Chyť mě

recenze

Chyť mě (2013) 5 z 5 / Lensiiee
Chyť mě

Jmenuji se Charlene Rosalind Carter Grantová. Žiju v Bostonu, pracuju v Bostonu a za čtyři dny tu pravděpodobně zemřu. Je mi osmadvacet let. A ještě nechci zemřít.

Lisa Gardnerová nás vhodí do akce rovnou po hlavě. Na úvod knihy se seznamujeme s malou Charlene a jejím dramatickým dětstvím. Duševně chorá matka, statečná sestra a žárovky pojídající Charlene. Jak může vypadat život ženy s takovou minulostí?

Již dospělá Charlie vyhledá detektivku D. D. Warrenovou, aby ji požádala o vyšetření své vraždy. Před dvěma lety, 21. ledna byla zabita jedna ze dvou jejich nejlepších kamarádek. Druhá kamarádka byla zavražděna přesně o rok později, a jak jistě tušíte, rok se s rokem sešel a teď je řada na Charlie. Ani u jedné vraždy nenašli vyšetřovatelé žádné důkazy. Místo činu bylo dokonale uklizené. Dokonce to vypadalo i tak, že oběti vraha pustili dovnitř dobrovolně a při vraždě se vůbec nebránily. Jako by vraha znaly. Proto Charlie poctivě trénuje sebeobranu, z domu nikdy nevychází beze zbraně a byt má vždy dokonale uklizený, aby policistům usnadnila práci v hledání důkazů po vrahovi. V práci chodí pouze na noční směnu a s nikým se nestýká. Pracuje jako dispečerka tísňové linky, takže ani v práci nepřichází osobně do kontaktu s lidmi. Rozhodně nic neponechává náhodě a svůj život nemíní dát vrahovi jen tak.

Společně s Charlene odpočítáváme dny a hodiny do onoho okamžiku. Dějem se nám plynule proplétá i detektivka D. D. Warrenová, které Charlene svou žádostí vložila brouka do hlavy. Detektiv Warrenová však musí najít ještě dalšího sériového vraha. Někdo totiž v jejím revíru postupně vyvražďuje pedofily.

Existuje někdo, kdo by mohl Charlie zachránit? Poslechne Charlene radu D. D. a požádá o pomoc některého z policistů, se kterými pracuje? Vždyť jim přece každý den kryje záda.

Chyť mě je kniha s dokonalým námětem a výborným zpracováním. I když se vám může ze začátku jevit, že každá kapitola je o něčem či někom jiném. Věřte, že vše do sebe dokonale zapadá. Kniha je plná detailů, které vás jednoduše musejí okouzlit. Doporučuji tuto knihu přečíst „na jeden zátah“. Pokud ji budete číst několik dní, věřte, že čím víc se bude přibližovat den D, bude vás vrah pronásledovat na každém kroku.

Charlene a její osud vás zasáhne. Její život byl od malička jednoduše hrozný. Charlene chce žít. Charlene chce KONEČNĚ žít! Bez šílené matky a bez každodenního strachu. Pusťte se do čtení a zjistěte jak se Charlene se svým osudem popere.

Každý jednou musí zemřít. Buď statečná.

Ivan F
29.10.2018