Co je nového, kotě?

recenze

Co je nového, kotě? (2013) 4 z 5 / Verymach
Co je nového, kotě?

Pro někoho je žádost o ruku nový začátek, pro hlavní hrdinku spíš impuls začít nový život. Ale někde jinde a s někým jiným. Je Londýn to správné místo pro tak radikální změnu života?

Delila by měla skákat do vzduchu a radovat se, že se konečně po deseti letech Lenny rozhoupal a chce si ji vzít. Bohužel se HAPPY END nekoná. Delila si uvědomí, že nechce žít jako servírka bez maturity a hlavně nechce být s Lennym. Ne že by ho neměla ráda, ale chybělo jí vzrušení a byla znuděná z celého světa. Nevinný flirt s charismatickým produkčním Charliem v nemocnici jí dodá odvahu a rozhodne se odjet z rodného Bradfordu do Londýna. Zde žije Charlie a Delila se ho rozhodne vyhledat. Sbalí si pár věcí a jede se svým starým autem vstříc novému životu.

V Londýně ji opouští adrenalin a začne váhat, jestli udělala dobře. Charlieho nezná a prohodili spolu jen pár slov, co když to zkouší na každou? A ona bláhová kvůli flirtu opustí celý svůj dosavadní život! Zastaví se v kavárně, kde se jí udělá špatně a omdlí, naštěstí jí pomůže Sam, majitel místní kavárny. Zaveze ji ke své výstřední kamarádce Vivienne, která má volný pokoj - Delila vlastně vůbec nepřemýšlela, že nebude mít kde bydlet.

Delila se obává, jestli si bude s neznámou ženou rozumět, ale hned první večer ve společnosti Vivienne zjistí, že její obavy jsou zbytečné. Najde ve Vivienne spřízněnou duši a nakonec je ráda, že se do Londýna vydala. Potkala zde nejen dobrou kamarádku, ale i v Samovi našla velkou oporu. Dokonce si zde našla práci, sice mizernou, ale pro začátek to stačí. Jediné co jí zbývalo najít, je Charlie. Najde Charlieho a bude pro ni ten pravý? A hlavně, najde konečně sama sebe?

Delila se cítila nepříjemně. Už jen slyšet Charlieho jméno jí znervóznilo. „Možná by mi pomohl, ale nemám jak se s ním spojit. Jeho vizitka byla v tom ukradeném batohu," zamumlala mrzutě. Vizitka? Sama to překvapilo. Takže Charlie byl jenom pracovní známost? Snažil se na sobě nedat znát, jak ho to potěšilo. Měl totiž nepříjemné podezření, že Charlie je Delilin přítel, a pokud k sobě měl být upřímný, tak doufal, že není.

Co je nového, kotě je přesně ta oddechová kniha, u které se mimo jiné i příjemně pobavíte. Nechybí zde romantika a touha změnit celý svůj život a jít si za svým snem. Nemile mě na začátku knihy překvapily ohlasy, názory jiných čtenářů. Už dopředu jste vlastně upozorněni na to, jak je kniha super. Kdyby to bylo na konci, možná bych si to přečetla pro porovnání, jestli sdílím stejný názor s ostatními. Ale takhle na začátek bych to rozhodně nedávala. Napřed jsem váhala, jestli si mám přečíst právě tuto tenkou knížku, když mám ráda silnější. Aspoň kdyby měla kolem 400 stran.

Nakonec mi k rozhodování pomohlo to, že jsem od této autorky přečetla víc knih a poháněla mě zvědavost, jestli bude právě Co je nového, kotě reálnější, než předešlé knihy. Téma je sice už trochu otřepané, ale Alexandra Potter to napsala se zajímavou lehkostí a knihu jsem přečetla za dva večery. Obálka je typická pro všechny knihy od této spisovatelky, je jiná než mají ostatní a tak je dobře rozeznatelná v knihkupectví.

Hlavní hrdinkou je zde sice Delila, ale já jsem si nejvíce oblíbila Vivienne a uvítala bych, kdyby se o ní psalo víc. Osud této trhlé ženy je omnoho zajímavější a vtipnější, než příběh Delily. Nemohu říct, že by mě Delila nudila, nebo měla proti ní výhrady - pouze je to o tom, že Vivienne mě přitahuje o mnoho víc. Moje oblíbená mužská postava je Sam, Charlieho jsem nesnášela pro jeho povahu a sobeckost. Konec byl předvídatelný, ale romantické duše určitě potěší:)