hellhouse - Přečtené 3


Deníček moderního páru aneb ženy jsou z Venuše a muži jsou debil
prosinec 2017 - březen 2018
Deníček moderního páru aneb ženy jsou z Venuše a muži jsou debil 2016, D. Landsman

Velice dobře napsáno. Pohled muže a pohled ženy na stejnou věc formou kapitol. Pobavil jsem se, protože jako muž jsem se nejen v lecčem viděl, ale místy jsem se domníval, že se píše o mně.


Vladař
říjen 2017 - leden 2018
Vladař 1969, N. Machiavelli

Vladaře jsem četl dost dlouho. I když je to kniha, která by se dala přečíst svým počtem stran a formátem za jedno odpoledne, nějak jsem se od ní neustále odtrhával. Možná je to mnohými odkazy na různé dobové události a nespočetnými jmény různých měst, lidí a válek. Kniha nabízí u každé události, o které se píše, vždy poznámku. Ta se nachází v zadní části knihy pod konkrétním číslem. Objasní tak i neznalým o co vlastně šlo nebo kdo daná osoba je a co způsobila. Možná právě tenhle prvek mě od knihy stále odrazoval, že jsem ji nedokázal číst v kuse. Nebo to také mohla být má lenost. Každopádně pro znalce dějepisu půjde o knihu, kterou slupne jako malinu. Já si z knihy odnesl nějaké poznatky, které srovnávám s dnešní dobou a to pokládám za velice zajímavé.


Rasputin, ďábel v mnišské kutně?
říjen 2017 (01.-02.)
Rasputin, ďábel v mnišské kutně? 2000, N. V. Frankenstein

Knihu jsem přečetl za dvě odpoledne. To se u mě příliš často nestává. Dílo zaujme zkoumáním a popisováním určitých dobových událostí několikerými pohledy. Jedním z názorových proudů tu zaujímá také dcera Rasputina, která vyvrací mnohé pomluvy mířené na svého otce. Více jsem se rozepsal na: http://oldgamesnolimit.cz/2017/10/11/rasputin-dabel-v-mnisske-kutne/