35 dievčat, jeden princ

recenze

Selekce (2014) 4 z 5 / SknihouVrukách
Selekce

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.

Asi každý už čítal sériu Selekcia, ale ja som ju čítala až teraz. Čo to teda tá selekcia vlastne je ? Selekcia je súťaž, kde sa do kráľovského paláca Illeye pozve 35 dievčat s 35 provincií. Kráľovstvo je rozdelené na kasty. Naša hlavná hrdinka je z piatej kasty a patrí medzi chudobnejších.
Obálka knihy je veľmi nádherná a veľa čitateľov upúta. Musím povedať, že by bolo lepšie, keby to nebol prebal. Pod prebalom je knižka tiež zaujímavá, keďže je biela. Aká originálne, že ?

Hlavnou hrdinkou tejto knihy je America Singerová. Miestami je veľmi protivná, nerozhodná a trdohlava. Občas mi liezla dosť na nervy, ale dalo sa to zvládnuť.
Od knihy veľa neočakávajte. Je to jednoducho romantická jednohubka. O tom vypovedá aj štýl písania , ktorý he veľmi jednoduchý. Práve to je kúzlo jej písania. Knihu som zhltla za pár dní a stránky mi mizli pod rukami. V knihe ocenujem romantickú linku. Síce veľakrát mi liezlo na nervy vyberanie medzi Aspenom a Maxonom. Ako daľšie plus je to, že v knihe sa nachádza veľmi napínavá scéna. Nepoviem o akú ide je by to bol spoiler.

Teraz chcem prejsť k veciam, ktoré sa mi nepáčili. V Selekcii je strašne málo napínavých scén. Keď už sa nejaká nájde, je rýchlo odbitá. Ocenila by som dlhšie napätie. Tiež by som ocenila viac zvratov. Na mňa bola táto kniha až veľmi pokľudná. Ďalšia vec čo mi vadila bol milostný trojuholník. Hlavná hrdinka bola v tomto strašne nerozhodná a neustále myslela na Aspena čo som nechápala, keď tam mala princa Maxona.

I keď v knihe boli nejaké veci čo sa mi nepáčili, knihu rozhodne odporúčam. Ak nieste na knihy náročný toto bude vaša 5* kniha. Ja sama sa chystám na ďalšie časti a som veľmi zvedavá čo poviem na Elitu. Keby autorka do knihy dala viac napínavých scén, tak by pre mňa bola táto kniha tiež za 5*. preto som jednu hviezdičku stiahla. 4*/5*