Co dákáže jeden víkend.

recenze

S hlavou v oblacích (pejru) (2013) 5 z 5 / klarinka9974
S hlavou v oblacích (pejru)

Když se Markéta vybourá v autě v jakémsi zapadákově a je nucena přečkat víkend ve společnosti velkého a děsivého vidláka Marvina, rozhodně nečeká, že se během dvou dnů do toho samého velkého a děsivého Marvia - vlastně Pavla - dokáže zamilovat. A když odjíždí, vůbec nečeká, že by Marvin mohl mít zájem o něco víc, než příjemný úlet. Ale po nějakém čase zjišťuje, že se jí velký zlý Marvin zapsal do života víc, než jedním úletem.

Od autorky jsem četla Pekáč buchet, jelikož mi ta knížka přišla povedená, rozhodla jsem se i pro její další knihu, S hlavou v oblacích. Netušila jsem co od knihy mám čekat a tak jsem byla mile překvapená s velmi povedeným dějem knihy.
Jak to bývá na začátku takové o ničem, i ted jsem měla pocit že mě kniha nijak neosloví, ale přece jenom jsem ve čtení pokračovala dále. A rozhodně nelituji. Knihu počítám jako velmi zdařilou a povedenou.

Je to skvělý, nápaditý příběh o pokaženém začátku a povedeném konci. O náhodném setkání, nezdařené lásce a práci. Občas jsem se vážně musela smát té příhodě co se stala, ale i dalším okamžikům v knize, hlavně to s tou kočkou. Nakonec vše dobře dopadlo a láska zvítězila. Sice kniha měla jen 118 stránek, což mě poprvé hned zaskočilo, ale i tak to byl super příběh. Rozhodně doporučuji.