Čas se nedá darovat.

recenze

Dárek (2009) / klarinka9974 (290 views)
Čas se nedá darovat.
Lou Suffern se snaží dělit čas mezi práci a rodinu, ale neustále ho pronásleduje pocit, že nic nestíhá. Pokaždé musí být na dvou místech zároveň. Pokaždé musí dělat dvě věci najednou. Když spí a zdají se mu sny, vrací se mezi jednotlivými sny ke všemu, co se mu přihodilo během dne, a uvažuje, do čeho se pustí nazítří. Když pobývá doma se svou manželkou a rodinou, je duchem nepřítomný.
Jednoho zimního rána narazí před budovou, ve které sídlí jeho kancelář, na bezdomovce Gabea. Začne se o něj zajímat a sežene mu práci v podatelně. Zakrátko však začne svého rozhodnutí litovat. Gabeova tíživá přítomnost Loua zneklidňuje. S blížícími se Vánocemi, po kruté životní lekci, si však Lou začíná uvědomovat skutečný význam věcí, které až dosud nevnímal. A zjišťuje, že lidé se podobají zabaleným dárkům – teprve když je rozbalíte, zjistíte, co se ukrývá uvnitř. A někdy při tom poznáte i sami sebe. Louovi Suffernovi to trvalo dost dlouho.

Knihu jsem si vypůjčila kvůli známe autorce, která napsala PS: Miluji tě. Jednou jsem na knihu Dárek přečetla recenzi a zaujala mě. Dnes už ji mám dočtenou a jsem ráda že jsem si knihu půjčila.

Prožíváme život Loua Sufferna, který si neváží toho co má a hlavně koho má. Vlastní velký dům, má skvělou a krásnou manželku se kterou je už od školy. Má dvě roztomilé děti, Koblížka (tak se mu přezdívá, už jen kvůli tomu jak vypadá) a Lucy. Má práci která ho baví, naplnuje. Je úspěšný, dokáže vycházet skvěle se svými klienty a dokáže během jednoho večera získat smlouvu o které sní jeho šéf. Má kolem sebe rodinu, jeho matku, otce, sestru a bratra ale tím jak tráví hodně času v práci, jak se naschvál vyhýbá oslavám a posezením s rodinou a tím jak si neváží manželství a podvádí na každém rohu, Lua nemají v lásce a odsuzují ho. Jeho chování je nesnesitelné, už jen to jak nadává své ženě, jak utíká brzo z domu a vrací se pozdě jen aby se nemusel starat o své děti a aby se nemusel dohadovat se svou ženou. Jednou se ale pozná s Gabem. Bezdomovec který ho zaujme a donese mu kávu, nabídne mu práci ve firmě, ale sám netuší že od tohoto dne se mu změní celý život.
I přesto že je stále namyšlený, panovačný a nespolehlivý vůči rodině, díky novému přítelovi si uvědomuje svoje chyby. Začne si vážit toho co má, začne se více starat o svojí rodinu. Však netuší že má na vše málo času. Gabe mu dá ale tolik času kolik si zaslouží na to, aby se všem omluvil a přiznal to jak se choval. Nikdo ale netuší že to budou jeho poslední slova.
Příběh vás hned upoutá, ze začátku jsem si myslela že mě kniha nijak neosloví, ale dnes mi změnila pohled na svět.

"Že by si člověk měl vážit svých blízkých, mít rád lidi, kteří v jeho životě něco znamenají. Soustředit se na to co je důležité. Gabe daroval Louovi čas."

kniha Dárek recenze