Co na to Anet?

recenze

Seznam mých přání (2013) / Dosedelka
Seznam mých přání

Seznam mých přání - Gréoire Delacourt

...přichází s jednoduchým příběhem, v němž se snaží zachytit složitost lidských citů, zkoušených tváři v tvář penězům a možnostem, které nabízejí...

Máte dvě dospělé děti, které už vyletěli z hnízda a manžela, který s Vámi žije, zažívá všední dny a zážitky společného života.

Vlastníte galanterii ve Francouzském městečku, které není nikterak veliké. Galanterie Vás uživí, můžete si ročně zajet na dovolenou k moři a pořídit si něco hezkého do Vašeho domečku.

Jste žena, za kterou se muži neotáčí a nedívají se na ní se zájmem a chtíčem v očích. Jste žena, která, když si sedne zabírá sedadlo a půl.

A jednoho dne vyhrajete 18 547 301 eur.

Jocellyne Guerbettová - hlavní hrdinka knihy na mě zapůsobila a zaujala mě v tom jak vede svůj život, je spokojena sama se sebou, ví, že žádný princ na bílém koni se jí neobjeví před domem a proto žije svůj život spokojeně a vyrovnaně. Má milujícího manžela, který ale ukáže v příběhu svou pravou tvář. Jocellyne v průběhu knihy píše svůj seznam přání, ve kterém plánuje co si pořídí za výhru. Seznam se v postupně mění, obměňuje a sama Jocellyne zjišťuje co je, a není v životě důležité, i když máte možnosti a prostředky vlastnit po čem toužíte. Máte svůj šek s výhrou a navíc se Vám v galanterii začne velmi dobře dařit, co víc si přát? Neříká se asi nadarmo, že peníze hýbou světem, nebo je to tak, že peníze hýbou s lidmi? Jak vlastně takový život může vypadat, jak to vydrží manželství, kamarádství, rodina? To vše a ještě, mnohem více zjistíte v knize Seznam mých přání.

Knihu doporučuji, protože je v ní pár věcí, které nutí člověka k zamyšlení.

A co vy, máte svůj seznam přání?