Bezpečí je relativní pojem...

recenze

Obyvatel (2013) / Jitulisko (309 views)
Bezpečí je relativní pojem...
Kniha je o doktorce Juliet. Pracuje v nemocnici na úrazovém oddělení. Jak je všude zmiňováno, lékaři žijí 90% života prací. A u naší Juliet, to není jinak. Žije prací a zanedbává svého manžela Jacka. Vlastně si to ani neuvědomuje. Až do chvíle, kdy je v nemocnici zraněna a vrací se domů dřív než je zvykem. Doma ji čeká šok. Její manžel je v posteli, JEJICH !!! posteli s cizí blondýnou.

Juliet je hluboce raněna a odchází. Chvilku ji pomáhá její kamarádka Sydney, ale je jí jasné, že si musí najít své bydlení. Avšak V Brooklynu, to není tak jednoduché. Je zde mnoho nabídek, avšak většina zcela nevyhovující. Až do doby, kdy najde na nemocniční nástěnce inzerát s adresou o promájmu bytu.

Nemá co ztratit tak jde. Pozná tam vnuka majitele Maxe a ten jí nabídne nádherný byt s cenovou relací, která se neodmítá. A začíná, nebo se aspoň snaží žít nový život. Musí se vypořádat s nevěrou svého manžela a hlavně sama se sebou.

Kniha je psána z ¾ z pohledu Juliet. Jak jsem již nastínila, je to hlavně o jejím trápení. Avšak ve vysněném bytě se dějí zvláštní věci. Nejen ona má pocit, jakoby jí někdo sledoval... Takový neurčitý zmatek a úzkost. Avšak nedokáže zdroj tohoto neklidu určit…

Příběh je psán velice čtivě. Nikde jsem se nijak nezasekla. Příběh je plynulý.
Pak přijde zvrat. Neříkám, že je nějaký extra překvapivý, ale o to více morbidní. Pohroužíme se do mysli, která by měla být zavřena na psychiatrickém oddělení bez možnosti propuštění.

Jak čtete další a další strany, jen koukáte, co ještě vyjde na povrch. Chvílemi mi skoro běhal mráz po zádech.
Celkově je kniha velice příjemná. Na náhodný úlovek z knihovny je dost překvapivá, jelikož jsem od knihy nic neočekávala.

Pokud se Vám líbí zvraty v příběhu a máte rádi malinko psycho, tak si knihu určitě přečtěte ;)

Jitulisko.blogspot.cz

kniha Obyvatel recenze