Boj o přežití začíná!

recenze

Aréna smrti (2010) / Nikolka001
Boj o přežití začíná!
Katniss je šestnáctiletá dívka, která to v životě nikdy neměla lehké.Po smrti jejího otce všechna zodpovědnost padá na ni. Musí živit svou sestru a matku. Když nastane den, kdy se má vylosovat jedna dívka a jeden chlapec do Hladových her, tak i když je jméno její sestry na tisíce lístků jen jednou, tak vylosují právě ji.Katniss neváhá a ihned se hlásí za svou sestru jako dobrovolnice.
Od tohoto okamžiku se Katniss mění život. Má před sebou nekonečné dny hladu a zimy. Dokáže přežít mezi dalšími 23 splátci?

Když jsem se do Arény smrti pustila, nevěděla jsem co od ní mám čekat. Je sice pravda, že jsem četla spoustu kladných recenzní, ale stále jsem byla na pochybách, aby se mi kniha líbila.
 Když jsem se do knihy začetla ihned jsem pochopila, že bude těžké se od ní odtrhnout. Příběh čtenáře ihned vtáhne do děje a nutí ho přemýšlet nad tím, jaký mají ve Dvanáctém kraji krutý život.
Spoustu z nás snad nikdy nezažilo pocit hladu. Ne kručení v břiše, ale opravdový hlad. Hlad, který člověka dokáže usmrtit.

Kniha je napsána z pohledu Katniss.Což se mi opravdu líbilo. Katniss se občas v aréně vracela ke vzpomínkám na svého otce, sestru, matku nebo svého kamaráda.

Katniss jsem si během prvních okamžiků ihned oblíbila. Dívka s chabým tělem,velkou sílou a statečnou povahou.Katniss je skvělá v lovení zvířat lukem a lezení po stromech. To se ji samozřejmě v aréně vyplatilo. Navíc dokáže rychle utíkat a je zvyklá na to být bez jídla. Ale i přes to všechno,první dny pro ní byly těžké.

Peeta je syn pekaře. Na první pohled se zdálo, že v aréně nepřežije ani den, ale nakonec se z něj vyklubal silný hoch, který se dokázal skvěle zamaskovat v bahně. Chvílemi jsem ho ale neměla ráda, protože když zradil Katniss,( což nakonec nebyla pravda) tak jsem myslela, že vyletím z kůže.

Haymitch je trenér Peety a Katniss. Je to také jediný výherce Hladových her z Dvanáctého kraje. Ze začátku se zdá, že to s ním nebude jednoduché, jelikož byl pořád opilý. Nakonec se z něj vyklube docela hodný chlap.

Když to tak shrnu musím uznat, že kniha splnila mé očekávání. Z příběhu jsem byla zaskočena a velké plus má i fakt, že se kniha četla rychle a nutila člověka k tomu, aby nepřestával.

Kdo knihu nečetl, tak by to měl co nejrychleji napravit. Protože asi netušíte o co přicházíte.

Komentáře (0)

kniha Aréna smrti recenze