Áno, aj :D ( môže byť:) )

recenze

Smrtící žár (2015) 4 z 5 / sonycat
Smrtící žár

Tak a mám zhltnutú ďaľšiu knihu, na ktorú som sa tešila- nový príbeh Alfy a Omegy, Anny a Charlesa. Prostredie je zaujímavé, zápletka tiež, kone sú krásne a interesantné stvorenia, pôsobivé je i spoznávanie fae a pozadie blížiaceho sa celoplošného konfliktu medzi človečenstvom a Šedými pánmi. Nové postavy oslovia, potešilo opätovné stretnutie s Leslie a aj zaujímaví, podstatne sympatickejší tripperi než doteraz:). ALE...Predsa len je tu pár výhrad. Tiež som toho názoru, že Charles mal mať podľa svojich bohatých skúseností identitu fae odhalenú v podstate na začiatku, v tomto nepôsobí ,,detektívna\" línia až tak vierohodne, na rozdiel od Dvojí spravedlnosti. Neviem či sa to len mne vidí, ale prišla mi táto kniha veľmi krátka a ako tu už odznelo - akoby bola len predĺženou novelou..trochu nedotiahnutou a neprepracovanou.
To však neznamená, že by sa mi nepáčila:). Svet a príbehy Anny i Charlesa mám rada, rovnako ako i románovú sériu o Mercy, ktorú mám ešte o kúštik radšej :).
Dúfam, že budem mať možnosť si čoskoro prečítať ďaľší príbeh z oboch sérií od Briggsovej a tak trochu dúfam, že bude o čosi premyslenejší a rozsiahlejší..