Ďábel, inkvizice, rytíři johanitského řádu a občas i nějaká ta vražda

recenze

Apage Satanas! (2010) / vorenus
Ďábel, inkvizice, rytíři johanitského řádu a občas i nějaká ta vražda
Na hrad Bezděz přijíždí přítelkyně Ludmily z Vartemberka Anna. Svěří ji tajemství, že ji každý úplněk navštěvuje sám král pekel a nekompromisně se jí vždy zmocňuje. Do toho přijíždí inkvizitor z Říma, kterého povolal komtur johanitského řádu, aby vyšetřil záhadné mizení sošky z kostela. Přítomnost ďábla v Čechách se zdá být všudypřítomná, ale.........

I takhle by se dal nastínit děj dalšího románu od mistra středověké detektivky pana Vondrušky. Tenhle autor je neskutečně plodný a chrlí doslova jednu knihu za druhou. Je to takový S. King po česku. Pár knih už jsem od tohohle autora četl a za sebe mohu říct, že jsem byl vždy spokojen. A téma inkvizice, vyznavačů temných sil a řádu rytířů bylo hodně lákavé.

První půlka knihy je s absencí hrdiny a to královského prokurátora Oldřicha z Chlumu, který se objevuje ve Vondruškových příbězích pravidelně a tak je tu hlavní hrdinkou jeho žena. Oldřich na scénu vstupuje až později a kniha graduje do stále napínavějšího a svižného konce.

Jediné, co bych autorovi vytkl je, že více nerozebral řád rytířů. O těch bych se rád dozvěděl víc a více prostoru v knize by jim jen slušelo, ale to je asi tak vše.

Takže čtenáře mohu jen pozvat, ať nakouknou pod pokličku inkvizici a nechají se překvapit, jestli v českém království také budou hořet hranice a upalovat se čarodějnice.

Komentáře (0)

kniha Apage Satanas! recenze