A kdo říká, že vůbec dýchám?

recenze

Kam jsi odešla (2015) 5 z 5 / klarinka9974
Kam jsi odešla

Od tragické nehody, kdy Mia navždy zmizela z Adamova života uplnuly tři roky. Nyní každý z nich žije na opačném konci země. Miina hvězda na New Yorském Julliardu závratně stoupá a Adam díky novému statusu rockové hvězdy a slavné přítelkyni plní stránky Los Angelských bulvárů. Jednoho dne se však ocitne v New Yorku sám. Náhoda jej svede dohromady s Miou na jednu noc, která může změnit jejich životy. Jak prozkoumávají město, které se stalo Miiným novým domovem, vzpomínají na společnou minulost a otevřou své srdce nejen jeden druhému, ale i budoucnosti.
Příběh o devastaci žalem, příslibu nové naděje a znovuzažehnutí plamene lásky.

Kniha je pro mě příjemným překvapením. Jestli zůstanu, první díl, jsem četla hrozně dávno, měla jsme obavy, že si ani nevzpomenu na to, o čem kniha byla a nějaké důležité informace mi vypadnou. Viděla jsme i film, který jsem hodnotila tím, že kniha pro mě byla určitě o hodně lepší.

Ve druhém díle se zabýváme Adame, jeho životem, pocity a žalem nad ztracenou láskou. Seznamujeme se s jeho kapelou, jeho běžným dnem a obavami. Adam je víceméně smutný člověk, hodně si toho prožil a ještě více ztratil. Celý děj, jeho příběh, je poutavý a zajímavý.

Mia se nakonec zjeví jako dar z čistého nebe. Sama je do sebe uzavřená, což není nic zvláštního kvůli tomu čím si musela projít, ta situace je hrozná a nikdo z nás by se z toho tak nevzpamatoval jako ona sama. Mia je velmi talentovaná, dále pokračuje ve své kariéře a stává se čím dál více populární a oblíbenou hudebnicí.

Oba mají jedno společné a tím je hudba. Také jsem nevyslovené otázky a následné odpovědi, nedokončené věty a myšlenky, ve kterých se oba dva utápějí od samého začátku.

Cesta je nakonec svede dohromady. Společně stráví celý den spolu, kdy si vyjasňují okamžiky, vzpomínají na staré časy a možná, že si uvědomí, jak moc se nadále milují.

Kniha Kam jsi odešla je skvělé navázaní na první díl, připomínáme si okamžiky z prvního dílu a seznamujeme se s průběhem života dvou hrdinů, kteří to nemají v životě jednoduché.
Kniha je čtivá, od začátku se ponoříte do děje a stále čtete. Rozhodně to není dlouhé a nudné, ale je to velmi svižné a poklidné počtení. Kdo si zamiloval první díl, rozhodně si nemůže nechat ujít ani ten druhý.

Podle obálky soudím, že i druhý díl (film) bude nejspíš brzy na světě, ale kam se poděla známá herečka, která nejspíše ve druhém díle už hrát nebude?

Kdo říká, že dýchám hudbou? A kdo říká, že vůbec dýchám?
....píseň se stává něčím jiným. Je to náš novej slib.