Čas čarodějnic

recenze

Čas čarodějnic (2011) 5 z 5 / Shax
Čas čarodějnic

První věc, která mě zaujala, je obálka. Je skutečně povedená, stejně jako druhý díl, na který se chystám. Trochu (víc) mě irituje přídavek ,,-ová", což je neskutečná česká zhovadilost, na kterou jsem alergická.

Když pomineme krásnou obálku, příšerné ,,počeštěné" příjmení autorky, máme tu parádní čarodějnicko-upírský román. Ke knize jsem se dostala nejen kvůli obálce, ale také kvůli četným pozitivním a nadšeným recenzím. A mně nezbývá nic jiného, než se k nim přidat.

I když se musím přiznat - kniha se mi ze začátku četla špatně, často jsem ji odkládala. Proč? Začátek je celkem nudný, autorka Vás pomalu seznamuje s hlavní hrdinkou, jejím životem, myšlenkami, rodinou. Příběh se táhne jak sliz za šnekem. Když překousnete mírně unylý začátek, prokoušete se do skvělého příběhu.

Hlavní hrdince Dianě, která se zoufale snaží nepoužívat své čarodějnické schopnosti a žít svůj život jako obyčejný člověk, se život změní ve chvíli, kdy si v knihovně vyžádá alchymistický rukopis Ashmoleův svazek. Rukopis je totiž očarován a Dianě stačí jen dotyk, aby kouzlo prolomila. A tím si získá nežádoucí pozornost všech blízkých i vzdálených bytostí. Démonů, čarodějek a jednoho upíra.

Ano, uhodli jste, upír je budoucí láska hlavní hrdinky. Avšak překvapivě - za což má u mě knížka bod - se hrdinka do uhrančivého upíra nezamiluje hned. Spíš jí trochu ze začátku hýbe žlučí a dala by cokoliv, aby si očarovaný svazek nevyžádala, a žila si poklidným životem jako předtím.

Příběh plyne svým tempem - tak akorát, aby jste se dokázali vcítit do Diany, chápat její myšlenky, její sbližování s upírem Matthewem, objevování netušených schopností a ponořili se i kapku do historie, alchymie a biologie.
Kniha má příjemně překvapivé zvraty, neustále si domýšlíte, co bude dál a nemůžete se dočkat, až otočíte stránku. Postavy jsou sympatické a jejich povahy krásně vytažené do detailů. A čím si mě Diana ještě získala? Je neodnaučitelnou milovnicí čaje, což máme společné :)

Rozhodně za sebe Čas čarodějnic můžu doporučit a pokud jste ji četli, budu ráda, když se podělíte o názor :)

Shax

Shax také napsala