Bára a tajemný kouzelný atlas

recenze

Pozdvižení v Pompejích (2011) / Berken (295 views)
Bára a tajemný kouzelný atlas
Kouzelný atlas Báru tentokrát přenese do starověkého města Pompeje a to přímo na trh z otroky. A tak se stane že se dostane do bohaté rodiny Loliů. Jako otrokyně to nemá jednoduché, seznamuje se s tím jaké to je být otrok ve starém římském městě a aby toho nebylo málo v rodině Loliů probíhají závažné krádeže. Po té co je Bářin kamarád Rufus neprávem obviněn pouští se Bára do vyšetřování.

Nejvíce musím u této knihy ( a taky u ostatních z této série) ohodnotit historický základ. Já osobně miluju historii, ale nebaví mě neustálé zjišťování z encyklopedií. Mnohem lepší mi přijde zasazení historie ( nebo historického období)
do zajímavého příběhu a to Bářin příběh určitě splňuje. Taky musím vyzdvihnout dobré ilustrace které příběh doprovázejí. Nejsem uknih největším podporovatelem ilustrací, ale tentokrát jsem udělal vyjímku a musím je ocenit.

Ovšem stejně jak jsem vyzdvihl příběh musím se pozastavit u Báry. V knize je napsáno že půjde do 6. třídy, ale chová se jako osmiletá holčička a jindy se snaží vypadat dospěle. Autorka neumí odhadnout chování postav vzhledem k jejich věku.

I přes malé škobrtnutí u hlavní postavy je příběh výborný z historického hlediska i stylu psaní. Jedná se o výborné dílo českého autora.

Komentáře (0)

kniha Pozdvižení v Pompejích recenze