Opuštěná společnost: Česká cesta od Masaryka po Babiše přehled
Žijeme v době, kdy jeden lživý příspěvek na Twitteru či Facebooku má větší dosah než systematická práce investigativních novinářů. Posilují populisté, kteří sbírají body kritikou establishmentu, i když sami mají z vlastního elitního postavení dlouhodobý prospěch. Výdobytky demokracie jako svoboda slova či nezávislost médií jsou necelých třicet let po listopadu 1989 zpochybňovány. Šéfredaktor týdeníku Respekt popisuje dobrodružnou českou cestu od vzniku republiky po současnost a zasazuje dnešní politické a společenské události do historického a evropského kontextu. Je to svým způsobem rozmluva s minulostí o naší budoucnosti, v níž myšlenkový rámec dávají autorovi úvahy K. H. Borovského, H. G. Schauera, T. G. Masaryka, Ferdinanda Peroutky, Václava Černého, Jana Patočky, Erazima Koháka či Václava Havla. S odkazem na velké kritické duchy demokratické tradice Tabery jasně ukazuje, že rizikům přítomnosti se nejlépe čelí nikoliv panikou, ale chladnou hlavou a rozhodností.... celý text
Co říkají o knize uživatelé?
Kniha Opuštěná společnost od Erika Taberyho se ukazuje jako velmi cenný příspěvek k porozumění české politické a společenské scéně. Autor se zaměřuje na historické souvislosti a aktuální problémy, které ovlivňují naši společnost. Text je psán srozumitelně a přehledně, což usnadňuje čtenářům orientaci v komplexních tématech. Taberyho analýzy a názory jsou podloženy důkazy a citacemi, což dodává jeho argumentům na váze. Audiokniha, načtená Jiřím Dvořákem a Ivanem Trojanem, přináší další rozměr k již tak silnému obsahu. Kniha je doporučována jako povinná četba pro každého, kdo se zajímá o současné dění a hodnoty společnosti. Vyzývá k zamyšlení nad našimi názory a postojem k politice a společnosti jako celku.
Mnozí čtenáři vyzdvihují, jak kniha pomohla objasnit historické kontexty a současné výzvy. Tabery se nebojí kritizovat populismus a manipulaci, což je v dnešní době velmi aktuální. I když se s některými názory nemusí každý ztotožnit, kniha podněcuje k diskuzi a reflexi. Její význam spočívá v tom, že otevírá důležité otázky o našem směřování jako společnosti a nutnosti občanské angažovanosti. Opuštěná společnost tak představuje důležitý krok k uvědomění si hodnot, na kterých by měla naše demokracie stát. Více v komentářích.
Komu by se kniha Opuštěná společnost: Česká cesta od Masaryka po Babiše mohla líbit?
- Čtenáři zájmu o politiku a společenské dění
- Milovníci audioknih a kvalitních interpretací
- Studující historie a současnosti české společnosti
- Občané hledající hlubší porozumění aktuálním problémům
- Všichni, kdo chtějí rozvíjet kritické myšlení
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Opuštěná společnost: Česká cesta od Masaryka po Babiše. Přidejte ho na této stránce. Přihlašte se a napište ho.
Nový komentář
všech 295 komentářůSouvisející novinky - Opuštěná společnost: Česká cesta od Masaryka po Babiše (5)
10 nejprodávanějších eknih (duben)
04.05.2018
10 právě čtených knih podle uživatelů (duben)
15.04.2018
10 nejprodávanějších eknih (únor)
05.03.2018
Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Ocenění knihy (3)
2018 -
Český bestseller
(Audioknihy)
2018 -
Magnesia Litera
2018 -
Magnesia Litera
(Kniha roku)
Kniha Opuštěná společnost: Česká cesta od Masaryka po Babiše v seznamech
(aktualizováno 1x za hodinu)
| v Právě čtených | 101x |
| v Přečtených | 1 777x |
| ve Čtenářské výzvě | 418x |
| v Doporučených | 204x |
| v Mé knihovně | 530x |
| v Chystám se číst | 781x |
| v Chci si koupit | 175x |
| v dalších seznamech | 13x |
Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:
Štítky knihy
Česko, Česká republika společensko-politická publicistika humanismus konspirační teorie stát populismus Magnesia Litera české osobnostiErik Tabery také napsal(a)
| 2017 | Opuštěná společnost: Česká cesta od Masaryka po Babiše |
| 2006 | Vládneme, nerušit: opoziční smlouva a její dědictví |
| 2006 | Nemilosrdné příběhy českých dějin |
| 2024 | Zuzana Čaputová: Neztratit se sama sobě |
| 2008 | Hledá se prezident: Zákulisí voleb hlavy státu |

89 %
79 %
Opuštěná společnost: Česká cesta od Masaryka po Babiše
Toto by malo byť povinné čítanie.