Anděl smrti

recenze

Anděl smrti (2015) / Marselle
Anděl smrti
moje recenze:

Roberta, všemi zvaná Bo, je spolumajitelkou největší ostravské realitní kanceláře, a jejím společníkem je pan Kareš, zvaný Říďa. Znají se již spoustu let, a občas si místo realitních zakázek dopřejí tajnou pátrací akci. Bo je právě na cestě za klientem, který chce prodat svou rezidenci. Přímo na místě se dozví, že nechce prodat, ale spíš shání něco speciálního, a to má být chata, která není nikde zapsaná v mapách. Bo si vše poznamená, a převezme zálohu. Po cestě do kanceláře si představuje, jak vezme rodinu za peníze ze zálohy na výlet. Když dorazí do kanceláře, je ji divné, proč má hledat chatu, která je snadno najitelná na googlu. Bo, a Říďa se na sebe podívají, a hned je jim jasné, že tu něco nehraje. Ještě ten večer se oba vydávají zpět pro bližší informace. Při příjezdu na místo se zdá, že je chata prázdná, a majitel někam odjel. Najednou uslyší slabé volání, ale všude je zavřeno, a zamčeno. Nezbývá nic jiného, než rozbít okno. Říďa ho rozbije, ale se svou postavou jím neproleze, to musí Bo. Proleze tedy oknem, a na cestu si svítí mobilem. Jde pomalu za již slabounce slyšitelným sténáním, které se ozývá z koupelny. Když do ni vstoupí, a posvítí si mobilem ihned se vyděsí. To co v koupelně spatří ji bude děsit ještě dlouho...
Volají policii, ta je nálezem také zděšena. Kdo to mohl udělat?
Bo, a Říďa čekají v policejním autě dokud nebudou smět odjet. V brzké době dojde k dalšímu úmrtí, a opět se na místě objevuje Bo. Začíná být v podezření? Co se tu odehrává, a kdo za tím vším stojí?
Jasné je, že se nejedná o obyčejného zabijáka, tento má svůj specifický, hrůzný způsob. Kolik lidí je na tomto hrůzném seznamu? Podaří se Bo, a Říďovi zjistit, kdo za tím vším stojí?

můj názor na knihu:

Tato kniha se mi líbila. Bo, a Říďu si nejde neoblíbit, hlavně jejich způsob komunikace mezi s sebou.
Často jsem se smála jejich hláškám, až jsem přemýšlela jestli čtu detektivku, nebo něco humorného, ale nijak to nenarušilo děj příběhu. Bo má svůj rodinný život pestrý díky tomu, že bydlí se svou dcerou, a jejím pětiletým synem, který rozhodně svou babičku nezapře, brání ji ve školce, a často se stává, že Bo musí vysvětlovat paní učitelce, proč Partik mluví, jak mluví. Navíc její dcera právě očekává narození miminka, a tak je Bo s Patrikem mnohem víc času, a to někdy nabourá její vyšetřování, ale Patrik se nedá, a chce být také součástí týmu :-) Pasáže, kde je popsáno jak byly oběti zabity jsou celkem brutální, ale mě to vyhovovalo :-D Mám ráda detektivky, kde se stále něco děje.U této knihy neznamená, že je na začátku jeden mrtvý, a pak již jen vyšetřování. Naopak čím by se zdálo, že se blíží konec, tím akčnější vrah je a nabízí stále další oběti. Takže knihu určitě doporučuji, nudit se nebudete.

Komentáře (0)

kniha Anděl smrti recenze