Bridget Jonesová potřetí

recenze

Bridget Jonesová: Láskou šílená (2014) 4 z 5 / MartinaF
Bridget Jonesová: Láskou šílená

Bridget je žena ve středním věku, má dvě malé děti a je sama. Na jejich výchovu i na život. Její přátelé ji v tom však nenechají samotnou a snaží se jí dohodit některé ze svých přátel.

Bridget se nakonec přes Twitter seznámí s Roxsterem, kterému je třicet. A Bridget je zase šťastná a opět jsou na světě trapasy, nad kterými člověk kroutí hlavou.

Stará dobrá Bridget je zpět. Je o několik let starší, narodily se jí dvě děti, ale jak se říká, že s věkem přichází i moudrost, u Bridget tohle pořekadlo neplatí a asi ani platit nebude. Je pořád stejná jako ve třiceti - opět stejná prokrastinátorka, průšvihářka, všude jezdí pozdě, i do školy a školky a proto se moc nesmí divit, když o ni její syn Billy píše, že je podivná.

Celý její život se nyní točí kolem dětí - pětileté Mabel a sedmiletého Billyho. Ani ve výchově není tak důsledná, jak by měla být - má své děti velmi ráda, to ano, ale s její organizací času je to velmi špatné a jestli přijedou o hodinu později? Nic se neděje, však ostatní na ni počkají. Její děti byly zlatíčka a hodné, protože věděly, že jejich maminka je taková, jaká je, ale co mě opravdu rozčilovalo, bylo šišlání pětileté Mabel. Mám doma skoro stejně staré dítě, neumí sice říkat r, ale mluví hezky.

Bridget se vrhla na televizní scénář. Má na něm spoustu práce, ale než vůbec začne pracovat, nejdříve se mrkne na Twitter, jestli ji přibyly nějací foloweři, pak stráví čas přemýšlením a prohledáváním seznamek, zda se jí někdo nebude líbit. A pak už je čas vyzvednout děti, ale než se z domu vypraví, nejprve musí napsat pár slov nebo se znovu podívá na Twitter. A to je celá ona.

První část knihy je, řekněme, trochu melancholická a autorka v ní nechala, aby se Bridget vypořádala se ztrátou, která ji potkala a nechala ji dozrát k přesvědčení, že potřebuje nového muže. V druhé části se autorka zaměřila na hledání nového vztahu, začlenění se zpátky do společenského života, zapojení se do sociálních sítí, a v třetí části se její životní kapitola uzavře. Zda si někoho najde nebo zůstane sama? To už záleží na Bridget, aby se s tím vypořádala sama.

Kniha se četla velmi dobře a kniha je psána ve stejném stylu jako dvě předchozí. Ale přece jenom mohla autorka nechat Bridget trochu "dospět". Na druhou stranu, byla by to však pořád ona?