Chuť do života

recenze

Chuť do života - rady a recepty, abyste nezabili sebe ani ostatní (2014) / MartinaF
Chuť do života
Halinu Pawlowskou jsem znala z knihovny mých rodičů, ale nějak jsem nenašla čas ani chuť si žádnou z jejích knih přečíst. Přesto, když se na knižním trhu objevila její nejnovější kniha Chuť do života, jsem se rozhodla, že je načase to změnit.

Kniha je rozdělená do 24 krátkých fejetonů, které budete mít přečtené během jednoho až dvou večerů. Týkají se především zamyšlení nad životem a jeho spletitými stezkami a jak se vypořádat s problémy. Také jsou to vzpomínky na blízké Haliny Pawlowské - na tatínka či manžela. Ale píše také o svých kamarádkách, dětech nebo cestování.

Kromě toho se povídky točí kolem jídla a přiznám se, že některé z receptů se mi hodně líbily. Naštěstí většina zmiňovaných jídel byla součást každého fejetonu. A nebyl tam jen jeden recept, ale většinou tři až šest receptů. Některé recepty obsahovaly i rady, které se týkají vaření nebo nakupovaní. To se mi hodně líbilo, protože málokdy v nějaké kuchařce najdete tipy, jak se surovinami zacházet, případně jak recept obměnit.

Kromě receptů najdete u každého fejetonu rýmované poučení či zamyšlení, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Přiznám se, že jsem se u nich vždycky usmála a řekla si, proč ne, vždyť to čas od času opravdu takhle funguje.

Vyzkoušela jsem také jeden recept, ale musela jsem bohužel improvizovat, protože bych s tou koulí, co mi vznikla, mohla dělat cokoliv, ale rozhodně bych ji nemohla nalít na plech. Ale jinak byl recept opravdu skvělý a koláč vynikající.

Závěrem bych chtěla napsat, že PROČ BYS MĚLA ŽALEM SKAPAT? MŮŽEŠ SI ČÍST A PŘITOM PAPAT!

Komentáře (0)

kniha Chuť do života - rady a recepty, abyste nezabili sebe ani ostatní recenze