Case Closed ....

Autor: Hakan Nesser
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: MOBA
Počet stran: 272

"ROZUM MÁ STARŠÍ SESTRU, NA TO NEZAPOMÍNEJ. JMENUJE SE INTUICE."

1.srpna letí Van Veerteren na dovolenou do Řecka. A nemůže se dočkat. Jenže zbývá ještě 14 dní teplého počasí v jeho domovině, než dojde na pohodu a relax. A co čert nechtěl.. Je povolán jako pomocník při vyšetřování brutální vraždy mladé dívky, která byla členkou sekty Čistý život. Abychom nezapomněli zmínit - dívka nejen, že byla brutálně uškrcena, ale byla i znásilněna. Van Veerteren tedy odjíždí pomoct mladého zástupci Kluugovi. Jenže kam čert nemůže, tam nastrčí bábu a hlavní mecenáš sekty je hotový hrdina pro své oddané - což jsou samé ženy a dívky a ty opravdu s policií mluvit nebudou, protože to mají samotným mecenášem, Jellinkem, zakázáno.
A tak vrchní komisař Van Veerteren musí vše rozplést sám s pomocí svých kolegů, čas do nastávající dovolené ubývá a objevuje se další vražda....

CASE CLOSED

Detektivka, kdy jsem si od začátku říkala, že je to jasné jako facka, věděla jsem, kdo to udělal. Všechny důkazy, které byly postupně objevovány mi dodávaly stále pocit, že jsem se nemýlila a trefila do černého. No dobře, opět několik stran před koncem jsem se dozvěděla, že jsem byla tak nějak vedle... Přesněji - úplně vedle.
A o to šokující to pro mne bylo. Dvakrát jsem změnila názor na vraha a dvakrát špatně. A to je právě to skvělé na detektivkách. Mám ráda, když mne kniha nějakým způsobem uondá, že to jistě vím dobře a na konci mi řekne: pcháá, vůbec jsi neměla tušení... :)
A to je to, co mne baví! :)

Kniha je napsána docela jednoduchým způsobem, místy je hlavní postava komisaře docela svérázná a máte pocit, že tento týpek nemá ani cit a už vůbec ne porozumění. Přitom je to člověk, který miluje vážnou hudbu, dobré víno a jídlo a hlavně má v hlavě jasno, co chce a nechce dělat.
Sympaťák jak blázen - takový trochu dr.House :D
A jak se říká - vrána k vráně sedá - ani jeho kolegové nejsou jiní a sem tam se v této knize potkáte i se sprostým slovem.

Knize ovšem krom napětí nechybí ani humor. Například komisař se rozhodne jet na kánoi rozjímat nejen o případu a ve chvíli, kdy řeší, jak si ulevit z loďky aniž by se nepřevrátila,bylo úsměvné.
A také jeho myšlenkové pochody - když v průběhu rozhovoru něco řekl, opět si to v mysli zopakoval a sám se divil tomu, co řekl - další úsměv na tváři. :)

Celkově se mi tato kniha líbila, bylo to mé první setkání s tímto spisovatelem. Četla jsem spoustu recenzí a komentářů, kdy bylo párkrát řečeno, že se jedná o jedno z nejslabších děl, ale tím, že já tohoto autora objevila až s tímto dílem, tak mi to přijde jako opravdu povedený kus.

Určitě tuto knihu doporučuji všem milovníkům detektivek s břitkým a suchým humorem, vášnivým hledačům napětí a pachatelů spolu s hlavním hrdinou a všem, co mají rádi dobré severské krimi.
Opravdu velmi dobré!

Děkuji nakladatelství MOBA za poskytnutí recenzního výtisku a pokud si knihu chcete koupit, tak můžete přímo tady.

Díky, Daramegan