Bez naděje

recenze

Bez naděje (2014) 5 z 5 / TerBadr
Bez naděje

Příběh vypráví o mladé Sky, která nemá příliš přívětivou pověst. Její adoptivní matka - Karen - je zastáncem veganství a zakazuje Sky jakékoli elektronické prostředky. Sky, má jedinou nejlepší kamarádku Six, která je snad ještě horší než ona sama. Ale, při jednom obyčejném nákupu se Sky úplně změní život. Potkává Holdera, tajemného kluka s tajemnou minulostí. Říká se o něm, že byl v pasťáku, ale to ani zdaleka není pravda. Pak ale přijde ten největší zvrat- Holder zjistí, že se Sky se znají déle, než si myslel. Dostávají odpovědi na otázky, které jsou dávno zapomenuty.

Knihu jsem přečetla vážně jedním dechem. Vtáhla mě do děje a já s ní plakala, smála se i roztápěla na mé židli. Nejen že je kniha nabitá romantikou- je humorná a velmi čtivá. A jak se říká, napínavá až do konce. Má sice mnoho stránek, což mnoho lidí nevidí rádo, ale opravdu mi to nevadilo. Právě naopak, na konci jsem byla smutná, že už to končí. Je zařazená do kategorie young-adult, ale dokáží ji přečíst i dospělí. Kniha ve mě zachovala silné emoce i do teď, po několika měsících po přečtení. Není až tak známá, ale to je velká chyba. Určitě je lepší než některé se známých bestselerů (př. Hledání Aljašky, Hvězdy nám nepřály). Já jí dávám 10 bodů z 10. Nakonec bych zde ráda uveřejnila některé mé oblíbené citace z knihy:

“Kašlu na všechny poprvé, Sky. Jediný na čem mi záleží, je že je to navěky.”

“Žiju tě, Sky," řekl na mých rtech. "Žiju tě strašně moc.”

“Ten moment kdy se moje rty spojí s tvými, bude tvůj první polibek. Protože jestli jsi nikdy nic necítila když tě někdo políbil, Tak tě nikdo nikdy skutečně nepolíbil. Ne tím směrem jako já tě chci políbit.”

“Hledal jsem tě celý můj zatracený život.”