Antibohyně

recenze

Antibohyně (2014) / MilenneWaver
Antibohyně
Antibohyně, to je možná osud, který čeká moudrou Athénu i ostatní bohy Olympu. Všichni si zvykli na nesmrtelnost a věčný život. Všichni si užívají život, který vedou tak, jak se jim právě chce. Jenže najednou je všechno jinak. Vypadá to, že smrt dostihla olympské bohy a už si na ně brousí kosu. Dohořela pověstná svíčka života i věčně žijícím bohům?

Někteří ještě žijí. Někteří zemřeli. Ale všichni jsou odhodlaní bít se do posledního dechu za každý den života. Mění se. Některým rostou pírka pod kůží, až je nakonec zadusí. Někteří trpí spalující horečkou. Z jiných se stanou příšery. Z bohyň jsou antibohyně. Z bohů antibozi. Athéna a Hermés pátrají po stopách, které by je zavedly k řešení. Vše je vede k lidské dívce Cassandře, chráněnkyni jednoho z bohů. Ostatní, ve snaze přežít, vyvražďují všechny kolem. Na Olympu žijí ubožáci, kteří jsou jen stíny dávných mocných bohů...

Athéna a Hermes. První dva tito hlavní hrdinové jsou již od začátku velmi sympatičtí. Autorka vystihla dobře změnu, kterou za ta tisíciletí ti dva vykonali a abych byla upřímná, moc se mi to líbí. Athéna je trochu jiná, než jak jsem si ji představovala, že bude mírnější, vznešenější a ve skutečnosti je to taková drsná holka bohyně. Která stejně jako ostatní bohové z Olympu umírá, docela brutálním způsobem. Faktem je, že autorka si s Athénou v příběhu dost dobře pohrála, nemůžu jí nic vytknout. A co se týče Herma i s ním si pohrávala, stavěla mu do cesty nejrůznější překážky.Společně těm dvou nic nechybí a hlavně všechny scény, kde se nějak dostáváte do Řecké historie jsou pravdivé a skutečné, takže jde vidět, že autorka dbala i na to, aby základy knihy byly založené na skutečných mýtech.
Za další dva hlavní hrdiny, tentokrát z jiné strany tu máme Cassandru a Apollóna. Mají to v příběhu celkem dost zamotané, jsou to sice dva hlavní hrdinové, ale aspoň Cassandra na začátku neví nic, je neprobuzená duše. Shodou okolností na ní mají spadeno jak Athéna s Hermem, tak antibozi jako Héra, Poseidon a Afrodita, takže to začíná být mírně řečeno komplikované, hlavně, když se Cassandra ocitne uprostřed dvou bitevních polí, ve válce mezi bohy na život a na smrt.

Abych začala na začátku, nápad s bohy…rozhodně není otřepaný a i když mě za to mnozí možná "budou nenávidět", tohle je mnohem lepší než knihy od Riordana. Kniha má skutečně svou úroveň a kvalitu, postavy jsou skutečně moc sympatické, navíc je kniha založena na skutečných mýtech a postavy i kniha celková lze popsat jediným slovem- dokonalost. Autorka to skutečně dobře promyslela, akce, napětí ani tajemství v knize nechybí. K tomu tam pár nerozřešených záhad zůstává, takže konec je celkově dost otevřený. Bonusy tam jsou v například v podobě těchto dvou věcí- V knize jsou zapleteny i jiné postavy z Řecké mytologie než jenom bozi a bohyně a všechny smrti jsou jedinečné a nad jimi i jejím vývojem visí spousta otázek.
Knihu všem vřele doporučuji, myslím, že i velmi nároční čtenáři by v ní nalezli zalíbení. Rozhodně splnila má očekávání a já ji nemám co vyčíst.

Komentáře (0)

kniha Antibohyně recenze