Byla to láska na první pohled, na poslední pohled, na každý a kterýkoli pohled

recenze

Lolita (2007) / natkaf (875 views)
Byla to láska na první pohled, na poslední pohled, na každý a kterýkoli pohled
Kniha popisuje vývoj milostného vztahumezi čtyřicátníkem Humbertem a dvanáctiletou Lolitou.

Plusy:
Námět knihy je skvělý. Napsat kontroverzní román o sexuálním vztahu mezi dospělým mužem a vlastně ještě mezi malým dítětem, chtělo spoutu odvahy. Podle mě se to povedlo, a taky to splnilo záměr: šokovat.
V knize bylo podle mě mnoho nečekaných zvratů. Proto jsem častokrát byla překvapena, jak se autor nemaže s osudy hlavních hrdinů.
Konec se mi snad líbil nejvíc, hlavně to skvělé stupňování a napětí. Vyvrcholení zápletky se mi hodně líbilo.

Mínusy:
Největší problém mi dělal styl autorova psaní. Nečetlo se mi to zrovna snadno a dělalo mi problém se do knihy občas začíst. Místo mi to přišlo až moc zdlouhavé a popisné.

I přes mírné problémy se čtivostí, jsem si příběh užila a čtení mi bylo velmi přínosné, hlavně proto, že dílo mám na maturitním seznamu. Z knihy jsem si odnesla spoustu skvělých myšlenek, které jsou podle mě nadčasové.

Dle mého názoru, celý titul nejvíce vystihuje věta ze samého úvodu: Velké umělecké dílo je samozřejmě vždy originální, a tudíž by už z podstaty víceméně šokovat mělo.

kniha Lolita recenze