TonyStarkless - Přečtené 32


Čarodějova nevěsta 2
? - duben 2018
Čarodějova nevěsta 2 2018, K. Yamazaki


Mráz a hry
únor - duben 2018
Mráz a hry 2013, J. Hlávka

Sem se asi zamilovala. Po dlouhé době jsem se opět zamilovala do postavy. To už se mi hodně dlouho nestalo. Je prostě Božan! Jeho jméno je… Takže vraťme se na začátek. Ta knížka je pěkně tlustá. Je tam několik planet a na každé se děje něco jiného. Je tu spoustu jmen. Nejspíš by ji člověk měl po chvilce odložit kvůli bramborovo maďarskému buřtovým guláši v hlavě. Ale ono to funguje!!! Všechny si je musíte oblíbit. Dokonce i ty parchanty. Dobře, zase mi to ujelo. Takže začnu hlavním tyranem Andrejem Korwarianem, vedle kterého je i led, pokrývající jeho planetu, úžasná vanilková zmrzlina. Zabíjí pohledem. Zabíjí nevyřčenými slovy. Zabíjí i mezi čtyřma očima. Nemá s tím problém. Stále uhlazený, s intonací hlasu jako čára na přístroji, demonstrující smrt pacienta. Píííííp. Žeru ho. Stále jsem čekala, až roztaje, až mu selže hlas, až pozvedne obočí nebo mu zacuká koutek úst. Nic takového se nestalo, ale o to víc na tento okamžik zlomu budu čekat. Růže!! Růže!!! No nic. Pak je tu jeho manželka Viktorie. Květina uprostřed pouště. Nebo spíš uprostřed ledového království. Jistěže má strach, omdlévá jako nějaká ufňukaná panička, ale je to princezna. Ovládá diplomacii. Ovládá úsměv. Vyzařuje teplo a něco, co na planetě Algoru neznají. Děsí vše okolo. Děsí je až tak, že jsou ochotni za ni položit život, vloupat se k ní kvůli autogramu a poskytnout svůj krk a tím i hlavu jejímu manželovi, který pořádá popravy místo večerníčku. A pak tu máme její osobní ochranku. Jsou to vyvrhelové. Špína společnosti a pro ponižující řád císaře Korwariana nevhodní. Mají plnou hubu blbých keců, nestydí se za svůj názor a před princeznou už vůbec ne. Její ochranu dělají jen pro prachy. Nebo ne? Všichni mají svou temnou stránku. Pár jich je pozměněných a vylepšených (jooo, jooo… žeru ho!!!) a zbytek jsou totální magoři. Úžasní magoři! A kohopak tu máme dál? Takovou jednu normální, konečně normální planetu, Menabaran. Ale, tady je opravdu moc hezkých postav. Praštěné sestry zrající k návštěvě blázince. Detektiv, kterému jsem fakt fandila, ale na konci… na konci… Nastává chvíle vyzvednout akční stránku této knihy. Držela sem se jí křečovitě, když aeroplan stoupal vejš a vejš a vejš. A pak ta patová situace. A nedostatek vzduchu a částečky těla vznášející se ve vzduchu… Zatracená Luciena!!! Intriky. Zrada. Ještě větší zrada. Nejspíš láska. Přátelství. Akce… Ještě furt nemůžu rozdýchat tu akci na střeše a skok… Budu blinkat! Tak tohle mě opravdu hodně, dost hodně… Chci druhej díl!!!


Nevinnost
prosinec 2017 - duben 2018
Nevinnost 2014, D. R. Koontz

Gantz 1
? - březen 2018
Gantz 1 2013, H. Oku


Čarodějova nevěsta 1
? - březen 2018
Čarodějova nevěsta 1 2018, K. Yamazaki

Protože jsem se do anime zamilovala a hodně si oblíbila všechny postavy, ať ze světa draků, mágů, alchymistů, čarodějek, upírů, lesních víl i toho pozemského, nesměla mi ani knižní podoba tohoto fantastického příběhu v knihovničce chybět. Čise už má od začátku svůj čas vyměřen a přesto se nesobecky pouští do boje za život druhých. Každý má své problémy, každý někoho miloval a ztratil. Jsou tu příběhy zvířat, lidí, kteří touží po moci, a ničí životy druhých (děsivé chiméry), ale i ti, kteří touží po lásce. Nádherná kresba, kterou si prostě musíte zamilovat!!!


All you need is kill - Stačí jen zabíjet
? - únor 2018
All you need is kill - Stačí jen zabíjet 2016, T. Obata

Brutální kresba, především v bojových sekvencích. Mimikové zabíjí obzvláště „blivajzným“ způsobem. Hltala jsem každou stranu, jak se z toho mladej dostane a Rita byla prostě boží, od 15ti let bojovat sama, k tomu není co dodat. Tahle manga neměla prostě chybu!


Rázová vlna
? - únor 2018
Rázová vlna 2017, F. Kotleta (pseudonym)

Doba, kdy lidský život neznamená vůbec nic. Kde je člověk míň než dobytek. Aby mohl přežít, zbývá mu buď sloužit falešným ideálům nebo každou minutu doufat, že ho smrt dožene dřív, než ponížení, utrpení a nesnesitelná muka. Nemá jména. Nevyhledává přátelé, ani rodinu, aby o ni náhodou hned záhy brutálním způsobem nepřišel. Nemá domov. Nemá se kam vrátit. Shořel v plamenech a divoká příroda si podmanila zpět území, které ji kdysi patřilo. Nevěří v nic. Naděje je sprosté slovo. A přesto… Někde tam, v nepropustném závěsu studeného deště, vysílení, hladoví a s jizvami popsanou kůží se blátem a lidskou krví, brodí ONI. Stačí vám jedna ruka, abyste je spočítali. Oni ještě věří. Na domov, na lidi, přátelství a lásku. Na to, že tabákový nikotin je lepší než dávka radiace. Studený kov zbraně je lepší než holub na střeše a pečený v žaludku. Že líbat holku můžete i v momentě, kdy vám kolem hlavy lítaj kulky a RPG. Že Brno je věčné a další přijdou. A že je vlastně fajn bojovat za něco, co máte rádi. O co nechcete přijít. Jo, je fajn umřít… přece jen - došly doutníky…


Ve stínu Říše
prosinec 2017 (07.-20.)
Ve stínu Říše 2017, *. antologie

Ti, kterým se tato „pěkně tlustá bichla“ dostane do ruky, se nemusí bát, že budou zahlceni fakty a podrobnostmi z války. Na druhou stranu je toto varování, aby ji TI, co právě tohle očekávají, do ruky nebrali. Jsou to příběhy odehrávající se hezky v tichosti a ve stínu těchto tragických událostí. Jak už bylo řečeno, každý si přijde na své. Ten, co se vyžívá v akční tankové přestřelce s klaustrofobii na krku zároveň se smrtelným dechem duchů. Na hrůzy v koncentrácích a možnosti pomsty z díry pekelné. Na tajemná stvoření, která se halí do sněhové vánice. Na ty, kteří nejspíš přišli „odněkud“, a i na ty, kteří si jen hráli na Bohy. Své pocity jsem vylíčila pod jednotlivé povídky. Nejvíc se mi pod kůži zahryzl příběh Chlad věčnosti. Já vím, nemám tam komentář. Nenašla jsem prostě vhodná slova, jak tyto pocity popsat. Jasné je, že František Kotleta se svým Dos grojse genereraj vyhrál na celé čáře. Jenže znáte to, jeho psaní je děsně nakažlivé, je jako droga a když už se prostě jednou dáte na prokrvenou flákotu masa, už z vás vegan nebude. Tož asi tak… Na závěr patří velké dík pánům Kot… teda Kyša a Hokr, že obětovali svůj drahocený čas a tuhle super knihu dali dohromady.


Zabíjení
říjen - prosinec 2017
Zabíjení 2004, Š. Kopřiva

Tomuhle chlapíkovi bych všem doporučovala dlouhým obloukem se mu vyhnout. A to opravdu dlouhatánským obloukem. Úplně nejlepší by bylo, vůbec ho nepotkat. Protože i návštěva hajzlíků vám může být osudnou a fakt, že ho máte prťavýho, je vám úplně na prd. Kellera nasere opravdu cokoliv. Možná to bude zrovna tohle, že jste takovej ubožák a s takovou titěrností mezi nohama je zbytečný zabírat místo na zemi a dejchat vzduch. Sperma je u něj stejně nebezpečné, jako střelné zbraně. Efektivní a rychlé a ještě se u toho cítíte příjemně. Neodolatelný zabiják, který by dokázal sejmout i elektrické křeslo, kdyby si s ním dalo čajový dýchánek. Hledáte-li jak někoho zabít, dostanete ohromnou dávku různorodých mutací. Chcete-li vědět, jak umlátit hrobníka lopatou, kterou na vás sype hlínu ve vlastním hrobě, je to kniha právě pro vás. Jako většině se mi do rukou dostala napřed kniha Asfalt a byla jsem jí unešená. Vtipem, neodolatelnou češtinou a hláškami. Nebyla jsem zklamaná, kniha měla spád a šlehy pálivých „kopřiv“ ve mně zanechaly stopy. Určitě příště zohnu hřbet do spodních polic knihovny, abych si od tohoto báječného autora zase něco půjčila.


Nepoznané proroctví
říjen 2017 (26.-27.)
Nepoznané proroctví 2017, E. Dudková

Vítejte ve světě zvaném Aldorma! Jak už to v každém království bývá, nic netrvá dlouho a vždy se najde někdo, kdo kvůli koruně povraždí co povraždit je nutné. Příběh je vyprávěn z pohledu Arthura a to ve dvou časových liniích. Na jedné straně prožíváte dobrodružství z pohledu dětských nevinných očí o tom, jak to všechno začalo. Jak se Arthur setkal s divokou Caointriorn, která jakoby spadla z hvězd a naruší svým chováním a myšlením úplně vše. Zvyklá víru v krále, který útok přežil a dal předost úkrytu v lesích a kvůli znamení kletby se nechávali pomalu vyvražďovat. Nikoho z nich nenapadlo vzít do ruky meč a vypravit se umřít aspoň v boji proti uchvatitelům. Na straně druhé se vám naopak svírá hrdlo smutkem, splínem a srdce bolí stejně jako hlavního hrdiny, který odhaluje bolestivé vzpomínky husím brkem smáčeným v inkoustu na pergament. Když si člověk vážnost a dopad všeho uvědomí až s odstupem času a musí nést důsledky na svých bedrech s vědomím, že už mu nezbývá moc času. Pomalu se před vámi odkrývá příběh, plné zrady, proroctví a především veliké oběti. Z chlapců se stávají muži a s malých holek ženy. Prožíváte spolu s nimi dětské hrátky a první zamilované pohledy. Odhalení, kdo být následníkem dračích lidí mohl být a kdo jím být nechce. Příběh o tom, čeho je člověk schopen se vzdát pro přátelství a lásku a čeho naopak pro svobodu ostatních. To všechno je psáno velmi čtivým způsobem a nádhernou barvitou češtinou, která čtenáři pomáhá proplouvat ladně celou knihou a dráždit jeho fantazii. Přiznávám se, že se mi hrozně líbily pasáže z pohledu dospělého Arthura. Vážné, depresivní, smutné, hledající odpuštění a spásu. Podpora jeho ženy a zápas s nadcházející koncem. A nejlepší byla dračice Briame.


Armigerský sborník povídek a české mangy I.
? - říjen 2017
Armigerský sborník povídek a české mangy I. 2016, A. „. Šilarová


Velké problémy v Malém Vietnamu
? - říjen 2017
Velké problémy v Malém Vietnamu 2016, F. Kotleta (pseudonym)

Moje první seznámení s hrdiny pana Kotlety, Po přečtení Asfaltu mi někdo někde poradil, že by se mi mohl líbit i tento autor. A... ano! Líbil! Přiznávám, že jsem to vzala asi od konce, stejně jako v roce 1990 Star Wars na videokazetě díl šestý, Návrat Jedi. Omlouvám se, jestli mi něco uniklo ze Swingers party, ale doufám, že ne! Užila jsem si čtení od začátku do konce! Jsem trošku úchyl, takže sexuální scény, týkající se análu mě rajcly. Taky popis na nic si nehrající, prostě ošoustat a jít. Krásná čeština (miluju češtinu a hraní si se slovíčky, stejně vášnivě, jako jazyk s poštěváčkem ženský!). Jsem úchyl na zbraně... a tudíž jsem se pozastavila nad kanonem BVP vz. 71... což mi nějak uniklo, že v tom roce něco "vydali". Nemám ráda zoombii, ale děsně se mi líbila magie. A katany. A pásy plný nábojů. A odlétavající nábojnice. A sex uprostřed bitvy... a sex v kufru Škoda Sigma... A jsem Bi. Takže, když "Láska je laska", chlapi s chlapama a ženský s ženskejma... dyť o nic nejde! Sem se vosmahnula na srpnovým slunci na koupališti, ignorujíc osvěžující vodu, vřískající puberťačky v bikinách a ponořila se do světa Kotletovy fantazie! Díky! Poločas rozpadu... Zítra du na to!


Nezkoušej na mě zapomenout
? - říjen 2017
Nezkoušej na mě zapomenout 2017, P. Heteša

Moje první kniha od tohoto autora. Přiznávám, že jsem české autory objevila až nedávno a začla je číst. Pro tohoto autora jsem sáhla kvůli nakladatelství Pevnost. Příběh mě pohltil hned od začátku i styl psaní. Nenudila jsem se. Hltala jsem kapitolu za kapitolou a čekala na rozuzlení. Téma mi bylo sympatické a modernímu začipovanému městu jsem se v duchu smála. Představa, kolik by mně vyjeli promile alkoholu na každém rohu, mě rozesmála. Věřím, že takhle nějak bude vypadat budoucnost. Podruhé se přiznávám, že jsem čekala něco ne "mimozemského", ale čistě pozemské. Konec mě nějak rozhodil, neuspokojil a trošku zklamal. Ani nedokážu říct proč....


Kočičí holka: Nový začátek
? - září 2017
Kočičí holka: Nový začátek 2010, T. Brezina


Dotek anděla
? - září 2017
Dotek anděla 2008, T. Brezina


Kočičí holka
? - září 2017
Kočičí holka 2008, T. Brezina


Líbat anděly je nebezpečné
? - září 2017
Líbat anděly je nebezpečné 2009, T. Brezina


Bílá je barva kouzel
? - září 2017
Bílá je barva kouzel 2011, L. F. Stolarz


Modrá je barva nočních děsů
? - září 2017
Modrá je barva nočních děsů 2009, L. F. Stolarz


Poločas rozpadu
? - září 2017
Poločas rozpadu 2017, F. Kotleta (pseudonym)

Svět šel do srabu. Pár jedinců, kteří si zachovali chladnou hlavu (možná z důvodu, že v nich měli zelené mozečky) a měli na to dostatečně „vyvinuté“ koule, vzali vládu a zbraně do svých rukou. Konečně se Brno stalo důležitým mezníkem ve světě a pár nadšenců pod vedením plukovníka Michálka jsou ještě ochotni pro něj a pár lidiček položit své duše. Připravte si pořádný flákot prokrvené „kotlety“ a s ní i několik důležitých ingrediencí: Zemi po výbuchu několika jaderných hlavic, blátem obalenou nasranou Japonku s malými ňadry, krabici doutníků, pnutí v rozkroku, maníky s vyholenými hlavami ve stylu šíleného Maxe, hodně, hodně deště, plné kapse věnečku do pythona a akcičky podobné starým dobrým westernům, hromady čubek, bandu Amazonek, sila plná nabuzených „Satanů“, pohaslou rockovou hvězdu, gladiátorské arény. Nezapomeňte to vše pořádně zamíchat, přidat pár lžiček radiace, zpestřit dávkou antibiotik a špetkou erotiky. A nebojte se, kromě neohroženého plukovníka, Japonské špionky a nebezpečné Alice je tu také Ryan, který je vynikající stopař a ze zlomené větvičky dokáže vyčíst, jak „velkýho“ ho dotyčný měl. Prostě… Však si to přečtěte, nebudu spoilerovat :D


Vánoce za dveřmi
? - září 2017
Vánoce za dveřmi 2016, B. Vajsejtlová


Příliš dlouhá swingers party
? - září 2017
Příliš dlouhá swingers party 2014, F. Kotleta (pseudonym)

Hlavní hrdina má jednu velice dobrou zásadu: "Návštěvy přijímám, až když si stáhnu prezervativ z penisu..." Malý spoiler, aby si mohl každý "nezasvěcený" čtenář představit, do čeho se právě chce pustit a oprášit si tak znalost svého mateřského jazyka, kterým autor opravdu vládne. Musí být připraven na příval sexu, sexuálních praktik a násilí. Jestli si myslí, že sledování porna, domácích freevideí a sexuálních znalostí od svých 14 let z něj dělají "kápa", vyvedu ho z omylu. Démony, pošuky, bohyně se všemi pohlavními orgány, s tím určitě zkušenosti nikdo z nás nemá :D Tady si to může pěkně vychutnat a dokonce nemusí ani opustit stověžatou matičku Prahu. Někdy si říkám, že by z toho mohla cestovka těžit, stejně jako z objíždění Londýna, kde se nachází Baker Street 221b, ukazovat všechny ty hospody, bordely, podzemí a ministerstva, kde není něco v pořádku. Na své si přijdou milovníci zbraní, erotických her, magie, fanoušci Sparty i české Škodovky... a vtipno-drsno-ero Kotletovského "škravopisu"...


Ať jsou velcí zase malí!
? - srpen 2017
Ať jsou velcí zase malí! 2017, B. Vajsejtlová

Přiznám se, že jsem tuto knihu četla sama a ne svým dětem. Přestože máme s paní Barborou stejně staré děti. Culila jsem se po celou dobu čtení a žasla nad fantazií autorky. Zajímalo by mě, zda čerpala nápady z "nápadů" svým malých rozumbradů, nebo jen oprášila dávné "sny" svého mládí. Ta dobrodružství mě nadchla, uvolněnost rodičů, být opět dítětem, nemajíc žádné povinnosti. Zapomenout na počítač, práci, nádobí, ztracené roky a prostě si chvilku užívat světa radosti a smíchu. Dělat blbosti a doufat, že následky našich "činů" budou brány okolím jako "činy" dětí :D děkuju moc z a krásné počteníčko :)


Asfalt
? - červen 2017
Asfalt 2009, Š. Kopřiva

Tuhle knihu jsem dostala k narozeninám s odůvodněním, že se mi bude líbit. Přiznám se, že jsem ji 2x odložila, že to asi není nic pro mě. I když sám píšu své ubohé povídky v přítomném čase, začátek jsem nebyla schopen přelousknout. Ale pak mě... asi nuda, donutila číst dál. A děkuji nejmenovanému jménu, které neonově stále svítí na černém nebi v pekle, za to. Nesnáším horory. Nesnáším pohled na krev. Stokrát jsem si říkala: Čéče, teď by jsi měl jít obejmout záchodovou mísu a vyzvracet nedělní oběd u tchýně. Ale nestalo se tak. Opravdu jsem se nahlas, až trapně smála na terase, užívající si posledních teplých paprsků zapadajícího slunce. Ten příběh mě pohltil. Stáhl do temných zákoutí pekla. Nakonec zvolená forma psaní působila jako nástřel scénářu k filmu a já se jen vezla. Taky mě napadlo: Jak je ten týpek, co to sesmolil starej? Proč zmiňuje filmy, knihy, hlášky, co sou mi tak důvěrně známé? A "rychtik". Týpek jen o pár úplňků starší a přesně mi sedl do smýšlení. Sem si říkala, že český autor nemůže zaujmout. Ale jo. Fakt jo! Fakt jsem se bavila. A kalhotky s Medvídkem Pú mě straší ve snech dodnes!!! Prostě masakr. A tak velké dík autorovi a člověku, který mi tuto knihu daroval. Určitě nezůstanu u jediné...


Město ze skla
? - červenec 2016
Město ze skla 2013, C. Clare (pseudonym)


Město z popela
? - červenec 2016
Město z popela 2013, C. Clare (pseudonym)


Město z kostí
? - červenec 2016
Město z kostí 2009, C. Clare (pseudonym)


Krvavé koleno
? - červenec 2016
Krvavé koleno 2009, L. K. Hamilton


Kavárna šílenců
? - červenec 2016
Kavárna šílenců 2008, L. K. Hamilton


Cirkus prokletých
? - červenec 2016
Cirkus prokletých 2006, L. K. Hamilton


Provinilé slasti
? - červenec 2016
Provinilé slasti 2006, L. K. Hamilton


Podivný Thomas
? - červenec 2016
Podivný Thomas 2005, D. R. Koontz