Okamžitá pomoc proti úzkosti pomocí KBT, mindfulness a relaxace

Rick Hanson, Matthew McKay

přehled

Žijeme v nejisté době. Možná vám v poslední době hlavou jako o závod běží rozličné myšlenky, točíte se v kruhu katastrofických scénářů, jste vystresovaní nebo se bojíte se o sebe či své blízké. Potřebujete se „hodit do klidu“, a to co nejdřív. Předkládaný soubor cvičení, který dohromady sestavili přední američtí profesionálové v oblasti pomáhajících profesí, vám má pomoci cítit se lépe, ale také uznat, že na své vnitřní prožívání máte plné právo. Jedná se o 40 snadných, rychlých a efektivních technik z oblasti kognitivně-behaviorální terapie, mindfulness, neurověd a relaxace, které nejenže ověřila praxe, ale prokázalo i vědecké zkoumání. Cílem je, abyste si zlepšili náladu, pochopili sami sebe a začali žít v souladu s tím, co je pro vás opravdu podstatné. Rick Hanson je psycholog a neurovědec, jemuž česky vyšly bestsellery Buddhův mozek a Stačí jen málo. Matthew McKay je profesor psychologie a autor publikace, která byla v češtině vydána pod názvem Emoce pod kontrolou. Dalšími autory jsou Martin N. Seif a Sally M. Winston (společně napsali knihu Brouci v hlavě), Martha Davis, Elizabeth Robbins Eshelman, David A. Carbonell, Catherine M. Pittman a Elizabeth M. Karle, kteří všichni působí v oblasti pomáhajících profesí a specializují se na zvládání úzkostí.... celý text


Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Okamžitá pomoc proti úzkosti pomocí KBT, mindfulness a relaxace. Přidejte ho zde. Přihlašte se a napište ho.


Nový komentář

Agatha84
02.08.2024

Nikterak nadšená nejsem. Soubor různých rad a strategií se mi zdá příliš zjednodušený a povrchní, určený spíše pro ty, jejichž potíže nejsou akutní a mají již nějakou hlubší zkušenost s KBT či mindfulness. Jinak jsou nabízené způsoby vyrovnávání se s nepříjemným jen kusé a někdy i ztěží pochopitelné (množství používaných metafor tomu fakt nepomáhá).
Takže jsem si zaškrtla jen pár nápadů k použití s klienty a ostatním čtenářů zrovna tuto publikaci spíše nedoporučím.

všech 2 komentářů

Související novinky - Okamžitá pomoc proti úzkosti pomocí KBT, mindfulness a relaxace (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Okamžitá pomoc proti úzkosti pomocí KBT, mindfulness a relaxace v seznamech

(aktualizováno 1x za hodinu)

v Právě čtených1x
v Přečtených14x
ve Čtenářské výzvě2x
v Mé knihovně8x
v Chystám se číst21x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech1x

Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:

Zavřít

Vypněte si reklamy na Databázi

Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:

Chci vypnout reklamy

Nebo se staňte členem DK Premium a využijte Databázi naplno - více o DK Premium