Barvy lásky - Skončí celá pohádka šťastně?

recenze

Svedená (2014) / MilenneWaver (311 views)
Barvy lásky - Skončí celá pohádka šťastně?
Barvy lásky dokáží ovlivnit každého a to nejenom svými krásnými obálkami, ale i poměrně dost dobře zpracovaným dějem. Ovšem, čtvrtý díl se docela značně odlišuje od těch předchozích. Mimo výrazné změny ve stylu psaní jde vidět i snaha v originální zápletce a jak se říká - snaha s cení!

Sophie se z Itálie vrátila zpět do Londýna a snaží se začít znovu, nejenom se svým životem, ale i vztahem mezi ní a Matteem. Její zlomené srdce sice hodně těžko překonává všechny překážky, které jí osud nakladl do cesty, ale když zjišťuje, že se s ní Matteo vrací domů, pohltí ji naděje. Avšak, nikdo neví, co se bude mezi nimi dít dál a především, jestli s Mateem bude mít společnou budoucnost. Po technické stránce byl děj hodně dobře naplánovaný a tu správnou atmosféru mu navíc dodávalo perfektní načasování jednotlivých zvratů.

Sophie se mi během čtení zdála být až neobyčejně milá a sympatická a mimo jiné nemyslela stále jen na sebe, ale i na ostatní. Na druhou stranu měla i své zlé já a to bylo převážně žárlivé, otravné a z velké míry se vyskytovalo právě, když byla s Mateem. A tím se dostáváme i k opravdu bohatému Italovi se skvělým vzhledem. Mateeo na rozdíl od Sophie není ani zdaleka tak originální. Svým způsobem je stejný, jako většina mužských postav v tomto žánru - je krásný, bohatý, s perfektním charakterem... Dala by se vyjmenovat další řada věcí, ale abych mu nekřivdila v jedné věci se hodně odlišuje. Je vzpurný. Nenechá se snadno zmanipulovat a i Sophie měla dost práce s tím, aby konečně dal najevo své opravdové city vůči ní.

Kathryn Taylor má opravdu skvělý styl psaní i když je fakt, že jedna věc u ní dost pokulhávala. Je jí čtivost, což mě při čtení hodně zamrzelo. Kniha se totiž zpočátku hodně špatně četla, celá se rozběhla až zhruba od poloviny knihy.

Knižní zápletka byla hodně zajímavá, ale poměrně dost předvídatelná. Samotný konec jsem totiž tušila už zhruba od poloviny knihy. Nicméně autorka dokázala skvěle vystihnout podstatu složitého vztahu a žárlivosti, protože některé scény a hádky, které se v knize udály byly skutečně až reálné.

Shrnutí knihy bude převážně pozitivní, protože ačkoliv měla kniha nějaké chyby, na druhou stranu se mi líbila mnohem více než jiné knihy z tohoto žánru. K přečtení si, ale ještě doporučuji si přečíst předchozí díl, třetí, jinak byste děj nemuseli úplně pochopit. Doporučila bych ji především starším čtenářům s chutí na tento žánr a těm, kteří hledají oddechovou četbu.

kniha Svedená recenze