Co se děje po půlnoci na Pražském hřbitově?

recenze

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky (2015) 5 z 5 / milunka21
Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky

Mladá krásná modelka se probudí na hřbitově. Vůbec neví kde se tam vzala, lidé ji ignorují až na jednoho muže.

Jenže jejich setkání není zrovna šťastné. Pan generální naboural limuzínou do hřbitovní brány a málem porazil Lauru.
Jí to bylo ale jedno, byla ráda, že s ní konečně někdo mluví. Radost pana generálního, že Lauru nezabil a radost Laury, že se konečně dozví brzo co se děje, brzo opadávají, protože pan generální stále sedí v autě, ale mrtvý.

Tím začíná jejich cesta za poznáním, láskou a pomstou.
Celý příběh není jen Laury a pana generálního, ale i jeho syna Radima, manželky pana generálního, pana Kebulky, paní Mrkvičkové a dalších.

Takže průběh děje můžete sledovat z mnoha pohledů a seznámíte se s mnoha životními příběhy různých lidí.

Laura je modelka, která soutěží s jinou o to, která bude lepší. Žádnou stálou známost v životě nemá a nezná nic jiného než modeling.
Pan generální je bohatý muž, který si vzal mladou ženu, do které se sice hodně zamiloval, ale přehlédl, že je to zlatokopka a nevědomky vystrnadil svého syna ze života.
Pan Kebulka byl nemocniční zřízenec, ale kvůli jedné chybě, za kterou ani nemohl, byl vyhozen a začal pracovat na hřbitově.
Paní Mrkvičková je známá psycholožka, která má dar vidět a mluvit s mrtvými. Denně chodí na hřbitov, plést pro svého muže šály.

Děj se odehrává hlavně na hřbitově, který o půlnoci ožívá a celková atmosféra je tak krásně vykreslená, že jsem měla chuť do té Prahy jet a prožít si to sama.
Setkáte se tam s láskou v mnoha podobách a to i v takových, které by vás nikdy nenapadli. Dále snahou napravit staré křivdy a také s tím, že kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

Během čtení jsem se hodně bavila, protože autorka tam dala hodně humorných situací, ale taky jsem si chvilkami pobrečela.
Po pár stránkách jsem si myslela, že už mě nic nedokáže překvapit, ale autorka mě překvapovala až do samého konce.

Kniha se mi tak krásně četla a příběh jsem si zamilovala natolik, že se těším na pokračování. Hlavně mě zaujal celkově autorky styl, takže jsem moc ráda, že tu mám další autorky knihu. Doufám že se k ní brzo dostanu.

A na konec musím přiznat, že se mí líbí, že děj se odehrával u nás, ani si to nikde jinde nedokážu představit, když naše historie je protkána tolika strašidly a příběhy...