veronika8042

Přečtené 147Tiché roky
? - září 2021
Tiché roky 2019, Alena Mornštajnová


Poslední paní Parrishová
? - září 2021
Poslední paní Parrishová 2018, Liv Constantine

Knížka se četla sama!! Naprosto poutavě vykreslené postavy, již od první stránky. Hltala jsem příběh všemi deseti.


Dívka pod hladinou
? - září 2021
Dívka pod hladinou 2021, Andrew Mayne


Hranice nevinnosti
? - červenec 2021
Hranice nevinnosti 2015, Abbi Glines

Romantická oddechovka, kdy můžete jen číst a vypnout mozek. Přesně někdy mám den, kdy tohle potřebuji. Naprosto splnilo. Přečteno na jeden zátah, rozhodně se vrhnu na další díl.


Doufat znovu
? - červenec 2021
Doufat znovu 2020, Mona Kasten

Knížka se mi líbí, celá série je super, protože víte, že to skončí dobře. Je to na udržení skvělé nálady, naprostá oddechovka. Velmi se mi líbí téma - zakázaná láska. Nolan je od prvního písmenka velmi sympatický, krásně vyobrazený, že bych ho chtěla i já. Dokonce i Everly byla sympatická, chytrá. V knize byl i hezky vyobrazený Blake, takže se těším na další díl, který bude o něm.


Cítit znovu
? - červenec 2021
Cítit znovu 2020, Mona Kasten


Věřit znovu
? - červen 2021
Věřit znovu 2019, Mona Kasten

Na knize se mi líbilo, že spisovatelka nepokračovala ve psaní o Kadenovi a Allie, a v nejlepším to utla. Velmi kladně oceňuji, že psala o Dawn, její kamarádce. Je super, že v příběhu se potkávali s postavami z prvního dílu, lépe se orientovalo. Spencer mi byl velmi sympatický, velmi hodný kluk, kterého by chtěla každá žena, teda já :-D. Dawn byla šílená, chápu, že si toho hodně prošla ohledně rozchodu, ale mohla to trošku i korigovat. Nechápu kolik toho Spencer mohl vydržet, přitom on toho měl za sebou taky hodně, jen to hoodně hluboko skrýval. Příběh se mi líbil, a jsem ráda, že to takhle dopadlo. Těším se na další díl.


Začít znovu
? - červen 2021
Začít znovu 2018, Mona Kasten

Po přečtení knihy mám v hlavě celkem zmatek. Romantický příběh, předvídatelný děj, ale když prostě potřebujete vypnout mozek od vražd, a chcete pozitivní četbu, tak sáhnete po téhle. Nelituji. Příběh jsem si užila, prožívala jsem pomalý start vztahu mezi Kadenem a Allie.


S láskou, Lukov
? - červen 2021
S láskou, Lukov 2021, Mariana Zapata

To Byla tak krásná knížka! Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Styl psaní mi neskutečně sedl, po přečtení knihy se cítím tak pozitivně naladena!


Kavárna v Kodani
? - červen 2021
Kavárna v Kodani 2018, Julie Caplin


Pekárna v Brooklynu
? - červen 2021
Pekárna v Brooklynu 2019, Julie Caplin

Naprostá krásná knížka! Hezký pribeh, lehce se to čte. Úplná oddechovka, která mi navodila klid v duši. Perfektní!


Výzva
? - červen 2021
Výzva 2021, Elle Kennedy


Za pět let
? - červen 2021
Za pět let 2021, Rebecca Serle

Příběh se mi líbil, když jsem si přečetla o čem kniha je, tak jsem se těšila, jak to bude plynout, a co se bude dít. Nakonec jsem dostala úplně jiný příběh, který měl jinou tématiku . Co bude za 5 let, se vlastně vyjádřila jen v pár kapitolách, což je škoda. Myslela jsem, že se to rozvine jinak, nakonec to byla kniha o přátelství na život a na smrt. Takové odpočinkové čtení.


Chirurg
? - květen 2021
Chirurg 2019, Petra Dvořáková

Moje první knížka od této autorky. Do knihy jsem se pustila, protože jsem z oboru a byla jsem zvědavá, jak to spisovatelka pojme. Příběh nic moc. Hrdina nebyl úplný sympaťák, rodina vykreslená moc hezky. Autorka píše velmi čtivě a to je asi jediný důvod, proč jsem to dočetla. Jen mě mrzí, že u této knihy se žádný wow efekt neděl, škoda. Navíc mě překvapilo, jak někdo může tuto knihu označit jako oddechovku. Pro mě to vůbec oddechové nebylo, spíše takové frustrující.


Duchové rodiny Folcroftů
? - duben 2021
Duchové rodiny Folcroftů 2020, Darcy Coates

Nenadchne a ani neurazi. Přečteno na jeden zátah. Sympatické krátké kapitoly, ctive napsáno. Na konci hezky vysvětleno. Taková odpocinkova kniha, čekala jsem více duchovna, moc jsem se nebala.


Návštěvnice
? - duben 2021
Návštěvnice 2018, Amanda Stevens


Pravda, nebo lež
? - duben 2021
Pravda, nebo lež 2020, Colleen Hoover

Naprosto perfektní knížka! Četla se sama. Autorka nikdy nezklame.


Špatná dcera
? - duben 2021
Špatná dcera 2019, Joy Fielding

Moje první kniha od této autorky, budu přemýšlet, zda si přečtu další. Kniha se mi celou dobu táhla, když jsem knihu odložila, tak jsem neměla pocit, že bych chtěla pokračovat. Další hvězdy přidávám, protože byl skvělý. Nečekaný, takže nakonec hodnotím kladně.


Chladnokrevně
? - březen 2021
Chladnokrevně 2018, Robert Bryndza

Perfektní! Autor neskutečně ctive popisuje dej, takže se začtete velmi rychle. Případ super, Erika mě baví. Vrham se na poslední díl.


Do posledního dechu
? - březen 2021
Do posledního dechu 2018, Robert Bryndza

Perfektní! Ať čtu jakoukoliv knihu od spisovatele, nestačím se divit, jak si čtení užijí. Kniha od knihy je lepší a lepší. Má neskutečný dar v popisování děje, byla jsem napjatá jak ksandy. Kniha je velmi rychle přečtena. Vrham se na další. Jen tak dál.


Temné hlubiny
? - březen 2021
Temné hlubiny 2017, Robert Bryndza

Tak to byla jízda! Spisovatel má neuvěřitelný dar v popisování děje. Tak úžasné se to čte. Paráda!


Chůva
? - březen 2021
Chůva 2019, Gilly Macmillan

Perfektní příběh! Všechno dokonale propracované, začátek sice neměl moc rychlý rozjezd, ale pak jsem četla dál a dál. Jsem nakonec ráda, že to dopadlo, tak jak dopadlo. Nedělalo mi úplně dobře, když malé dítě mělo na těle modřiny, byla jsem z toho taková v rozpacích . Takže jsem nadšená z konce, jak dopadl. Hodnotím knihu velmi kladně.


Byla to tichá dívka
? - únor 2021
Byla to tichá dívka 2019, Michele Campbell

Perfektní! Kniha se četla sama. Skvělý styl psaní, postavy sympatické, dej uveritelny. Napětí nechybělo, při některých kapitolách jsem zadrzovala dech, jak to bylo napínavé. Nemám co vytknout.


Misery
? - leden 2021
Misery 2003, Stephen King

Knihy od Kinga jsou prostě TOP! Má neskutečný talent popisovat scény. Celou dobu jsem byla relativně v klidu, ale jakmile si začala hrát se sekerou, tak jako cože? Psycho, perfektní knížka!


Jako hvězdy v temné noci
? - leden 2021
Jako hvězdy v temné noci 2020, Jojo Moyes

Opět perfektní! Autorka nezklame. Velmi silný příběh, čte se hladce. Hodnotím opět jako TOP do mé sbírky.


Fáma
? - leden 2021
Fáma 2020, Lesley Kara

Na tuhle knihu jsem narazila, protože se o ní všude mluvilo. Knížka se četla hladce, ale jako bestseller bych ji nezarazovala. Po přečtení mě moc nezaujala, nebudu mít chuť si ji znovu přečíst. Takový průměr..


Hračkář
? - prosinec 2020
Hračkář 2019, Andrew Mayne

Já jsem nadšená z popisování děje. Sedí mi styl psaní. Nevadilo mi ani, že se velmi často vrací k předchozí knize. Vrhnu se hned na další dil


Prorok
? - listopad 2020
Prorok 2014, Amanda Stevens

Příběh Amelie mě baví. Je sice pravda, že tohle patřila k slabsim knihám, ale zase jsme se dozvedeli něco o životě Devlina. Takže to hodnotím kladně. Všechno se na konci vysvětlilo, takže mě to bavilo. Jen teďka mám celkem dost duchovni a magické tematiky, takže na další díl se vrhnu, tak za měsíc..


Schovej mě v dešti
? - říjen 2020
Schovej mě v dešti 2020, Jojo Moyes

Autorka je pro mě TOP a TOP zůstane. Mám všechny její knihy přečtené. Vyhovuje mi její styl psaní, čte se to hladce. Tento příběh je jeden ze slabších. Nebudu srovnávat s knihou Než jsem tě poznala, protože tohle si kniha nezaslouží. Tuhle knihu jsem brala jako prvotinu, takže jsem byla hodně shovívavá. Na to, že to byla její první knížka, tak můžu jenom podotknout, že má talent. Tahle kniha byla slabší, to ano, ale nebyla úplně nejhorší.


Království
? - červen 2020
Království 2013, Amanda Stevens

Druhý díl o Amélii mě velmi bavil. Sedl mi styl psaní, lehce se četlo, stránky se otáčely velmi rychle. Vrhám se na další díl.


Jeden z nás
květen 2020 (14.-28.)
Jeden z nás 2020, Shari Lapena

Kniha byla perfektní. Celá kniha mělo spád, žádná kapitola nebyla na víc. Postupně nám autorka více odhaluje, ale jen to co chce, takže si krásně hraje se čtenářem. Za mě perfektní!!!


Kaštánek
? - duben 2020
Kaštánek 2019, Søren Sveistrup

Kniha byla pro mě velmi náročná - přesněji styl psaní. Měla jsem pocit, že jsem tu knihu četla strašně dlouho. Zacist se jsem problém neměla, jen pri čtení jsem měla pocit chaosu. Je možné, že to byla chyba překladu? Velmi kladně ale hodnotím, že jsem se celkem rychle orientovala v postavách. Napětí se stupnovalo. Nepřišlo mi, že by ta kniha byla úplně krutá. Jen jde poznat, že je ze Severu, jelikož je to takové chladnější. Knihu si znovu nepřečtu, ale rozhodně nelituji, že jsem si knihu přečetla.


Mlčící pacientka
? - duben 2020
Mlčící pacientka 2020, Alex Michaelides

Na prvotinu to nebylo špatné. Začátek nebyl úplně poutavý, ale pak se to hezky rozjelo, že jsem tu knihu musela dočíst. Konec jsem teda vůbec nečekala, takže wau efekt tam byl. Nemůžu dát víc hvězdiček, protože momentálně vychází plno knížek tohoto žánru, které jsou daleko lepší než tato kniha.


Božský cizinec
? - duben 2020
Božský cizinec 2014, Christina Lauren

Příjemná oddechovka. Autorka píše ctive. Příběh byl moc hezky. Účel odreagovani splnil.


Božský bastard
? - duben 2020
Božský bastard 2013, Christina Lauren

První knížka od autorky. Takhle kniha je velmi nenáročná. Můžete úplně vypnout. Obsah knihy mi prijde, že jsem četla jen popis sexuálních scén. Občas se tam něco dělo, ale dej hned vedl k dalšímu a k dalšímu sexu. Neměla jsem pocit,že bych knížku nemohla odložit. Do dalšího dílu se hned nevrhnu. Přečtu si další díl, až budu mit chut na červenou knihovnu, protože sex byl popsán velmi detailně, což mi nevadí.


Odvrácená tvář lásky
02. duben 2020
Odvrácená tvář lásky 2016, Colleen Hoover

Opět krásná kniha. Četla se sama. Přečtena na jeden zátah. Autorka krasne popisuje emoce, jsem unesena z jejího psaní.


Možná jednou
? - duben 2020
Možná jednou 2017, Colleen Hoover

Knížka přečtená na jeden zátah. Její knihy se čtou tak lehce, čtivě. Dávám o hvězdičku méně, protože tahle byla taková slabší. Nenáročná kniha. Vhodná k odpočinku, kdy vypnete mozek a jen tak čtete. Účel splnila.


Bez naděje
? - březen 2020
Bez naděje 2014, Colleen Hoover

Knížka přečtená na jeden zátah. Nemohla jsem knihu odložit, potřebovala jsem jí dočíst. Autorka píše velmi čtivým způsobem, je neuvěřitelné, kolik zvratů v knize bylo. Rozhodně se vrhnu na další její knihu.


Život jedna báseň
? - březen 2020
Život jedna báseň 2014, Colleen Hoover

Páni! Ani nevím, proč se mi do této knihy tolik nechtělo. Prvních 30 stránek jsem si říkala, to bude ten klasický romantický příběh. Po 50 stránkách jsem začala hltat každou stránku. Autorka má neskutečný cit pro popisování emocí. Přišlo mi, že jsem přímo v jádru příběhu, prožívala jsem a nemohla jsem přestat číst, než jsem přečetla celou knihu. Takže BRAVO. Autorku si přidávám do oblíbených a rozhodně se vrhám na další její knihy. Opět jsem si na konci i trošku pobrečela. Smekám.


To nejlepší v nás
? - březen 2020
To nejlepší v nás 2019, Colleen Hoover

První kniha od této autorky a musím říct, že to byla jízda! Autorka se zaměřuje na velmi citlivé téma "neplodnost" a velmi intenzivně popisuje, jak se žena cítí, když nemůže otěhotnět. V této knize je vykresleno, jak může i tak úžasný vztah ztroskotat, když páry nejsou k sobě upřímní a raději než by osobu ranili, tak raději zalezou do ústraní. Při čtení této knihy jste vtahnuti do děje jít od první stránky. Hltate každou stránku po stránce a nálada pri čtení se Vám meni, podle toho co právě čtěte. Dokonce Vám i ukapne slza. Moc dekuji autorce, že jsem tyhle pocity mohla pocitit...


1