Britský humor vždy a všude

recenze

Řeky Londýna (2015) 3 z 5 / MikeDV3
Řeky Londýna

Peter Grant byl obyčejným pochůzkářem v řadách londýnské metropolitní policie. Vše se ale změnilo, když si promluvil se svědkem vraždy, který byl již nějakou dobu po smrti. Po této události se o něj začal zajímat čaroděj Nightingale a společně s ním se vrhl na objasňování záhadného případu. V tomto případu někdo usekl oběti hlavu bez použití jakéhokoli nástroje.

Citace:
ʺ Slova zrovna jsem se bavil s duchem, co tady všechno viděl- mi ale ne a ne splynout ze rtů."

Hlavní hrdina Peter Grant mi byl svým humorem velmi blízký a sympatický. Autor podle mého názoru pracoval s britským humorem vskutku dokonale. S Peterem bych se klidně setkal i ve skutečnosti.

Jako další klad musím uvést nádherné popisy Londýna. Několikrát jsem měl při čtení chuť podívat se na internet, jak uvedené místo vlastně vypadá.

Na knize mě zklamala její zmatenost. V některých pasážích jsem se v ději ztrácel a četl jen tak bez pochopení. Tato věc se mi u žádné knihy zatím nestala.

Některé pasáže v knize jsou docela nudné, ale některé zase tak skvělé, že jsem měl chuť si je opsat.

Celkově se mi kniha líbila a i když se nejedná o žádné světoborné dílo, četla se mi dobře a určitě si přečtu i druhý díl.