Slavomír Pískatý: 20 let kapitánem Jumbo Jetu přehled

Petr Čermák

Příběh prvního obřího dopravního letadla v dějinách lidstva a jeho pilota. Legendární americké dopravní letadlo B-747 (první let 9. února 1969) a jeho první český kapitán, bývalý vojenský letec ČSLA Slavomír Pískatý (narozen 23. května 1958). Jak k sobě našli cestu? Proč má ikonický letoun na trupu onen nezaměnitelný hrb? Co všechno Jumbo Jet uveze? V unikátní společné biografii špičkového letadla a elitního letce najdete odpovědi na spousty otázek, ať jste zapálení fanoušci letectví, nebo jen „obyčejní“ cestující. Co dělat a nedělat, pokud zažijete poplach v oblacích? Jak žijí na cestách kolem světa dopravní piloti? Co se stane, když se v kokpitu civilního letounu potkají bývalí úhlavní nepřátelé, stíhači americké a československé armády? Slavomír Pískatý poznal Jumbo Jet do posledního šroubku. Z kapitánského křesla Korean Air mu velel 20 let, nalétal s ním 16 000 z celkových 25 000 hodin své letecké kariéry. Nahlédnete s ním nejen pod pokličku linkového létání s pasažéry, ale také do málo známého zákulisí nákladního letectví, neboť Jumbo Jet je vedle osobní dopravy ohromně oceňovaným nebeským náklaďákem. Můžete se těšit i na pikantní detaily. Jaká tajemství skrývá americký prezidentský speciál Air Force One? Věděli jste, že k pilotům B-747 se řadí i brunejský sultán nebo rocker Bruce Dickinson? Kde mají piloti B-747 únikový východ z kokpitu, když tam nelze otevřít okna? Jak mohou pilotům při přistání v noci pomáhat rybářské lodě? Čím je výjimečné pražské Letiště Václava Havla? A nač vozil český kapitán B-747 v kokpitu 20 let školní atlas?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slavomír Pískatý: 20 let kapitánem Jumbo Jetu. Přidejte ho na této stránce. Přihlašte se a napište ho.


Nový komentář

Venda32
11.01.2026

Příjemné, čtivé, poučné. Autor čtenáře nenudí zbytečně svým dětstvím, jak to občas v biografiích bývá. Naopak, od všeho je v knize trochu. A dohromady to náramně pasuje.

všech 10 komentářů

Související novinky - Slavomír Pískatý: 20 let kapitánem Jumbo Jetu (1)

Planoucí koruny, Beze strachu a další knižní novinky (43. týden)

20.10.2024


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Slavomír Pískatý: 20 let kapitánem Jumbo Jetu v seznamech

(aktualizováno 1x za hodinu)

v Právě čtených2x
v Přečtených50x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených3x
v Mé knihovně16x
v Chystám se číst43x
v Chci si koupit10x

Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:

Zavřít

Vypněte si reklamy na Databázi

Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:

Chci vypnout reklamy