Chlap na roztrhnutí

recenze

Chlap na roztrhnutí (2022) 5 z 5 / renulka16
Chlap na roztrhnutí

Dvě ženy, dvě miminka, jeden muž.

Nadšená budoucí maminka Emily se na předporodním kurzu seznámí s podnikatelkou Leonií, které těhotenství úplně zničilo plány. Ačkoliv jsou jako voda a oheň, padnou si do noty. Další lekci mají absolvovat s tatínky svých dětí. Emily přemluví manžela Petra, aby šel s ní, ale Leonie dorazí bez doprovodu.
Jak by ne, když otec jejího nenarozeného dítěte je už na místě a sedí vedle Emily! Kdo z téhle povedené trojice vypadne?

Awesome! Tahle kniha byla božská! Tady mi bylo líto, že ta kniha má tak málo stran!

Příběh vyprávěný v er-formě z pohledu Emily a Leonie. Každá úplně jiná. Přesto mají tolik společného.
Leonii jsem si hned oblíbila, úplně jsem se v ní viděla a Emily? To je přesně ten typ maminky a ženy, která má všechno naplánované, žije takový esoterický život a pro všechny by se rozdala. Člověk by řekl, že musí mít snad i svatozář.

Co se týče jejich společného muže Petra, tak toho bych jednu chvíli nejraději profackovala za to, jak se choval. Na druhou stranu jsem ho asi i chápala - ale tím ho neomlouvám. Toto neschvaluji! V závěru knihy mi nakonec i svým způsobem přirostl k srdci.

Zajímavý milostný příběh, který jsem nečekala, že se takto vyvrbí, mě fakt mile překvapil. Místy byl až vtipný, ale ovšem jen do té doby, než si uvědomíme, jak by bylo asi nám být v takové situaci.

Kniha je svižná, ideální oddechovka, avšak s dojemným koncem - co se týká porodu. Toto téma vždycky obrečím. Paní autorka si pro nás připravila krásný, dojemný moment. Epilog byl také skvělý!