Co když věčnost zmizí jediným mrknutím oka?

recenze

Rebelové věčnosti (2013) 5 z 5 / 123katka123
Rebelové věčnosti

Anotace:

Chcete prodat nebo koupit několik let života? Nyní už to není vůbec žádný problém. Společnost Tempus Fugit nabízí služby obchodování s časem. Je to dobrovolné, časově nenáročné a hlavně bezpečné. Avšak existují zde také lidé, kteří jsou naprosto odlišného názoru – tajemná odbojová skupina Rebelové věčnosti. Zahrávat si totiž se samotným Vesmírem nemůže přece nechat svět bez poskvrnky… Na čí straně je pravda? Karelie Simmsová vlastní soukromou detektivní kancelář s výbornou pověstí. Jednoho docela obyčejného dne se na ni obrátí samotný vedoucí informačních a komunikačních technologií společnosti Tempus Fugit s výhodnou zakázkou. Případ je o to zajímavějším, že se jedná o zásobníky času – skupina odpůrců obchodování s časem se chystá ke krádeži a Karelie má za úkol zjistit, kdo za vším stojí. Při cestě k soudu však srazí svým červeným pick-upem mladou dívku Valerii a zezadu do ní při prudkém zabrzdění narazí kurýr Willis. Je to náhoda? A co všechny zvláštní události posledních dnů? Co se za nimi skrývá?

Pocit po přečtení:

Velice zvláštní avšak kniha byla velice zajímavá. Kapku mě zklamalo, že jsem ji již dočetla, ale to mám u všech knih.

Proč jsem si knihu vybrala?

Knihu mi půjčila kamarádka, která si ji moc pochvalovala. Jinak mě zaujala její obálka a grafické zpracování.

Hodnocení:

Tempus Fugit, organizace co dokáže obchodovat časem. Zdá se Vám to neuvěřitelné? To mě taky. Avšak autor dokázal knihu napsat tak, že rázem uvěříte i nemožnému. Kniha je velmi pěkně a čtivě napsaná. Nemám ji moc co vytknout, snad jen to, že jsem na konci čekala jiné rozuzlení.

Konečné hodnocení:

85%