Můj strýc Odysseus přehled
Výborně napsaný román zachycující dobu od přelomu století do třicátých let, v němž ožívá nejen stará dobrá Vídeň, ale i tehdejší Praha. Na pozadí událostí, jako je rozpad monarchie a vznik Československa, autor s humorem a láskou líčí příběh majitele pohřebního ústavu Pepiho Frajvalda, nezkrotného milovníka života, bujarého veselí a širokého srdce. V životě není o náhody nouze, a tak se ze studenta veterinárního lékařství stane díky vídeňské manželce majitel pražského pohřebního ústavu. Marek je vynikajícím vypravěčem s darem šťavnatého jazyka a citem pro komické i absurdní životní situace. S citlivou lehkostí si pohrává i s koncem života: „Brzy jsem pochopil, že pohřeb první třídy je velká věc, a přál jsem jej z celé nevinné dětské duše každému, koho jsem měl rád...“ Pepiho Frajvalda a jeho eskapády zkrátka nelze nemilovat.... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Můj strýc Odysseus. Přidejte ho na této stránce. Přihlašte se a napište ho.
Nový komentář
všech 20 komentářůSouvisející novinky - Můj strýc Odysseus (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Můj strýc Odysseus v seznamech
(aktualizováno 1x za hodinu)
| v Přečtených | 57x |
| ve Čtenářské výzvě | 4x |
| v Doporučených | 11x |
| v Mé knihovně | 78x |
| v Chystám se číst | 42x |
| v Chci si koupit | 4x |
| v dalších seznamech | 2x |
Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:
Josef Jiří Puchwein také napsal(a)
| 1968 | Panoptikum starých kriminálních příběhů |
| 1981 | Panoptikum Města pražského |
| 1974 | Panoptikum hříšných lidí |
| 2001 | Můj strýc Odysseus |
| 1984 | Panoptikum |

92 %
76 %
Dobré zvěsti se šíří rychle, takže když jsem na profilu kolegy vvikingga nalezl ódy na českou knihu, a to ještě zcela neznámou, vrtěl jsem pochybovačně hlavou, ale mazal jsem do naší knihovny. Od té doby chrochtám blahem, stejně jako většina čtenářů zde. Když se v osobě spisovatele potká životní zralost, pochopení běhu světa s citem pro jazyk a značným nadáním fabulačním vzniká lahůdka, nadčasové potěšení pro poučeného čtenáře. Všechno už tu bylo psáno, mně kniha hodně připomínala Murgerovo Ze života pařížské bohémy, ale to je pouze jedna vrstva této nádherné, polozapomenuté knihy, nestárnoucí toť ozdoby knihovny pravého milovníka literatury. Apropos, za totáče 4 vydání, za kapitáče jedno!