Vojna bohov přehled
Percy Jackson série
< 5. díl >
Piaty diel obľúbenej série. Kto neprežije a kto bude hrdina? Volám sa Percy Jackson a blížia sa moje šestnáste narodeniny... V Tábore polokrvných však nechystáme oslavu, ale ďalšiu hrdinskú výpravu. A namiesto blahoželania som si vypočul dávne temné proroctvo, ktoré mi všetci tak dlho tajili. Ukáže sa konečne, kto stojí na strane dobra a kto sa pridal k vládcovi temnôt? Kto vojnu neprežije a kto z nej vyjde ako hrdina? Zápas o záchranu civilizácie sa začína!... celý text
Originální název: The Last Olympian, 2009
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vojna bohov. Přidejte ho na této stránce. Přihlašte se a napište ho.
Nový komentář
všech 186 komentářůSouvisející novinky - Vojna bohov (1)
Do ráje, Království obávaných a další knižní novinky (35. týden)
27.08.2023
Citáty z knihy (7)
„Ne každá síla je velkolepá a okázalá.“
„Někdy je nejtěžší umět ustoupit.“
všech 7 citátů najdete u autoraKniha Vojna bohov v seznamech
(aktualizováno 1x za hodinu)
| v Právě čtených | 9x |
| v Přečtených | 2 831x |
| ve Čtenářské výzvě | 109x |
| v Doporučených | 262x |
| v Mé knihovně | 692x |
| v Chystám se číst | 323x |
| v Chci si koupit | 93x |
| v dalších seznamech | 23x |
Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:
Štítky knihy
napětí Turecko městská (urban) fantasy řecká mytologie pro dospívající mládež (young adult) fantasyRick Riordan také napsal(a)
| 2016 | Prastarý meč |
| 2009 | Zloděj blesku |
| 2011 | Poslední z bohů |
| 2012 | Proroctví |
| 2010 | Moře nestvůr |

89 %
76 %

Někdy přijde chvíle, kdy si člověk řekne, že by mu neuškodilo trochu bohů na zemi, a tahle jízda nabízí přesně ten druh rozmazlování, kdy se mezi mytologií a realitou začnou dít věci, co by i Olymp ohnul obočí. Atmosféra šmrncnutá legendami, které nejsou vůbec na skříni, ale spíš v ruce s koktejlem v baru, dělá z čtení perfektní kombinaci fantasy, která si klidně dala kafe s ironickým úsměvem. Když se míchá dávka nadpřirozena s pořádnou porcí lidskosti, vzniká něco, co vás přinutí přemýšlet a zároveň se u toho zasmát, protože kdo říká, že bohové nemají smysl pro humor? Všechno plyne tak hladce, že by si i ty největší skeptičky mohly připadat jako v divadle, kde je každá scéna nečekaně chytrá a trochu drzá. Do takového světa se vstupuje s chutí a odchází s pocitem, že by stálo za to mít pár neviditelných ochránců. Když se podíváte na obálku, možná si řeknete, že to bude klasika, ale jakmile začnete, zjistíte, že vás čeká jízda, co si nezadá s nejlepšími večírky. A nakonec si budete přát, aby bohové měli víc času na srandu a méně na drama.