Barvy lásky: Obnažená

recenze

Obnažená (2013) 4 z 5 / MartinaF
Obnažená

Konec prvního dílu byl velmi otevřený a druhý díl začal tam, kde ten první skončil. Ocitáme se tedy znovu v Londýně a sledujeme, kterým směrem se bude vyvíjet vztah mezi Grace a Jonathanem.

Grace je do Jonathana bezhlavě zamilovaná, touží po něm každičkým milimetrem svého těla a zdá se, že Jonathan také. Ale co láska? Cítí také Jonathan lásku ke Grace nebo je to z jeho strany jen obyčejný chtíč?

Konečně jsem se dočkala a druhý díl Barev lásky je tady. Těšila jsem se opravdu moc na pokračování příběhu, který autorka výborně rozehrála v prvním dílu. V tomto díle je mnohem více děje a o něco méně (ale opravdu jen o něco méně) vášnivých scén, ale které si určitě užijete.

Grace a Jonathan po sobě vzájemně touží a Jonathan je ochotný změnit pravidla jejich vztahu. Užívají si vášnivého sexu, objevují jeden druhého. I přes tyto krásné chvíle, které spolu prožívají, je tu i Jonathanova minulost, která ho svazuje a brání Grace, aby tuto hranici překročila. A to je kámen úrazu a Grace se bude muset s touto hranicí hodně potýkat. A nejen ona - Jonathan se musí se svou minulostí vypořádat tak, aby mohl v přítomnosti a v budoucnosti jít dál.

Kromě Jonathana a Grace blíže poznáváme i jeho otce, hraběte z Lockwoodu, starého muže, který přišel úplně o všechno i o lásku jediného syna a nevyřčené tajemství je od sebe čím dál více vzdaluje.

Grace i Jonathan mi byli hodně sympatičtí, to už jsem psala dříve, ale nemohla jsem si pomoct a někdy jsem chtěla Jonathanem zatřást tak, aby konečně pochopil, jak je neskutečně...hloupý a že nechal zajít věci tak strašně daleko a nic pro jejich změnu nepodniknout.

Příběh je opět vyprávěn ich-formou z pohledu Grace, takže můžete sledovat její touhu po Jonathanovi i bolest a smutek.

Nespoutaná a Obnažená jsou díly, které se mi velmi dobře četly a měla jsem je přečtené během několika dní. Nakladatelství Moba chystá na rok 2014 vydání další části této série. Z informací, které jsou dostupné na internetu, jsem vyčetla, že už v nich nebude vystupovat ani Grace ani Jonathan. Ale to nevadí - jejich příběh je už uzavřen.