Co je větší záhadou než láska?

recenze

Láska z Paříže (2016) 5 z 5 / Aracely
Láska z Paříže

Zatím její nejlepší, nejhezčí a nejromantičtější kniha, jakou jsem kdy od ní četla. Přečteno rekordně
rychle. Vůbec jsem se od knihy nemohla a ani nechtěla odtrhnout. Tak mne to vtáhlo do děje, že jsem vůbec nevnímala čas. Musela dát autorce hrozně práce, což je i vidět. Naprosto mě učarovala… Toto je pokračování série. První díl je Lásce na stopě.

Hlavní hrdinka Ruby Millerová je spisovatelka. Už jsme se s ní setkali v knize Lásce na stopě.
Zde pokračuje její příběh, ale tentokrát ne v Indii, ale v Paříži.

Když ji její přítel Jack nechá stát na letišti, tak je Ruby zoufalá a vzteklá. Všechny ty přípravy, plány a všechno na nic. Chce si zachovat chladnou hlavu, ale vybuchne jako sopka, jen se s ním spojí. Spustí na něj příval výčitek a je po idylce… Oba jsou naštvaní a nevyřeší se nic. Jede tedy zase domů. Ještě ten den Ruby volá její kamarádka Harriet a pozve ji do Paříže. Řekne si, že nic lepšího jí nemohlo potkat. Sbalí se, čapne psa Heathcliffa a naskočí do vlaku Eurostar a zamíří do Paříže. Jede se odreagovat ke své nejlepší kamarádce.

Ale Paříž s ní má jiné plány… Harriet ji vroucně přivítá, ale ještě ten večer je odvolána do práce a vezme Ruby a jejího psa s sebou. Harriet pracuje se starožitnostmi v aukční síni a musí prohlédnout jeden byt a ocenit ho. V bytě jako by se zastavil čas. Desítky let v něm nikdo nebydlel a majitelka bytu Emmanuelle Dumontová už je po smrti. Ruby náhodou najde svazek dávno zapomenutých milostných dopisů. A její fantazie spisovatelky začne pracovat naplno. Dopisy si vezme domů rozhodnuta si je přečíst. A to ji přivede k více než sedmdesát let starému tajemství, které chce odhalit.

Kdo je autorem dopisů?
Proč majitelka bytu uprchla do Paříže před válkou a nikdy se nevrátila zpátky?
A jaké tajemství se za tím vším skrývá?

Záhada se prohlubuje a Ruby se stává detektivem. Jenže za nedlouho je v ohrožení i její vlastní milostný příběh.

Děj se odehrává v Paříži a polovina románu je psána v moderní době, druhá polovina se odehrává v Paříži před vypuknutím druhé světové války. A to formou dopisů. Dopisy si píší dvě postavy – Emmanuelle a Henry, dva lidé, kteří se do sebe před válkou zamilují. Jejich milostný příběh zde opravdu ožívá.

V současné době kartami zamíchá přitažlivý, francouzský právník Xavier. A aby toho nebylo málo, tak i Harriet zažívá své trable s láskou. Ten pravý se jí stále vyhýbá a nebo se neumí ,,pořádně rozhlédnout.“ Ruby se vydává na další dobrodružnou výpravu za dopisy, tentokrát do Provence a doprovází ji Xavier. Ruby vystupuje jako asistentka Harriet. Jedou do sídla rodiny Dumontových. Ještě ji toho čeká dost k vyřešení, kromě minulosti i vztah s Jackem.

Vyřeší Ruby záhadu?
Odhalí více než sedmdesát let staré tajemství?
Jak si vyřeší svoje milostné eskapády a není na to už pozdě??

,,Žaludek se mi zahoupe nervozitou, ještě letmo zkontroluju mejkap, aby vypadal přirozeně. Což je samozřejmě protimluv, protože přirozeně vypadám jako bledule, celý den jen dřepím na zadku, piju jedno kafe za druhým a nacpávám se sušenkami, tak jak bych mohla mít svěží pleť jako broskev? A ještě vlasy. Nakrčím nespokojeně nos. Vypadají jako zdrclý piškot. Načechrám je prsty, aby se zvedly od hlavy, a prostříkám lakem, aby se dostal až ke kořínkům. Chci vypadat jako herečky ve filmu, když ráno vstanou z postele. Sexy rozcuch, tak jak se to popisuje v módních časopisech. Což je pochopitelně holý nesmysl. Snad si nemyslí, že jim na to někdo skočí? Každý přece ví, že když ráno vstanete, máte přeležené vlasy, co trčí do stran přesně na opačnou stranu, než by měly. No nemám pravdu? V tom mě přepadnou pochybnosti. Co když mám tyhle trable jenom já? Co když jsou ostatní v pohodě? Vdechnu neopatrně trochu laku na vlasy a rozkašlu se. Vrazím do obýváku, zakopnu o jezevčíka Heathcliffa, co se mi v jednom kuse motá pod nohama.“
Str ~ 9

Kniha se mi moc, moc líbila. To se nedá ani popsat, to chce si ji přečíst! Opravdu z mého pohledu zatím její nejlepší ! Lásce na stopě jsem ještě nečetla, ale to nevadí. Občas se vrací v minulosti, ale nic zásadního neprozradí. Pokud Vám první díl náhodou unikl, tak jako mě, vůbec se tím netrapte. Tady je úplně jiný příběh, jiná města a jiné postavy…

Nicméně Lásce na stopě si též hodlám přečíst. Ruby je moc sympatická postava. Jinak je to typická Potter… Nechybí zde láska, romantika, trocha magie a tajemna, ale je zde i to tajemství. Svazek dopisů, které odkrývají minulost. Láska Henryho a Emmanuelle. Musím říct, že jsem byla okouzlena, jako dlouho žádnou knihou. Když jsem se dostala na konec, tak jsem měla v očích slzy smutku. Tak mne ten příběh zasáhl ! A to já jsem hodně odolná, pokud nejde o zvířata, tak mne téměř nic nedožene k slzám. Tohle bylo moc dojemné a moc smutné. Hlavně tedy ten pár z minulosti…

Ke konci to má pár zajímavých zvratů a dopadne to v rámci možností dobře. Opravdu nemám, co bych vytkla. Podle mě to není na 5*, ale na 10* !

Nejromantičtější dílo, co jsem od ní kdy četla :-) Před Ruby klobouk dolů. Tolik odvahy co měla, do všeho ,,šla po hlavě“ a ničeho se nebála. Tentokrát se moc magie nekonalo. Byl tam jen jeden náznak, ten byl ale perfektní, až z toho mrazilo. V příběhu figuruje spoustu náhod, ale uvěřitelných.

Co je větší záhadou než láska ??
Tuhle otázku si klade každý z nás, včetně Ruby…

O té opravdové pravé lásce, by Vás mohli poučit Emmanuelle a Henry. Taková se dnes už bohužel nevidí…

,,Láska přeci nikdy není snadná záležitost, je v ní spousta nejistoty, tápání a rizika. Láska si často protiřečí, přitahuje protiklady, není to jen harmonie a souznění. Bývá plná štěstí a rozkoše, ale taky se v ní skrývá spousta zármutku a trápení. Nic nebolí tolik jako Láska. Nutí lidi dělat věci, do kterých by se nikdy nepouštěli, které se příčí jejich zásadám, které nás později mrzí. Má tak obrovskou moc, protože to je láska. Je to tajemství, co se vzpírá hranicím rozumu. Odpradávna listvo inspiruje, ale nikdy nedává odpovědi. Ve šťastný konec můžeme doufat, ale nikdy s ním nemůžeme předem počítat. To kvůli jejímu kouzlu propadáme šílenství a dokonce ji hledáme i na internetové seznamce. Chtěli bychom si její hledání usnadnit, chtěli bychom jenom kliknout, stisknout odeslat a dostat ji zpátky zabalenou v úhledném balíčku převázaném červenou stuhou. Jenže tak to přece nemůže fungovat. Tahle socha je skutečná. Emmanuelle a Henry byli také skuteční. Já a Jack. Smích a slzy, trápení a nejistota,ty také existují. Není to žádná virtuální realita. Některá srdce překypují láskou, jiná se hroutí zármutkem. Láska je, když se člověk ocitne s tím druhým a ví, že v té chvíli už ke štěstí nic jiného nepotřebuje. To je pravá láska.“
Str ~ 302

Alexandra Potter odcestovala během psaní tohoto románu do Paříže, kde si pronajala byt. Procházela se Paříží a zkoumala její tajemství a tady vdechla postavám svůj život...

Doporučuji k přečtení !!!
Máte se na co těšit :-)...

Závěrem bych chtěla poděkovat nakladatelství KRISTIÁN za poskytnutí recenzního výtisku.

18.05.2016

Nikolaoss: Děkuji :-) Ano nadchla. A moc!
Doporučuji k přečtení.

18.05.2016

Hřibče: Opravdu se máš na co těšit :-)
Já ji taky zbožňuju! :-)

Nikolaoss
17.05.2016

Hezká recenze. Je vidět, že tě kniha opravdu nadchla :)

Hřibče
17.05.2016

Děkuji za recenzi, na knihu se moc těším. Alexandru Potter zbožňuji!!! :)

09.05.2016

Děkuji :-) Ano, kniha je úžasná. Máš se na co těšit! ;-)

Samira
09.05.2016

Děkuji za krásnou recenzi, na knihu se moc těším. Věřím, že bude úžasná, už první díl byl tím nejlepším od autorky.