gm6219

Přečtené 16Manželé odvedle
? - říjen 2019
Manželé odvedle 2017, S. Lapena

Velmi pěkně a čtivě napsaná kniha, obsahující občas nečekané zápletky a rozuzlení. Kniha byla napsána poutavě a četl jsem ji, kdekoli jen to šlo. Ovšem věc, která se dle mého názoru hodně nepovedla, je konec, 37. kapitola. Po dočtení poslední stránky mi spadla brada a položil jsem si otázku "PROČ?". Ten konec se opravdu nepovedl a myslím si, že kdyby tam 37. kapitola vůbec nebyla, knihu bych hodnotil ještě o to líp. Bohužel tedy jen 4*. Ale autorce dám ještě určitě šanci a pustím se do další její knížky. Za mě to za přečtení stojí.


Will Grayson, Will Grayson
září 2019 (17.-23.)
Will Grayson, Will Grayson 2016, J. Green

Většinou tenhle styl knih nečtu, ale udělal jsem výjimku a asi nelituju. Ikdyž teda obal knihy čtenáře klame. Vůbec nejde o život dvou Willů Graysonů, přičemž očekáváte, že se jejich životy protnou a oni budou spolu, ale jde o Drobka, který kamarádí s tím prvním Willem a do druhého se zamiluje, což mě celkem zklamalo. V postavách jsem se zezačátku sice trošku ztrácel, ale nakonec jsem se do děje vžil. Hlavní hrdina mě občas štval, v některých věcech jsem mu naopak rozumněl. Je to téma dnešní doby a hlášky jsou tam též z dnešní doby. Vcelku čtivé, za mě až jednoduché. I přesto se mi kniha vcelku líbila.


Nevolejte doktora
září 2019 (13.-17.)
Nevolejte doktora 1996, J. Fairbanks Kerr

Kniha, která od začátku až do konce popisuje, jak je na tom naše zdravotnictví špatně. Kniha je pořád dokola o tom samém, akorát autor si vždy najde jinou stránku doktorů, kterou zkritizovat. Každá věta se řídí heslem "Nevolejte doktora!", jak už název vypovídá. O knize jsem si nedělal žádné iluze a je to dobře. Tohle opravdu nepotřebuji číst...


Wayne Rooney: kapitán Anglie
? - září 2019
Wayne Rooney: kapitán Anglie 2016, M. Oldfield

Jednoduše napsaná kniha, která ve stručnosti (možná až příliš velké stručnosti) popisuje cestu hlavního hrdiny Wayna na vrchol od samotných začátků a dětství. Příliš mnoho se o něm nedozvíte, na druhou stranu se kniha čte lehce a všechno nejdúležitější tam řečeno je, což zaručuje, že se kniha nestane nudnou. Samozřejmě bych knihu doporučil příznivcům fotbalu, ale i třeba lidem, kteří příliš nečtou, nebo nečtou vůbec, protože tohle je kniha, která se čte tak snadno, že se přečte za dvě hodiny.


Zimní lidé
září 2019 (08.-11.)
Zimní lidé 2017, J. McMahon

Úžasná a krásná kniha. Miluju tohle téma duchařiny a tajemna a věcí, které prostě nelze jen tak obyčejně vysvětlit, zkrátka věcí mezi nebem a zemí. Knihu jsem přečetl za 4 dny a neustále mě to nutilo číst dál a dál. Autorka psala velmi poutavě, celý děj byl velmi napínavý. Kniha perfektně zpracovaná, všechno do sebe nakonec dokonale zapadá. Rozhodně všem doporučuju!


Plážová chatka
? - září 2019
Plážová chatka 2018, C. Olséni

Velmi zajímavá humorně napsaná detektivka, která určitě neurazí. Kniha je čtivá, ačkoli dlouhá, avšak vcelku jednoduše napsaná. Místy jsou i humorné pasáže, při ktrých se člověk i zasměje. Zkrátka dobrý typ na pohodové čtení.


Zahrada spáčů
červenec 2019 (17.-19.)
Zahrada spáčů 2016, L. Heathfield

Velmi zvláštní kniha, ale přesto zajímavá. Kniha byla čtivá a jednouše napsaná. Chvíli mi však trvalo, než jsem se srovnal s autorčiným stylem psaní. Byly i chvíle, kdy se mi zvedal při čtení této knihy žaludek. Avšak...kniha nebyla špatná. Autorka si vybrala moc zajímavé téma. O tom, že by se člověk neměl bát vyjít ze své komfortní zóny, nebát se otevřít oči a poznat něco nověho. Jen to zpracování nebylo zrovna šťastné a moc mě to mrzelo, jelikož jsem si od knihy sliboval víc. Konec mi naopak přišel unáhlený a velmi rychlý, k tomu všemu na můj vkus až moc krutý. Takže proto jen 3 hvězdy. Dokáži si však představit, že se někomu kniha může líbit hodně. Nakonec jsem i rád, že jsem si knihu přečetl.


Smrt krásných srnců
? - červenec 2019
Smrt krásných srnců 2008, O. Pavel

Soubor nádherných autobiografických povídek o Otově tatínkovi ve velmi těžké době, což je ale součástí našich dějin. Čtenář se místy i zasměje, avšak si uvědomuje vážnost doby, ze které příběhy vycházejí.


Chata v Jezerní kotlině
? - červenec 2019
Chata v Jezerní kotlině 2005, J. Foglar

Úžasný prázdninový příběh o dětech a nerozlučném kamarádství dvou chlapců. Skvělý příběh o tom, jak dva kluci spolu podnikají různé dobrodružné výpravy, společně si postaví chatu, koupou se v jezeře v krásné krajině, kterou si pojmenují Jezerní kotlina. A i přesto, že se mezi nimi vytvoří bariéra, zboří jí, kamarádství dokážou zachovat a do jezerní kotliny se vrací opět jako nejlepší kamarádi. Úžasný nápad i zpracování. Svělý zážitek. Doporučuji.


Hvězdy nám nepřály
? - červenec 2019
Hvězdy nám nepřály 2013, J. Green

Naprosto strhující, krásný, ale zároveň smutný příběh o lásce a životě s rakovinou a jejím vypořádáváním. Kniha obsahuje nádherné citáty a člověk po přečtení této knihy začne na spoustu věcí nahlížet jinak. Nádherné zdůraznění toho, že člověk žije jenom jednou a že je nutné si život užívat naplno a žít každý den tak nejlíp, jako by byl náš poslední. Jsem z knihy velmi nadšený. Úžasný zážitek. Vřele doporučuji.


Tajemství ukradených peněz
? - červenec 2019
Tajemství ukradených peněz 2002, E. Blyton

Velmi pěkné a příjemné čtení pro mladší čtenáře. Další díl se souboru příběhů pěti mladých pátračů, které opět zaměstnala další záhada.


Ovšem
? - červenec 2019
Ovšem 2017, K. K. Kovář (pseudonym)

Jsem velký fanoušek Kovyho a z jeho knížky jsem byl doslova nadšený. Kniha je vskutku O všem a je velmi čtivá. Místy je to vtipné, místy k zamyšlení. Kovy napsal knihu vskutku skvěle a dává nám možnost maximálně nahlédnout do jeho života a soukromí. Při čtení jsem měl pocit, jako by mi veškerý obsah knihy vyprávěl Kovy naživo. Skvělý tip na čtení!


Temná cesta peklem
? - červenec 2019
Temná cesta peklem 1991, J. Christopher (pseudonym)

Kniha je velmi tenká, ale zato má velmi malá písmenka, takže se čte pomalu. Prvních 50 stránek obsahuje dlouhé popisné pasáže, které jsou naprosto zbytečné. Samotný problém, tedy hlavní děj se začne odehrávat až po 70.stránce, avšak to je také zbytečně dlouhé. Ke konci knížky se konečně objevuje trošku napjatá atmosféra, ačkoli se dá již od začátku knížky předpokládat, jak příběh asi dopadne. Pár stránek jsem musel přeskočit a vůbec o nic jsem nepřišel. Byl jsem rád, že jsem knížku dočetl. Věřím, že se někomu knížka líbit může, ale za mě NE a bylo to pro mě zklamáním...


Klapzubova jedenáctka
? - červenec 2019
Klapzubova jedenáctka 1963, E. Bass (pseudonym)

Tenká kniha pro mladé čtenáře na téma fotbalu, kterou člověk přečte na jediný zátah. Sportovně zaměřená a vtipná kniha. Pro starší vzomínka na dětství, pro mladší pěkné čtení.


V pasti
? - červenec 2019
V pasti 2016, J. Malerman

Tato kniha mě velmi zaujala obálkou, tak jsem se rozhodl, že ji koupím a přečtu. A jsem upřímně nadšený. Kniha má velmi poutavý příběh s nádechy horroru a úžasně napjaté atmosféry. Úžasně stvárněná hlavní hrdinka i celý děj. Dokonalý popis dodává knížce tajemnost. Velmi dobře se mi četla a četl jsem ji se zájmem. Konec je otevřený, s čímž já osobně souhlasím, ještě více to zlepšuje zážitek z knihy, protože jde o to, aby si čtenář celý děj přebral podle sebe a uvědomil si, co chtěl autor knihou a příběhem říci. Určitě každému doporučuji!☻


Jedenáct
? - červenec 2019
Jedenáct 2012, M. Watson

Rozhodně příjemná oddechovka, která určitě neurazí, ba dokonce je kniha velmi zajímavá a já osobně jsem se k ní moc rád vracel. Četla se rychle a snadno, příběh byl poutavý a bylo velice zajímavé sledovat osudy 11 lidí ovlivněné jednou událostí, která spustila řadu dlších. Postavy byly velmi propracované a dokázal jsem si je skvěle představit. Příběh byl skvěle propracovaný taktéž. Občas jsem měl však trošku problém s tolika jmény postav a v tisku se objevila spousta pravopisných i gramatických chyb, což nebylo při čtení příjemné. Velmi mě zaskočilo, že jsem knihu pořídil v Levných knihách za pouhých 29Kč, což je na takto dobrou knihu celkem málo. Pokud tedy chcete nějakou rychlou oddechovku, doporučuji sáhnout po knize Jedenáct.