Chci Remyho na hraní!

recenze

V ringu (2014) / ciniminisek
Chci Remyho na hraní!
"Bylas jako já, Brooke. Já. Chtěl jsem tam být a ukázat těm lidem, jaký jsou idioti, a zároveň jsem tam chtěl být, abych tě mohl odnést přes cílovou čáru."

Děj: Fyzioterapeutka, slušňačka a skeptik ke všemu, co se blíží citu "láska". To je Brooke Dumasová. Po zranění, které zapříčiní konec její hvězdné kariéry a sen účastnit se olympijských her, se stává pomocnou silou všem ostatním s podobnými problémy. Jednoho dne ji nejlepší kamarádka vytáhne na boxerský zápas a i přes znechucení nad tímto sportem, nakonec souhlasí. To ovšem nevěděla, že mezi davem ječících žen, spatří muže, pro kterého přestane vnímat svět okolo. Když si po zápase bojovník jménem Remington Tate, za Brooke dojde, zavrčí na ní ať mu řekne své jméno a nakonec i letmo políbí, je totálně ztracená. Po sledu událostí nakonec Brooke získává práci a pro koho jiného, než samotného Remigtona "Uragána" Tate. Tím začíná příběh plný lásky, smutku, touhy a nebezpečí. Brooke postupně zjišťuje, že Remington není takovým jakým se zprvu zdálo a přemýšlí, zda se má začít bát o své bezpečí. Přijde Brooke na to, co Remy tají a jak se zachová až to velké tajemství praskne? Dokáží se přes to vše přenést a spojit své touhy po fyzické i citové stránce?

"Brooke Dumasová" zašeptá mi do ucha, v očích má jiskřičky.
"Jmenuji se Remigton."


Celkové shrnutí: Na prvotinu spisovatelky Katy Evans jsem se velmi těšila. Anotace a úžasná obálka Vám slibuje skvělé počtení a hlavního hrdinu, do kterého se musí každá dívka zamilovat. A ano, zamilovala jsem se, přesně na straně 28. Postava Remigtona je složitá, tajemná a velmi nebezpečná, přesně tohle jsem od knihy očekávala a euforie zamilovanosti na sebe nenechala dlouho čekat. Hrdinka Brooke, kým byl i příběh vyprávěn, mi už takové nadšení nedopřála. Jako osoba mi přišla velmi sobecká, zaslepená pouze sama sebou a její myšlenky i činy mě doháněly k šílenství. Tím vznikají rozporuplné pocity čtenáře a je jen na Vás, co si z příběhu odnesete. Já v knize hledám jen to dobré, takže zmíním opět postavu Remyho, výborně čtivý styl psaní a nenáročnou dějovou linii. Bohužel bych byla sama proti sobě, kdybych neupozornila i na ty stinné stránky příběhu. Jako první co mě napadá je samotná Brooke, tato postava se mi nelíbí, ne, přímo ji nesnáším. Kniha V ringu, ač ne schválně, jasně poukazuje na to, jak se žena pro zaslepenost zamilovanosti dokáže proměnit v úplně jiného člověka. U Brooke se dle mého ovšem nejedná o zamilovanost, ale čistě jen touhu po sexuálním aktu. Nějak jsem ji nedokázala uvěřit tu nehynoucí lásku, kterou k Remymu cítila. Troufám si to svést na autorku, jelikož malá slovní zásoba a často se opakující slova i fráze mi už lezla na nervy a celý příběh to kazilo. Hlavní myšlenka je výborná, bohužel už tak skvěle není dotažená do konce, což mě velmi mrzí, protože postava Remyho a prostředí v kterém se děj odehrává, se uchytí v nemálo srdcích čtenářek. Překvapilo mě, že se nejedná o klasický zamilovaný příběh, ale děj v sobě nese i hlubokou myšlenku deprese a nemoci s ní spojené.

Za pár dní nakladatelství Baronet vydá druhý díl Šance a já se na něj velmi těším. Poněvadž, i když jsem si hlavní hrdinku příliš neoblíbila, dám svou šanci této stejnojmenné knize a hlavně spisovatelce. Věřím, že s dalšími díly se dočkám té pomyslné třešinky na dortu. Knihu určitě doporučuji dívkám, které touží po krásném a svalnatém hrdinovi, co má oči jen pro tu jedinou. Protože v této knize se toho nabažíte do sytosti a díky emočně vypjatým situacím a motýlkům co mi poletovali v břiše, přimhouřím oči nad častými sexuálními scénami, které jsou fajn, ale pouze pokud si s nimi umí spisovatelka pohrát, tady to bohužel nezvládla.
Jsem z knihy trochu zmatená... vždy píšu, že knize chybí ta správná jiskra, u tohoto příběhu bych řekla, že bylo naopak přejiskrováno. Zdá se, že autorka chce z knihy vymáčknout emocionální maximum, bohužel čeho je moc, toho je příliš. Na jednu stranu super, všude samý doteky, líbání, vyznání a Remyho ďolíčky, na tu druhou Vám to zkazí Brooke a její posedlost. Příběh mě určitě překvapil a vsadím se, že si ho přečtu zas, protože ty klady převyšují nad zápory. Remy se mi vryl pod kůži a ani jeho tělem posedlá Brooke, mi to nakonec nedokáže zkazit...

Komentáře (0)

kniha V ringu recenze