simonit - Přečtené 96


Bylo nás pět
? - duben 2019
Bylo nás pět 1979, K. Poláček

Knížka určitě patří ke klasice, kterou by si měl každý přečíst...:) Super příběhy a příhody malých chlapců. Určitě jsem četla mnohem lepší knížky, ale i tato je jednou ze těch, které za přečtení stojí...


O myších a lidech
? - březen 2019
O myších a lidech 2004, J. Steinbeck

Velice dojemný příběh...znovu už bych ho nečetla, ale nelituji toho, že jsem tak udělala. Doporučuji, určitě se nad příběhem člověk zamyslí...


Petr a Lucie
? - březen 2019
Petr a Lucie 1984, R. Rolland

Krásná novela, která určitě patří ke knížkám, jež by si měl každý přečíst...příběh o nenaplněné lásce během 1. světové války...


Proměna
? - březen 2019
Proměna 2007, F. Kafka

Knížka bezesporu patří k povinné četbě. I tento poněkud depresivní Kafkův způsob psaní má něco do sebe a vede k zamyšlení... Musím se přiznat, že Řehoře mi bylo hodně líto.


Bílý pavouk
? - leden 2019
Bílý pavouk 2002, H. Harrer

Knížka se mi líbila. Nemá sice příliš žádný děj, spíše popisuje jednotlivé události z Eigeru...přesto to bylo ale zajímavé počtení :) těm, kdo rádi čtou o horách, doporučuji:)


Den, kdy jsem se naučil žít
? - leden 2019
Den, kdy jsem se naučil žít 2015, L. Gounelle

Knížka je oddychová. Milé, rychlé počtení...místy i velmi povzbudivé a nejednou jsem se zamyslela nad smyslem života...:)


Mé nepálské lásky
? - prosinec 2018
Mé nepálské lásky 2018, M. Gautam

Bezva příběh české holky, co chtěla pomáhat dětem v Nepálu. Knížka je plna emocí, životních příběhů a zkušeností....moc mě motivovala! Doporučuji:)


Kde je zakopán pes - memoáromán
? - prosinec 2018
Kde je zakopán pes - memoáromán 2002, P. Kohout

Nemohu říct, zda se mi knížka líbila nebo ne. Pro mě, jako pro mladou generaci dnešní doby, už hůře pochopitelné. Knížka popisuje politickou situaci za komunistů v Čechách. O této době vím ze školy z hodin dějepisu a to je tak všechno. Při četbě se mi věci těžko dávaly do souvislostí, přiznávám se. Čtení to tedy nebylo jednoduché, co se týče i skladby vět...ale přečetla jsem ji nakonec celou. Nelituji toho, bylo mi spoustu věcí ještě přiblíženo. Mrzí mě, že naše moderní generace je vším znuděna a nedokáže spoustu věcí pochopit...Nyní jsem to sama poznala při čtení této knížky :/


Horalka
? - listopad 2018
Horalka 2007, A. Moravia (pseudonym)

Mně se tato knížka moc líbila. Baví mě většina knih s tematikou druhé světové války a tato nebyla výjimkou. K tomu pěkně vykreslené charaktery a psychologie postav. Zajímavé byly pasáže s realistickým popisem jak horské přírody, tak situace války...hlavní postavu, tedy Cesiru, jsem zcela chápala. Chápala jsem její obavy, touhy, radosti i starosti o dceru. Jinými slovy, určitě si knížku přečtěte :)


Stepní vlk
? - listopad 2018
Stepní vlk 2006, H. Hesse

Za mě velká spokojenost. Vůbec mi nevadilo, že knížka neměla téměř žádný děj. Popis osobnosti byl parádní! Psychologie, filosofie...dokázala jsem se perfektně do Harryho vžít a musím říct, že mi byl svým způsobem velmi sympatický :) Takže knížku doporučuji! Já jsem ji četla jako referát na němčinu :)


Pod Annapurnou svítá modře
? - říjen 2018
Pod Annapurnou svítá modře 2018, J. Fišar

Další moje knížka o horách do sbírky...fantastické dílo! Nejednou mě obsah knihy dohnal k zamyšlení...dokonce i k slzám. Krásné...po celou dobu čtení, jako bych byla v jiném světě, v jiné zemi. Doporučuji všem, kdo milují hory! ❤


Tichý dech
? - říjen 2018
Tichý dech 2013, J. Trachta

Bezva, bezva, bezva! Skvělý motivační příběh českého lékaře...jsem ráda za podmínky, které tady v České republice máme. Aspoň si teď všeho budu více vážit. Nicméně vyprávění to bylo hodně zajímavé. Jan Trachta mi velice přiblížil celou situaci z krizových zemí, jako právě Afrika. Má můj obdiv a myslím si, že Lékaři bez hranic je skvělá nadace, které přeji jen úspěchy! Děkuju za takovou knížku. Myslím, že by jich mělo být více...


Já jsem Malála
? - září 2018
Já jsem Malála 2015, M. Júsufzaj

Neskutečný příběh o dívce, která se snaží změnit svět...knížka je mi velkou inspirací. Díky ní jsem se nad problematikou ať už v Pákistánu nebo v zemi s podobnou situací zamyslela. Až doposud mi vůbec nedocházelo, jaké opravdové hrůzy se v těchto zemích děly a dějí. Teď už to chápu... Určitě si přečtěte! :)


Mušketýři z Ria
? - září 2018
Mušketýři z Ria 2018, R. Gális

Silná kniha, se silnými motivačními příběhy hendikepovaných sportovců...Otevřela mi nový pohled na tento svět, jak může být život nefér. Přesto ale lze stále bojovat, pokud člověk chce. Takže za mě moc super! :)


Malý princ
? - září 2018
Malý princ 2005, A. d. Saint-Exupéry

Knížku jsem už jednou četla jako malá. To jsem ještě význam vůbec nechápala a viděla knihu jako obyčejnou pohádku. Dnes však už na děj pohlížím zcela jinak a příběh ve mně zanechal smíšené pocity zamyšlení se nad smyslem života. Zapůsobila na mě taková lehce tajemná atmosféra, která provází děj po celou dobu. Malého prince mi bylo chvílemi líto, ale měla jsem radost z jeho setkání s liškou, která mu nakonec otevřela oči…


Z písku a popela
? - září 2018
Z písku a popela 2017, A. Harmon

Nádherný příběh o nádherné lásce z nenádherné doby...opět jsem se musela zamyslet nad svým životem a štěstím, které nyní máme...


Pád nebes
? - září 2018
Pád nebes 2016, R. Messner

Bezva, bezva, bezva. Opet mi bylo priblizeno spoustu dalsiho z oblasti vysokohorske turistiky. O Matterhornu jsem toho doposud prilis nevedela, tak jsem rada, ze jsem se mohla dozvedet o teto hore vice. Prislo mi velice zajimave cist o tragedii z roku 1865 z ruznych uhlu pohledu. Takze knihu mohu jen doporucit :)


Setkání se smrtí
? - srpen 2018
Setkání se smrtí 2002, J. Simpson

Úžasný příběh, díky kterému bychom si měli vážit toho, co máme, když jsme zcela zdraví...zde vidíme, jak je jednoduché o to přijít. Takže za mě super kniha a autorovi patří moje poklona! To, co on, by každý z nás nedokázal...


Šifra mistra Leonarda
? - srpen 2018
Šifra mistra Leonarda 2008, D. Brown

Tak toto byla super kniha se super příběhem! Moc mě bavilo spojení dobrodružna a náboženských motivů spojených s uměním...od začátku do konce byl příběh hodně napínavý a slovo "nudit se" u této knihy říct nejde!


Farma zvířat
? - srpen 2018
Farma zvířat 1991, G. Orwell (pseudonym)

Musím rict, že tolik bych od této knihy ani nečekala...parádně vystižená politická situace i podobnost mezi zvířaty a lidmi. Místy jsem se i zasmála. Ale aspoň si uvědomíme, že je to všechno vlastně pravda. Moc doporučuji!


Ostře sledované vlaky
? - srpen 2018
Ostře sledované vlaky 2000, B. Hrabal

Knizku jsem cetla jako povinnou cetbu...uplne jsem ji nepochopila, ale to je asi bohuzel problemem dnesni generace...musim ale rict, ze i pres nepochopenou pointu na me z knizky dychala atmosfera, takove vlastenectvi a ze bychom se jako narod nemeli vzdavat. Doufam, ze se ke knize jeste pozdeji vratim a treba ji poznam lepe, byla bych rada.


Sophiina volba
? - srpen 2018
Sophiina volba 1988, W. Styron

Nádherný příběh...nemám slov k takové knize! Člověk se aspoň pořádně nad životem zamyslí.


Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou
? - červenec 2018
Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou 2005, A. Lustig

Krásně napsaná knížka...ukazuje nám hrůzy, které se děly za druhé světové války v polských koncentračních táborech...


Smrt krásných srnců
? - červenec 2018
Smrt krásných srnců 2008, O. Pavel

Jednoduché, pohodové čtení :)


Život po tobě
27. červen 2018
Život po tobě 2016, J. Moyes

Pokracovani uspesne knihy "Nez jsem te poznala" me zaujalo vice, nez jsem cekala. Pribeh uz sice nebyl tak dojemny, ale uplne jsem se dokazala vzit do Louisy a jejich problemu...nemela to lehke, ale se vsim se dokazala nakonec bezvadne vyporadat :)


Než jsem tě poznala
? - červen 2018
Než jsem tě poznala 2013, J. Moyes

Naprosto nadherna kniha...netradicni, jina nez ostatni zamilovane romany...knizka me uplne pohltila - od zacatku az do konce:)


Čas odejít
? - červen 2018
Čas odejít 2015, J. Picoult

Tak takovy pribeh bych od teto knihy asi necekala...napinave cteni po celou dobu a na konci necekane rozuzleni...moc doporucuji tem, co maji radi dobrodruzstvi, romantiku a tajemno. Moc se mi libily i casti, kde se popisuje neco ze zivota slonu


Strom života
? - květen 2018
Strom života 2017, S. Wiggs

Pohodové, oddechové čtení na víkend či na prázdniny...:) Romantická knížka o naději, ale i ztrátě milovaného člověka... Musím také podotknout, že díky knížce jsem měla velkou chuť k jídlu! :D Hned jsem běžela do komory a otevřela si javorový sirup:)


Peklo blízko nebe
? - květen 2018
Peklo blízko nebe 1999, J. Krakauer

Jako všechny knížky o horách, i tato má své kouzlo...Nehoda na Everestu z roku 1996 je zde velmi detailně popsána. Doporučuji ! :) Příběh ve mně opět vyvolal spoustu emocí...


Slezské písně
? - březen 2018
Slezské písně 1951, P. Bezruč (pseudonym)

Všechny básně byly velmi ponuré, smutné. Z každé ale plyne určité ponaučení. Problémem bylo, že většině básní jsem plně neporozuměla, což mě mrzí. Básně jsem se ale snažila co nejvíce pochopit. Se sociálními problémy, které jsou ve sbírce popisovány, se téměř denně setkáváme i dnes, proto jsem si leccos odvodila. Velmi mě zaujala autorova forma psaní:)


Pohřbeni v oblacích
? - březen 2018
Pohřbeni v oblacích 2014, A. Padoan

Naprosto strhující příběh z nejvyššího pohoří světa...paráda, moc doporučuji! :) Na začátku knížky se mi líbil popis života Šerpů, o jejich stylu života jsem doteď příliš nevěděla.


Těžká hodina
? - únor 2018
Těžká hodina 2008, J. Wolker

Všechny básně mě velmi zaujaly, ačkoli jsou velmi smutné. Každá ve mně vzbudila zvláštní pocity, kdy jsem se snažila se zamyslet nad smyslem každé básně. Nejvíce se mi líbily básně „Oči“ a „Balada o snu“.


Loupežník / R.U.R. /  Bílá nemoc
? - únor 2018
Loupežník / R.U.R. / Bílá nemoc 1983, K. Čapek

Parádní dramata. Líbila se mi všechna. Asi nemohu úplně určit, které bylo nejlepší, protože na každém bylo něco jiného a originálního. Loupežník je více taková komedie než Bílá nemoc a R.U.R....:) Ale každopádně se četlo suprově!


Cesta zpátky
? - únor 2018
Cesta zpátky 2005, E. M. Remarque

Pocity vojáků, kteří se vrátili domů zpět z fronty...velmi emotivní...Pro dotyčné to musela být obrovská zkouška. Doporučuji!


Pýcha a předsudek
leden 2018 (08.-27.)
Pýcha a předsudek 2008, J. Austen

Nadherny pribeh z anglickeho prostredi...pribeh o lasce:) Elizabeth me velmi zaujala a uplne jsem se do ni dokazala vzit. Moc a moc doporucuji!


Zlodějka knih
? - leden 2018
Zlodějka knih 2009, M. Zusak

Úžasná knížka...sice téměř po celou dobu smutná, ale skvěle napsáno!


Cesty
? - prosinec 2017
Cesty 2017, K. Hoffmanová

Velmi zajímavě psaná knížka. Moc doporučuji!


Jozova Hanule
? - prosinec 2017
Jozova Hanule 2002, K. Legátová (pseudonym)

Velmi procítěný příběh z války...nejvíce mě zaujal popis okolí Želar. Také se mi líbila Eliščina (Hanina) odvaha, skvěle se vypořádala s obtížnou situací. Nicméně knížka jako taková se mi nečetla příliš dobře...


Chladná zrada
? - říjen 2017
Chladná zrada 2003, D. Francis

Kniha mě zezačátku příliš nezaujala - pomalý rozjezd. Postupně se však všechny detaily začaly vykreslovat a celý příběh se stupňoval až do konce. Nicméně, líbil se mi způsob myšlení Davida Clevelanda a zaujal mě jeho důsledný přístup k vyšetřování. Také se mi velmi líbil popis norského prostředí.


Dům ozvěn
? - září 2017
Dům ozvěn 2008, B. Erskine

Velmi zajímavý příběh, čtivý. Možná někomu se může zdát poněkud nudný, protože kromě záhad a oněch ozvěn se téměř nic jiného v knize neřeší. Ale přesto mě děj vtáhl. Radši sáhnu po takovém tom spíše strašidelném než po "krváku"...:)


1 2 3 >