Alenčina temná stránka

recenze

Za zrcadlem (2018) / MilenneWaver
Za zrcadlem

Pokračování Alenky v říši zombie je stejně napínavé a temné stejně jako první díl. Připravte se a věřte mi - bude to jízda.

Pro Alenku je celý svět vzhůru nohama. Možná získala srdce svého vysněného kluka a konečně se jí v pár věcech začalo dařit, ale to se brzy změní. S přibývajícími útoky zombie zjistí, že válka není ani zdaleka u konce a na světlo se vynořují další, mnohem horší tajemství, která převrátí celý svět vzhůru nohama.
Nemluvě o halucinacích a podivných vizích, které vidí. Cosi je v její hlavě a nejde se toho zbavit. Naopak, Alenka tenhle soubor prohrává.

Alenka Bellová je pravděpodobně tou hlavní hrdinkou s největší smůlou, která se jí lepí na paty. Při ošklivé nehodě ztratila velkou část rodiny, poté i svého dědečka a aby toho nebylo málo, začíná se zdát, že se jí vzdaluje i její milovaný přítel. Ztrácí rozum, trpí přeludy a vztahy s babičkou i jejími přáteli se hroutí.
A zombie útoků jen přibývá.
Z vedlejších postav se mimo Colea a Kat setkáme i s dalšími lovci zombie - Gavinem a Veronicou. Oba hrají v druhém díle důležitou roli.

Jakkoliv musím obdivovat autorku jakým způsobem se vypořádala s tématem knihy podle původní verze "za zrcadlem", dějově mě tato kniha nezaujala.
V knize se primárně řeší vztahy mezi postavami, okrajově i napínavá část, kterou si o to víc vychutnáváte.
Ale zápletka jako taková mi přijde nevyužitá. Je to škoda. První díl nasadil vysokou laťku, ale u druhého už nepatrně poklesla.

Na druhou stranu, většinu děje mi vynahradilo poutavé a čtivé psaní autorky, která se ve svém povolání jednoduše vyzná. Skvěle si hraje se slovy, dokáže čtenáře rozesmát nebo dohnat k slzám, ale rozhodně se při čtení jejích knih nebudete nudit.

Suma sumárum, i když mi druhý díl oproti prvnímu přišel o něco slabší, najdete tu odpovědi na některé otázky z prvního dílu a pro někoho i vynahrazení romantické zápletky, na kterou se v prvním dílu moc nedostalo.

Komu se líbil první díl, Za zrcadlem ho rozhodně neurazí. A troufám si říct, že by se mohlo i jednat o slušný odrazový můstek na třetí díl, který doufám vyjde brzy.