35 Dívek, 1 Princ, Životní šance

recenze

Selekce (2014) / Katynka1311
Selekce

Když nám ten dopis přišel do schránky, máma byla radostí bez sebe. Byla přesvědčená, že se tak vyřeší všechny naše problémy, že prostě zmizí.....

Na téhle knize mě, ostatně tak jako všechny zaujala naprosto skvostná obálka. Bohužel to samé se již nedá říct o ději, ne že by kniha byla špatná, ale nebyla ani skvělá, osobně bych jí zařadila někam do středu.

Hned ze začátku se zde seznamujeme s Americou Singerovou, která je Pátá, což znamená že patří do páté kasty, upřímně ze začátku mi byla America vcelku sympatická, ovšem postupem času se mi začala odcizovat a nakonec jsem ji nemohla vystát (ale o tom víc až při recenzi Elity, v prvním dílu to s ní šlo).
America má svou tajnou lásku Aspena, který je k jejich smůle Šestý a tak se mohou scházet jen tajně.
Aspen mi přišel a stále přijde jako fajn kluk. Americu očividně miluje, udělal by pro ni všechno a i když ji nechá odejít do Selekce a rozejde se s ní, tak jeho důvody naprosto chápu a jsem asi jedna z mála, která za Američiny činy nesoudí Aspena.

Jednoho dne jim tedy do schránky přijde pozvánka do již zmiňované Selekce, America o tom nechce ani slyšet a odmítá poslechnout svoji matku, která ovšem trvá na tom, že se tam America musí přihlásit (upřímně mi její matka přijde jako pěkná megera).
A po tom co jí i Aspen přesvědčuje k tomu aby se do Selekce přihlásila, rozhodne se tedy America že to zkusí.

No a jak už to tak bývá tak Americu vyberou a my se najednou ocitáme v prostředí nádherného paláce. A boj 35 dívek o srdce prince Maxona může začít.

Seznamujeme se tedy pochopitelně s další hlavní postavou a tou je princ Maxon, mě bylo od začátku jasné že ho nebudu mít zrovna v lásce (prostě nemusím prince), asi je s ním sranda a určitě bych se v jeho společnosti nenudila, ale jako partnera si ho teda upřímně představit nedokážu....

Děj celé knihy je svižný, což zapřičiňuje i to že kniha je lehce čtivá. Ale já s ní prostě mám problém, tak za prvé, jak může America během pár týdnů zapomenout na city, které budovala tolik let a sakra když už jsem to konečně začala brát, že teda se America rozhodla pro Maxona, objevil se na scéně Aspen a začalo typické klišé YA knih v čele s milostným trojúhelníkem, který jsem v téhle knize vážně nesnesla (ano vím že je až na konci, ale vážně mě i náznak jeho přítomnosti vadil). Takže se pomalu ale jistě začala rozjíždět část, kdy mi America začala lézt čím dál tím víc na nervy. Tak a tady bych to ukončila a ostatní pocity už si raději nechám so recenze elity.

Celkově bych tedy knihu zhodnotila jako průměr, přičemž tak do tří čtvrtin mi kniha nějak zvlášť nevadila a kdyby tam nebyl ten konec, uvažovala bych možná i o 4 hvězdách, ale vzhledem ke všem emocím co ve mně kniha nakonec vyvolala hodnotím třemi hvězdami a myslím si, že to je dost vysoké hodnocení.