Tánička11 - Přečtené 81


Kytice
? - prosinec 2018
Kytice 2014, K. J. Erben


Harry Potter a Princ dvojí krve
srpen - říjen 2018
Harry Potter a Princ dvojí krve 2018, J. K. Rowling


Na Větrné hůrce
červenec - září 2018
Na Větrné hůrce 2016, E. Brontë


Alenka v kraji divů… a za zrcadlem
červenec - srpen 2018
Alenka v kraji divů… a za zrcadlem 2007, L. Carroll

Srdcovka, na to, že je to kniha pro děti je pořádně na zamyšlení a je potřeba v ní hledat skryté významy a nebo jí číst tak jak je.


Naslouchač
červenec 2018 (21.-30.)
Naslouchač 2016, P. Stehlíková

Ještě jsem nečetla tak chytlavou fantasy jako tohle a ještě jsem nečetla nic od české autorky, za co bych byla pyšná za to že je Češka. Něco tak neuvěřitelného a bez romance, která většinou u mě vítězí a popohání mě, abych četla víc, ale tohle byla fantasy, jsem neskutečně oddaná, úžasná kniha... nic víc neřeknu než "Ach můj, bože"


Velký Gatsby
červenec 2018 (08.-24.)
Velký Gatsby 2012, F. S. Fitzgerald

Kdybych porovnávala s filmem s DiCapriem tak musím říct, že je to jedna z mála filmů, která předhonila knihu. O proti ostatním, co to tady čtu mi nevadili popisné části, ani způsob psaní (asi překladatele). Až na konec, který mi přišel zbytečně zdlouhavý je knížka mojí srdcovkou, strašně se mi líbila doba a vystižení toho, že vlastně většina našich přátel je falešná, protože jak jsme mohli zjistit na konci, tak si některý s Gatsbyho přátel nedokázal najít čas ani na jeho pohřeb a zaměnil ho piknikem?!?! Také jsem přemýšlela nad Daisy a přišla jsem na dva záměry, proč udělala, to, co udělala: 1. První nápad je asi srozumitelný jestli okamžitě nepřemýšlíte nad lidským počinem, ale vidíte, to, co vám lidé dávají ukazovat a to tedy by znamenalo usvědčit Daisy z toho, že je prostě mrcha. 2.K druhému nápadu se dostáváme, když přemýšlíme víc a víc a snažíme se v něčem jednoduchém najít opravdovou příčinu, někdy to tak je a někdy prostě jednoduchost a marnotratnost zvítězí, ale, co když se prostě Daisy bála, že kdyby odešla s Gatsbym už by neměla takový komfort a takové zázemí jaké měla doteď, co když prostě proti lásce zvítězil strach? Určitě tohle je jedna z knih, kterou si přečtu zase a zase a zase znova...


Eleanor a Park
červenec 2018 (13.-21.)
Eleanor a Park 2014, R. Rowell

Příběh, který je možná i smutnější jak Hvězdy nám nepřáli. I když knížky z podobným tématem tu jsou v hojném počtu, tak nevím proč u téhle jsem pocítila něco víc. Na konci jsem pocítila tu úzkost, tu samotu Parkovu, nebo Eleanor?


Rezistence
červen - červenec 2018
Rezistence 2012, V. Roth

Asi první díl byl určitě lepší, ale konec se mi tady taky opravdu líbil.


Dreamologie
červenec 2018 (06.-13.)
Dreamologie 2016, L. Keating

I když mi zpočátku tahle knížka nebyla sympatická, přemýšlela jsem proč a došla k názoru, že pravděpodobně nemám ráda anglické názvy, které jsou tak zvaně počeštěné. Ale nakonec mi knížka přišla miloučká a krásná. Trošičku jsem se dozvěděla o výzkumu snů fázi REM, atd.


Romeo a Julie
červen - červenec 2018
Romeo a Julie 2015, W. Shakespeare

Jelikož jsem ještě nečetla jiné díla od Shakespearea tak nemůžu říct jestli je tohle lepší nebo horší jak jeho jiná díla, co jsem, ale prozatím četla se mi moc líbilo a možná tohle není jeho nejlepší dílo, ale.... podle mě je to moc krásné na to, aby si to zasluhovalo plný počet hvězd.


Otka: Ošklivá tlustá kamarádka
červenec 2018 (05.-06.)
Otka: Ošklivá tlustá kamarádka 2015, K. Keplinger

I když mi knížka pomohla v ohledu, že kamarádky by měli stát při sobě a tím pádem jsem trošičku se odhodlala a napsala svojí nejlepší kamarádce s kterou jsme zrovna nemohli najít společnou řeč, přesto tato kniha je průměrná i když příšerně čtivá. Chichotala jsem se smála a připadala si jak správná puberťačka, co čte senzační romantický román pro holky, jenže i přesto na takový téma je tisíce knih a tahle se lišila jedině hlavní postavou a pár odchylkami děje. P.S.: Nápad na Otka (Ošklivá Tlustá KAmarádka) mi přišel skvělý.


Nejdelší den Adama T.
červen - červenec 2018
Nejdelší den Adama T. 2018, P. Ness

Tohle bylo moje první shledání s Patrickem Nessem, nevím zrovna jestli to bylo to nejlepší, co jsem mohla vytáhnout, protože, co jsem četla je to docela netradiční kniha od tohoto autora. Ale musím říct, že to bylo opravdu hezké. Sice jsem až na poslední stránce pochopil, proč tam je ještě jeden příběh z Královnou, Katie,..., ale bylo to opravdu hezké.


Den co den
červen 2018 (21.-28.)
Den co den 2013, D. Levithan

Nemůžu se rozhodnout jestli se mi konec, který byl trošku obsáhlý sci-fi požitkem se mi líbil nebo to už nemělo, co dělat v této tak krásné knížce. Filosofické části dokázal asi autor úžasně napsat ne jen tak komu se tohle podaří. Taky bylo moc hezké koukat na to, jak jsme každý odlišný a jak odlišné tedy byli A dny.


Přiznání
červen 2018 (09.-19.)
Přiznání 2015, A. Todd


Jízda
červen 2018 (01.-09.)
Jízda 2017, G. Adams

Viděla jsem první díl k serialu, takže alespoň to mi pomohlo trochu vložit se dojedeme, ale myslím si kdybych to neviděla, asi bych spoustu frází nepochopila.


Harry Potter a Fénixův řád
březen - červen 2018
Harry Potter a Fénixův řád 2018, J. K. Rowling


P.S. Stále Tě miluju
květen - červen 2018
P.S. Stále Tě miluju 2016, J. Han

ÚŽASNÝ!!! Čtivé jako všechny knížky od Janny Han, ale abych pravdu řekla těšila jsem se na pokračování s Petrem a dočkala jsem se sice to v jedu dobu vypadalo, že je to velký hajzl a že Lara Jane je zase úplně mimo, ale konec byl správný tak jak měl být. Al přece jen to nemělo na jedničku, která prostě byla dokonalá.


Nový měsíc
únor - květen 2018
Nový měsíc 2009, S. Meyer

Knížka náhodou nebyla vůbec špatná, možná bych jí měla dát jenom tři hvězdy, ale protože jsem velký fanda twilight ságy bylo by to moc kruté. Ale i přesto nemůžu říct, že byla úžasná... bohužel.


Tíha vesmíru
? - květen 2018
Tíha vesmíru 2017, J. Niven


Mluv
? - květen 2018
Mluv 2016, L. H. Anderson

Laurie Hals Anderson píše úžasně jediná škoda, že tohle je jediná její přeložená knížka do češtiny. Krátký kapitoly ve kterých se nic neděje byl asi jeden z mnoha problémů všech čtenářek, je to vlastně fajn, protože to poukazuje na to, že v Melindině životě se nic moc toho neděje, bylo to jako číst deník, co jste zrovna našly, sice je to skvělé téma jako například Kruh od Dave Eggerse tak i tahle knížka byla úžasná jedině námětem i když mě anotace moc nenalákala, na jednu stranu jsem brečela a to díky představě, co bych já dělala v této situaci na druhou stranu jsme se o důvodu depresí Melindy dozvěděli, až na konci. Příběh je krátký a přitom má v sobě mnoho, ale z prve by bylo dobré říct, co se Melindě stalo aby jste od začátku pochopili její úvahy a pochody jejího chování.


Kdo zabil Snížka?
? - květen 2018
Kdo zabil Snížka? 2017, P. Soukupová


Svět bez princů
únor - březen 2018
Svět bez princů 2015, S. Chainani


Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
březen 2018 (04.-24.)
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti 2012, R. Riggs

Nádherná knížka plná... něčeho, podivného...


Pýcha a předsudek
únor - březen 2018
Pýcha a předsudek 2015, J. Austen

Prvně jsem se bála, že se mi knížka nebude líbit, protože jsem hodně chtěla aby se mi zalíbila, jenže potom na mě dopadlo to 18.století, styl mluvy a vyjadřování a podlehla jsem všemu. Asi by bylo krásné kdyby se takový styl vyjadřování nenucenosti zavedl i teď, protože některé lidi si takhle mluvit nedokážu představit.


Harry Potter a Ohnivý pohár
? - únor 2018
Harry Potter a Ohnivý pohár 2017, J. K. Rowling


Stébla trávy
prosinec 2017 - únor 2018
Stébla trávy 2016, W. Whitman

První část byla taková zvláštní nebo prostě nijak se mi to obzvlášť nelíbilo, jenže dál to bylo čím dál lepší a pak to byla krása nevím jak to vyjádřit prostě Walt Whitman


Všem klukům, které jsem milovala
únor 2018 (14.-15.)
Všem klukům, které jsem milovala 2015, J. Han

Mě se tedy knížka ohromně líbila. Někdy si prostě potřebuju oddechnout od náročného čtiva vzít něco takového milostného a přitom zajímavého a jen se do toho položit. Knížku jsem přečetla za jeden den, takže si myslím, že mě opravdu nadchla.


Hluboký hrob
leden 2018 (20.-31.)
Hluboký hrob 2017, V. Sten

Asi bych se mohla zmínit o tom, že i když se kniha zmiňuje jako thriller pro mládež, já osobně bych jí zapsala spíš jako fantasy než thriller. Anotace popisuje, že kniha je hodně založená na severské mytologii a námořnických legend tahle fráze anotace neboli spíš část z ní mě velice motivovala si knížku přečíst, proto pro mě taky nebyla úplně dostatečně dobrá čekala jsem opravdu nějaké legendy a příběhy pojící s touto částí země, bohužel, ano byli tu prvky pojednávající se o tomto území vždyť sami autorky odtud pochází, ale na druhou stranu to nebyli legendy ani příběhy, ale jenom prvky, jenom stvoření, která se párkrát objevila v scénáři. Přesto mě příběh Tuvi zaujal netradiční území hustých lesů, přeprava lodí a cela ta severská atmosféra se na vás z této knížky dívá. Četla jsem komentáře kde lidé hodně uváděli, že kniha i když je psaná pro děti, tak jim není určena, podle mě tam nic nějak extra nebylo proto bych to ani nenazývala tím thrillerem. Na konec bych ještě chtěla podotknout, že se mi velice líbil nápad s Rasmusem nenucená láska se vždy hodí a nebojte se nebylo to vůbec sladké vždyť je to pro děti... Pro mne se stockholmské souostroví stalo dalším místem pro navštívení.


Kouzelné přání
leden 2018 (17.-27.)
Kouzelné přání 2016, C. Colfer

Moc hezky napsaná kniha, která nám otvírá další tajemství pohádek.


Rande naslepo
leden 2018 (11.-23.)
Rande naslepo 2017, S. Kahawatte

Saliyého život neboli jeho kniha nám ukazuje, že když něco chceme tak to dokážeme dřív nebo později. I když si prožil více toho než jeho vrstevníci za celý svůj život dokázal se dostat tam kam zdravý člověk by ani nedokázal, ale jen by jsme ho mohli nazvat jako úžasného člověka a postižení zmiňovat netřeba.


Stmívání
prosinec 2017 - leden 2018
Stmívání 2008, S. Meyer


Harry Potter a vězeň z Azkabanu
prosinec 2017 - leden 2018
Harry Potter a vězeň z Azkabanu 2017, J. K. Rowling


Malý princ a Větrná planeta
05. leden 2018
Malý princ a Větrná planeta 2012, G. Dorison

Když nebudeme přihlízet na najivitu přiběhu, tak kniha byla docela dobrá malý princ byl odvážný a tak truchu nebo spíš úplně jiný než v knížce od Exupéryho. Ale na druhou stranu nádherné ilustrace a dost zajimavý nápad na přiběh, ale i přesto mě odlákal od dalšího dílu.


Potrhaná křídla
prosinec 2017 (20.-28.)
Potrhaná křídla 2014, R. Sepetys

Ani nevím jakéj mám mít na to názor, bylo to, bylo to... hustý. Napínavý, poučný a určitě úžasně napsaný. Podle mě to bylo z autorčiných díl to nejlepší četla jsem všechny její knihy a tohle bylo podle mě jedna z nejúžasnějších jejích děl. žádná jiná kniha mě tak nedržela u čtení.


Malý princ
prosinec 2017 (20.-21.)
Malý princ 2015, A. d. Saint-Exupéry

Malého prince mám strašně ráda i přestože jsem ho četla poprvé včera. Spoustu záhad jsem odhalila, ale taky spoustu kousků knihy jsem nevěděla si s čím spojit.


Divergence
prosinec 2017 (12.-20.)
Divergence 2012, V. Roth

Někdy jsem se musela zastavit a sama sebe napomínat, abych se vzpamatovala a přiznala si že to je jenom příběh a ne můj život, že to nemusím tolik prožívat. Jsem ráda, že jsem si přečetla tu knížku a nestála jen v roli diváka filmu, protože ten je oproti knize příšernéj. Ale i přesto bych nemohla knize dát plný počet hodnocení, ani nevím vlastně proč možná, že prostě na to nemá.


Harry Potter a Tajemná komnata
prosinec 2017 (06.-11.)
Harry Potter a Tajemná komnata 2017, J. K. Rowling

Podle mě se určitě zlepšilo autorky písmo, předtím to bylo sice hodně zajímavé, ale když jste knihu zavřeli uvědomili jste si že je to hodně dětsky napsané. Teď to bylo o hodně lepší a myslím, že to bude čím dál lepší


Selekce
prosinec 2017 (03.-05.)
Selekce 2014, K. Cass

Z prve bych dala Selekci plný počet hvězd, ale když se nad tou knihou zastavím a podívám se jak hodnotím knihy, tak si nemyslím, že byla tak dobrá aby se vyrovnala tímto knihám (např.: Harry Potter, Divergence,...). Proto 4 a možná kdybych mohla tak 3 a půl nic zázračného to nebylo a nic bez čeho bych nemohla žít.


Harry Potter a kámen mudrců
listopad - prosinec 2017
Harry Potter a kámen mudrců 2017, J. K. Rowling

Jak jinak ohodnotit toto veledílo než pěti hvězdami znáte snad člověka, kterému by se tohle nelíbilo? Já ne... A ať si lidi přečtou knihu zítra nebo snad za sto let vždy to bude něco unikátního a úžasného.


Bez šance
listopad 2017 (21.-28.)
Bez šance 2016, N. Shusterman

Je strašně iracionální jak tento autor mohl tak dlouho zůstat ve svém utajeném úkrytu. Vytvořil nám takový svět kde jsem pochopila co znamená slovo VOLBA. Dřív to bylo pouhé slovo, které mi ani docela nedávalo na významu, vždyť všichni máme právo volby, máme právo se rozhodovat, máme právo říct NE! Všichni kdo knihu dočtou nejen tohle pochopí, ale i to proč by, jsme si měli vážit našeho života. Protože za pár let „život“ bude byznys jak každý jiný … Protože v tomhle světě právo volby mají jen lidé od 1-12 a 18- a víc. Ale právo volby by měl by mít každý, bez rozdílu. Možná že mě kniha ze začátku nebavila, možná, že z prve byla nudná, ale pak pochopíte, že v sobě skrývá nějaký poslání, nějakou pravdu… Jak je možné jen tak poslat svoje dítě na rozpojení, jak se tohohle může někdo dopustit, vždyť je to vražda. Kniha je úžasná a překvapila mě natolik, že nemám slov, nevím co dřív bych měla říct. Čapání, tleskači, rozpojování, volba,… všechno se to ve mně přehrnuje a já nevím. Je jediné co vám musím, nebo spíž můžu říct je to dokonalé dílo.


1 2 3 >