Co vše se může dít za zavřenými dveřmi

recenze

Za zavřenými dveřmi (2017) 5 z 5 / MikeDV3
Za zavřenými dveřmi

Kniha popisuje život ženy Graze, která se nešťastně zamilovala do muže, který se ji rozhodl psychicky týrat a držet doma proti její vůli.

Téma jakéhokoli ubližování žen je vždy velice silné a emotivní. Velmi oceňuji, s jakým odhodláním se autorka do knihy pustila a dala tak čtenářům možnost do této problematiky nahlédnout a zjistit jak takový útlak člověka může vypadat.

Kniha je psána z pohledu utlačované ženy Graze a díky tomu příběh působí autentičtěji. Děj je rozdělen na dvě části, které se střídají. První část je přítomnost, ve které jsou popisovány situace z přítomnosti a druhá minulost, ve které Graze popisuje svůj život od seznámení s Jackem až po současnost.

Velice obdivuji, jak se autorka dokázala do obou postav vcítit. Zatímco Jack ve mně vzbuzoval vztek a znechucení Graze mi bylo velice líto a cítil jsem s ní lítost po každém zmařeném pokusu o útěk.
Dalším velkým kladem této knihy je promyšlený příběh, který je neuvěřitelně zajímavý a nutil mě chtít číst dál a dál.

Shrnutí: Za zavřenými dveřmi je jednoznačně jedna z nejlepších knih, které jsem měl zatím možnost číst. Myslím si, že by si jí měli přečíst úplně všichni, protože díky tomu možná budeme trochu všímavější ke svému okolí a třeba se někomu z nás podaří podobnému příběhu předejít.