Cesta tří malých chlupatých uzlíčků

recenze

Štěně k Vánocům (2012) / Marcipán
Štěně k Vánocům

Autorka: Megan Rixová

Když Megan a Ian zjistili, že nemohou mít děti, rozhodli se věnovat čas i úsilí výchově asistenčních psů. A tak se u nich jednoho dne objevila Emma a potom Freddy, roztomilé chlupaté uzlíčky, které bylo potřeba naučit nejrůznějším dovednostem. Megan si brzy zvykla na nekonečnou řadu formulářů, které musela každý den vyplňovat a předávat do hlavní kanceláře: „Vidělo štěně někoho kdo měl klobouk? “ Odškrtnout. „Setkalo se s malým dítětem? “ Odškrtnout. „Vidělo někoho s deštníkem? “ Odškrtnout. Jakmile si člověk nasadí něco na hlavu, působí docela jinak, a když otevře deštník, vypadá v očích zvířete velmi podivně. Práce i štěňata přinášely Megan a Ianovi jen radost, ale horší to bylo, když se s nimi měli loučit a odevzdat je někomu jinému. A potom, jednou o Vánocích, se objevila malá Traffy.

Děj knihy

Příběh začíná krátkou zmínkou o svatbě Megan a Iana. V té chvíli už uvažují o dětech a rozhodnou se, že tomu nechají volný průběh. Později se však ukáže, že to nebude tak jednoduché. Budou zvažovat všemožná řešení jako adopce, umělé oplodnění, pěstounská péče a tak dále. Pokud chcete vědět, jestli něco z toho vyjde přečtěte si knížku! :-) A protože s dítětem to je na dlouhé lokte, rozhodnou se, že se pustí do výchovy asistenčních psů. Začnou pravidelně navštěvovat společnost Helper Dogs a zanedlouho dostanou i první svěřené štěně Emmu. Koupí jí horu hraček, budou jí s láskou a péčí vychovávat a nakonec se s ní nebudou chtít rozloučit. To samé bude s Freddym. A nakonec skončí jejich opakované loučení a dostanou své vlastní štěně - malou Traffy...

Postavy

Megan je taková velmi starostlivá maminka. Někda mi docela vadily její myšlenky typu: „Kéž by to moje štěňátko neudělalo zkoušky, to bychom si ho potom mohli nechat o něco déle. “ Jo, chápu že se nechtěla svého zvířátka vzdát ( taky máme doma pejska) ale že bych si nepřála aby neudělalo zkoušky, abychom s ním mohli být o pár týdnů déle, to mi přijde naivní, trochu hloupé a nepatrně sobecké. Jinak je to ale celkem milá a příjemná žena. Ian je celkem sympatický a milý manžel, který to zřejmě v dětství neměl lehké a proto se ještě pořád nedokáže některým věcem postavit. Megan skvěle doplňuje a jejich chlupaté svěřence bezmezně miloval. Jediné co na něm trochu nechápu, je jeho nechuť k Vánocům, ale to je jenom moje malá připomínka. Další důležitá postava je Jamie, který je ze společnosti Helper Dogs a radí Megan s výchovou štěněte. Je to veselý a srdečný pán a jistě i schopný člověk. Dále se v knížce vyskytuje mnoho dalších postav, z řad chovatelů a příbuzných. Je jich tam opravdu hodně a nikdo tam nevystupuje moc dlouho, proto je sem nenapíši. No a nakonec to nejdůležitéjší. Přece pejsci! Hlavní jsou tři: Emma, Freddy a Traffy. Emma je jejich první psí holčička, kterou si zamilují. Je to hodná a chápavá malá dáma. Potom kamarádský a milý Freddy, kterého nemůže mí někdo nerad. Obě štěňátka dostanou hodné majitele a budou z nich skvělí asistenční psi. A nakonec Traffy, psí holčička, která už u Megan zůstane, bude mít horu hraček a bude to ten nejmilejší a nejhodnější pes na světě. :-)

Shrnutí

Knížka je milá, má pouze 238 stránek a je to velmi příjemné čtení. Knížku jsem si pořídila právě kvůli tomu že nebudu muset nad čtením moc přemýšlet a nebude tam moc složitý příběh. Čekala jsem velkou část knížky o štěňatech a to splnilo mé očekávání a já jsem byla velmi spokojena. V knížce je popisován každodenní život Megan, Iana a jejich štěňátek. Já osobně obdivuji Megan, že tak dlouho vydržela usilovat o dítě a nevzdala to. Knížka je průměrná a je to jak už jsem psala velmi pohodové a fajn čtení, není to žádný trhák, ale vyložená nuda to taky není. Už mi nějak docházejí slova, jak to mám ohodnotit. Takže prima knížka s prima tématem, čte se lehce a je celkem zábavná, takže se do toho můžete s chutí vrhnout!