Ať už jde ten detektiv někam!

recenze

Detektiv Arrowood (2020) 3 z 5 / Jack333
Detektiv Arrowood

Vychloubání, kam se člověk podívá. Noviny o něm vypráví skoro jako o bohovi. Ale beztak si neumí poradit ani s vlastními vyšlapanými botami. Co by udělal, když by za ním přišla Francouzka, která hledá svého příbuzného? Našel by jej?

Konec 19. století a viktoriánská Anglie se sotva vyrovnala se řáděním Jacka Rozparovače, když se objeví muž, který na rušné ulici zavraždí chudou dívku a uteče. Sherlock Holmes se takto takovým případem zabývat nebude, neboť je to pod jeho úroveň, ale detektiv Arrowood ano.

Skvěle využitá lokace londýnských ulic i vhodná doba, do které je příběh zasazen. Kvituji i zajímavé postavy, které umí velmi kvalitně rozehrát leckdy dost průhlednou partii, někdy tam ale někteří jen vstoupí a zase zmizí, aniž by měly nějaký hlubší smysl a úděl. Trochu je škoda, že autor nevyužil i nějaké setkání s Doylovským detektivem, kterého několikrát zmiňuje. Mohl by to do příběhu vnést větší grády.

Oddychové krimi, které vás asi ničím extra nepřekvapí. Neurazí, nenaštve a možná si tam najdete i něco, co vás zaujme. Například londýnská spodina, kterou občas dokáže skrýt hustá mlha, či sériový vrah, který si nenechá zajít chuť po ženských obětech. Vyřešíte první případ s Arrowoodem dřív než samotný detektiv? Nebo se necháte napálit hned od začátku?

*
Nedlouho předtím, než jsme toho večera dorazili do ateliéru, došlo k nějaké nehodě. Spadl a zemřel tam kůň, v důsledku čehož se převrátil kočár. Kousek vedle seděla na schodu nějaká naříkající dáma se zakrváceným obličejem a kyticí květin v ruce, zatímco kočí se snažil odpojit mrtvého koně od kočáru.
„Jste zraněná, slečno?“ zeptal se šéf a nabídl jí kapesník.
Její pláč utichl. Zvedla své uslzené oči napřed k šéfovi a hned na to k oškubanému hadru. Jakmile zahlédla skvrny od tabáku a trčící nitě slepené kdoví čím, zachvěla se a otočila se na opačnou stranu.
*

Komentáře (0)