Cena nevinnosti

recenze

Cena nevinnosti (2014) / rachel4439
Cena nevinnosti
Tim je bezstarostný kluk, má práci, má přátele, dobře vychází se svou bývalou dívkou, dokonce u ní bydlí. Jenže to se dvakrát nelíbí jejímu novému příteli, takže Tim musí jít o dům dál. Najde si podnájem v neuvěřitelně obrovské vile. Je to i překvapivě levné a vše se zdá téměř dokonalé. Jediným drobným problémem se zdá být spolubydlící Anna, majitelka domu. Její tragická minulost na ní zanechala své stopy a ona se ne vždy chová tak, jak je to Timovi příjemné. Nakonec se začnou dít vážně zvláštní věci a Tim začne přemýšlet, jestli mu to za to stojí. Když se z nich ale stanou kamarádi, už není nic tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Kniha má docela nelákající obálku, ale nebojte, uvnitř to takové není. Navíc, když dočtete, pochopíte i ten přebal. Co se mi ale líbí, je použití růžovo-bílé kombinace na písmo. A jak vidíme, knihu napsala žena + hlavní hrdina je muž, to mě vždy pobaví, když žena píše z pohledu mužského hrdiny. Kromě Timova pohledu se objevuje i ženský Anin, ale ten je v menší míře, i o ní se dozvídáme více méně skrz Tima. A tak nějak jde poznat, že knihu napsala žena, není to špatné, to ne, ale kolikrát se Tim zachoval neuvěřitelně žensky, až mě to pobavilo. Každopádně na škodu to nebylo, knize to sice dodalo trochu klišé situací, ale i tak se mi líbila.

Všechno je takové pomalé, jednoduché, ale přitom vážně milé. Nečeká nás žádná super velká akce, spíše jde o psychologii postav a jejich rozvíjení, objevování a změny. Jediné jakési akce se dočkáme na konci a mile mě to překvapilo. Tvoří vyústění celého děje a přidá nám další pointu a dějovou linii, která byla celou dobu tak nějak skrytá, i když jsme ji tušili.

Dozvíme se mnoho o boji člověka, kterého potkalo jen samé zlo. To je tak, když si s někým osud pohrává a postaví mu do cesty nespočet překážek, ač si to vůbec nezaslouží. Tato kniha je především o tom, jak se s tím poprat a postavit se tomu, přečteme si o síle zabojovat a jít dál. Nejhorší je, pokud se do cesty ještě postaví někdo, kdo se to snaží všemožně zkomplikovat. Když se do toho připlete ještě pomstychtivost a přetvářka nebo když zjistíme, že jsme se v přátelích šeredně spletli, tak to teprve stojí za to.

Komentáře (0)

kniha Cena nevinnosti recenze