brunette362

Přečtené 323Tři (s)prostá pravidla
červenec - srpen 2022
Tři (s)prostá pravidla 2021, Nikki Sloane

Knížka se mi moc líbila. Kniha je plná erotiky, tedy sexu. Autorka jej umí popsat do úplných detailů a tak důvěryhodně, jak jsem ještě nikdy nezažila (ani Penelope Bloom to tak neumí). Jsem ráda, že autorka knihu nepřeplácala, takže jednoduché ale sympatické hlavní postavy, žádná velká zápletka, žádné složité vedlejší postavy. Kniha měla být čistá erotika a to se i povedlo. Určitě se těším na další díky!


Duch domu Ashburnů
červenec - srpen 2022
Duch domu Ashburnů 2019, Darcy Coates

Kniha je zvláštní. Začátek knihy je skvělý, střed jde pojmenovat jako “pejsek a kočička vařili dort” a vy jen nevěřícně kroutíte hlavou (autorka tam nacpala úplně všechno co šlo) a konec vám vykouzlí úsměv na tváři. Kniha je psaná velmi čtivě. Hlavní postava je sympatická, ale autorka ji napsala až moc racionální. Na autorku jsem nezanevřela, ale tohle už bylo moc i na mě. Kniha mi přišla spíš úsměvná než strašidelná.


Z nuly na milion
červenec 2022 (26.-27.)
Z nuly na milion 2018, Pavel Říha

Napište pár typů, které jste vyčetli z jiných slavnější seberozvojových knih, přidejte svůj příběh o obyčejném klukovi, pár fotek s luxusním zbožím… a máte knihu jako je tato. Kniha pouze opakuje zažité principy a nepředává nic nového. Stačí si přečíst pouze závěr. Nedoporučuju, je mnoho lepších knih na toto téma.


Nimbus
červenec 2022 (24.-26.)
Nimbus 2019, Neal Shusterman

Kniha je skvělá! Hodnotila jsem ji stejně jako první díl a už se moc těším na třetí! Autorovi se povedlo napsat komplexní dílo, kde každá linie vedla k jednomu společnému cíli. Hlavním postavám jsem zase fandila jak jsem mohla. Super kniha, kterou určitě doporučuju!


Jak si správně přát
červenec 2022 (21.-25.)
Jak si správně přát 2008, Pierre Franckh

Kniha mi svým obsahem hodně připomíná Tajemství, mají stejnou myšlenku a popisují ji podobně. Ten kdo už Tajemství četl - do tohoto se nepouštějte, pokud jste nečetli - doporučuji vám to. Autor píše čtivě, všechno vysvětluje i na příkladech z praxe, což je velmi užitečné. Utká knížka, která má co nabídnout.


Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta
červenec 2022 (21.-24.)
Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta 2020, Oliver Pötzsch

Kniha má zajímavý námět, ovšem čím víc jsem knihu četla, tím víc mě přestávala bavit. Styl psaní autora nebyl špatný, to stejný bych dokázala říct i o postavách. Ale vadila mi určitá přeplácanost událostí v ději (i když chápu, že se autor snažil o rozvětvený příběh). Do druhého dílu se asi pustím, ale nebudu na to určitě spěchat.


Hodnej kluk
červenec 2022 (15.-21.)
Hodnej kluk 2018, Elle Kennedy

Skvělá a hlavně pozitivní romantika! Líbí se mi, že autorka nespadla do rutiny “musí se něco pokazit, aby se mohli milovat - navždy”. Hlavní postavy jsou perfektní, plní vtipu a chuti do života. Romantika je doplňována dynamickým sexem, což celý děj jen okořeňuje. Z knihy mám skvělý pocit a určitě se chci pustit do dalšího dílu.


Pompeje - Zázraky a tajemství pohřbeného města
červenec 2022 (12.-17.)
Pompeje - Zázraky a tajemství pohřbeného města 2007, neznámý, neuveden

Kniha se mi moc líbila! Má v sobě všechno, které o Pompejích potřebujete vědět (jsou doplněné krásnými obrázky). Celé je to hodně postavené na informovanosti a odbornosti. Určitě doporučuju si ji přečíst.


Sekta
červenec 2022 (13.-15.)
Sekta 2020, Mariette Lindstein

Skvělý thriller, který v sobě všechno co má mít. Děj je napsaný čtivě a napínavě. Hlavní postavě jsem držela celou dobu palce, konec jsem dopředu neodhadla. Autorka psychologickou stránku popsala dokonale, možná i proto, že je kniha postavená na její vlastní zkušenosti se sektou. Celkově z knihy sálá promyšlenost a propracovanost. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a moc ji doporučuji.


Pět jazyků lásky
? - červenec 2022
Pět jazyků lásky 2002, Gary Chapman

V této knize je důležité každé slovo. Autor o tématu mluví věcně a zasvěceně, jeho styl psaní mi vyhovoval. Obdivuji jeho odbornost a zcela věřím všemu, co napsal, jelikož to rovnou podložil i praxí. Knihu bych doporučila si přečíst, víc porozumíte lásce a budete mít další podněty pro přemýšlení. Doporučuju!


A oceán byl naší oblohou
? - červenec 2022
A oceán byl naší oblohou 2019, Patrick Ness

Kniha má velmi zajímavý obsah a námět. Sama jsem si užívala svět, který autor vymyslel a popsal. Kniha v sobě nese pár důležitých myšlenek, nad kterými se jako čtenář zamýšlíte. Hlavní postavy mi byly sympatické. Chci vyzdvihnout nádherné ilustrace. Děj se četl hezky, ale kniha ve mě v konečném důsledku nic nezanechala, proto dávám 3 hvězdy.


Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota
červenec 2022 (07.-13.)
Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota 2006, Agatha Christie

Kniha obsahující kriminální povídky zabalené v jedné velké pointě. Příběhy byly zajímavé, celé se to četlo moc hezky. Líbilo se mi, že se do knihy promítaly tehdejší společenské problémy. Hlavní postava Poirota opět nezklamala. Knihu doporučuji těm, kteří maji rádi starší detektivky a Christie.


Před námi
červenec 2022 (04.-08.)
Před námi 2020, Anna Todd

Úplně zbytečný papír a tisk. V knize se skáče od tématu k tématu a není to nijak provázané. Autorka nám navíc podává jen málo informací, jinak se dozvídáme už to, co víme. Knihu s úlevou odkládám a určitě ji nedoporučuji.


Jeho zákusek
červenec 2022 (01.-04.)
Jeho zákusek 2021, Penelope Bloom

Zatím nejslabší díl ze všech tří předchozích. Autorka se asi snažila napsat spíš romantickou knihu, což ale moc nevyšlo. Autorka umí mistrně psát erotika, které tam bylo bohužel pomálu. Hlavní postavy byly sympatické, ale úplně jsem se s nimi neztotožnila. Doufám, že čtvrtý díl bude zase kvalitní!


Štvanice
červenec 2022 (01.-04.)
Štvanice 2021, Lucy Foley

Z knihy jsem velmi rozpačitá. Holá dějová linka se mi líbila. Musím se přiznat, že hlavního padoucha jsem dopředu neodhadla. Ale, to jedno velké ale… kniha mohla mít o 150 stran míň a vůbec by mi to nevadilo. Sálodlouhé odstavce o minulosti jednotlivců, jejich myšlenky, o kterých přemýšleli stále dokola. Tohle mě v knize nebavilo a taktak jsme ji dočetla. Škoda, že byla knížka touto omáčkou pokažena.


Šeptuchy
červen - červenec 2022
Šeptuchy 2019, Alena Sabuchová

Kniha má zajímavou energii. Přišlo mi, že se v knize nedočteme ničemu pozitivnímu, ale přesto mám z knihy dobrý pocit. Při jejím čtení jako bych se přesunula do jiného světa a přece jsem četla příběh z Evropy. Autorka mistrně spojila minulost a přítomnost. Děj vypráví hlavní hrdinka, ale děj není jenom o ni. Knihu moc doporučuju, i když se tu nestanou nějaké velké zvraty, určitě se vám bude líbit.


Vztahy a mýty
červen 2022 (23.-28.)
Vztahy a mýty 2020, Jan Vojtko

Skvělá kniha plná zajímavých informací. Líbí se mi jak autor o výtazích mluví, odborně ale přitom s nadhledem. Oceňuji, že teorii podkládá praxí, které on má dostatek. Knihu doporučuju všem!


Harry Potter a Kámen mudrců
červen 2022 (18.-23.)
Harry Potter a Kámen mudrců 2000, J. K. Rowling (pseudonym)

Konečně jsem si tento populární příběh přečetla i já. Musím říct, že moc nechápu celkový haló okolo Harryho. Hlavní postavy byly sympatické. Děj mi místy přišel až přeplácaný. Velké minus vidím v čtivosti, mě kniha do sebe nevtáhla a tak jsem se musela k jejímu otevření přemlouvat. Ovšem po přečtení celé knihy jsem měla hezký pocit, a to knize zachránilo tu třetí hvězdičku. Další díky si asi přečtu, ale určitě na to spěchat nebudu.


Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce
červen 2022 (17.-18.)
Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce 2022, Karla Kubíková

Na prvních stránkách jsem ze stylu psaní byla velmi rozpačitá, autorka má zvláštní styl psaní, ale jak jsem si na něj zvykla, už jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Děj je napsaný hezky, hlavní hrdince fandíte a přejete ji šťastný konec. Zápletka je vymyšlená hezky, sedí do příběhu. Knihu doporučuji!


Děvčátko Momo a ukradený čas
červen 2022 (16.-17.)
Děvčátko Momo a ukradený čas 2005, Michael Ende

Styl autora se nedá popřít, i v této knize cítím prvky, které jsou použity i v Nekonečném příběhu. Kniha pojednává o důležitém tématu a to je jak člověk nakládá se svým časem a kolik ho promarní. Styl psaní je příjemný, ale velmi táhlý. V knize se dělo něco zajímavého jen na pár místech, jinak to byla docela nuda. Knihu bych znovu do ruky nevzala.


Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy
červen 2022 (15.-16.)
Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy 2021, Holly Black

Knihu jsem četla jako první z celé série a musím říct, že jsem udělala dobře, hezky mě uvedla do děje! Styl autorky je dobrý, text se čte hladce. Postavy jsou zajímavé, proměnlivé, ale zaujmou. O ilustracích se ani bavit nemusím, ty jsou prostě krásný!


Ani později, ani jinde
červen 2022 (13.-16.)
Ani později, ani jinde 2011, Delphine de Vigan

Kniha je pro mě velmi rozporuplná. Dějová linka hlavní hrdinky mě bavila hodně, bylo mi ji líto a držela jsem ji palce. Na druhou stranu, dějová linka hlavního hrdiny mě nebavila vůbec, postava si celou knihu stěžovala na to stejné a to mě až štvalo. Styl psaní autorky mi byl cizí a nebavil mě. Konec mě překvapil, ale nezměnil můj názor na celý děj. Kniha ve mně nic nezanechala.


Manželé odvedle
červen 2022 (13.-14.)
Manželé odvedle 2017, Shari Lapena

Kniha je skvělá, která se četla sama. Držela mě napnutou po celou dobu čtení a konec jsem dopředu neodhadla. Musím říct, že jak se děj kroutil, tak se mi měnil i názor na postavy. Takže nemůžu říct, že jsem je měla jen ráda nebo jen nerada. Skvělý triller, doporučuju!


Domluvený sňatek
červen 2022 (11.-13.)
Domluvený sňatek 2021, Barbara Cartland

Kniha má hezký konec, ale to je asi tak všechno. Nemá žádnou zajímavou zápletku, postavy jsou monotónní a děj celkově stojí na místě. Knihu bych ani neoznačila za oddechovou, jelikož není zajímavá. Jsem ráda, že jsem dočetla a s úlevou odkládám.


Padlí andělé / Leviatan
červen 2022 (06.-11.)
Padlí andělé / Leviatan 2011, Thomas Sniegoski

Kniha je skvělá. Milovala jsem ji jako teenager, miluju ji i jako dospělý člověk. Postavy jsou propracovaný. Vše co se v knize uděje, má nějaký smysl pro její pokračování. Děj má spád a není zde pasáž, kdy byste se nudili. Doporučuji a už se těším, až si přečtu další díly.


Bezcitný hrabě
09. červen 2022
Bezcitný hrabě 2020, Barbara Cartland

Typická romantika, která v sobě má všechno, co má mít. Už od poloviny děje jsem uhodla, jak kniha skončí. Postavy jsou vykreslené hezky a text je celkem čtivý. Knihu bych doporučila těm, kteří si chtějí přečíst jednoduchý příběh a mít z něj dobrý pocit.


Bestie
červen 2022 (05.-06.)
Bestie 2020, M. E. Pocha (pseudonym)

Kniha je skvěle napsaná, obdivuju autorův smysl pro detail v každé situaci. Postavy jsou vykresleny skvěle (hlavně samotný vrah). Styl psaní knihy je velmi čtivý. Ubírám jednu hvězdu za pár absurdních situací, které mi přišly zbytečné. Knihu doporučuji, ale nemusíte se ji až tak bát. Ano, varování v sobě má, ale není to tak hrozný jak se může na první pohled zdát.


Faraonka - Ze života královny Hatšepsut
? - červen 2022
Faraonka - Ze života královny Hatšepsut 2008, Philipp Vandenberg

Hezké čtení, které neurazí ani nenadchne. Některé dějové linie mě vůbec nezajímaly, některé zase velice. Postavy jsou vykresleny hezky. Styl psaní je čitelný. Kniha mě ale i přes mé oblíbené téma nezaujala.


Polovina tebe
červen 2022 (01.-02.)
Polovina tebe 2021, Brit Bennett

odpad!

Ani nevím, kde mám začít. Děj byl rozházený, takže se v něm člověk strašně špatně vyznával. Navíc mi přišlo, že se v celé knize vůbec nic nestalo. Za další… Proč bylo v knize tolik jmen? Úplně zbytečně. Hlavní postavy mi nepřišly nijak sympatické. Přijde mi, že na téhle knize bylo všechno špatně, nechápu jak někdo tohle dal na pulty k prodeji.


Muž, který sázel stromy
01. červen 2022
Muž, který sázel stromy 1998, Jean Giono

Útlá knížka, která v sobě nese silné poslání o vytrvalosti, lásce k přírodě a změně (ale za srdce nachytne). Příběh je psán velmi stroze, bez příkras nebo vedlejších dějových linek.


Skleněný trůn
květen - červen 2022
Skleněný trůn 2015, Sarah J. Maas

První co musím vyzdvihnout je čtivost knihy, to je až neskutečný jak stránky mizely pod rukama. Co mě trochu zklamalo, je děj, který se začal rozjíždět až od poloviny knihy a postavy, které bych podle prvotního vykreslení čekala víc dynamičtější. Ale nakonec to autorka zachránila, z přečtené knihy jsme měla dobrý pocit a chci si přečíst další díl.


Mé cesty do hlubin mozku
květen 2022 (25.-31.)
Mé cesty do hlubin mozku 2019, Martin Moravec

Kniha pojednává o zajímavém tématu. Pana Beneše velmi obdivuji za jeho práci a odbornost, ale někdy jeho odpovědi byly až moc odborné a já jsme jako laik nevěděla o co se jedná. Na druhou stranu autor Moravec mi vůbec nesedl, otázky byly jako by si je nepřipravil, skákal od tématu k tématu. Kniha mě moc nezaujala až na pár pasáží, které spočítáte na prstech jedné ruky. Ale knihu doporučuji lidem, které tohle téma zajímá, budete z ní nadšeni.


Boss Babiš
květen 2022 (12.-29.)
Boss Babiš 2017, Jaroslav Kmenta

Kniha je hezká, je zajímavé číst o událostech, které se dějí a my o tom nemáme ani páru. Styl psaní je zvláštní, ale mně nevadil. Jaroslav Kmenta odvedl skvělou práci, ale v některých pasážích jsem si říkala “Na jaké straně je pravda?” Je pravda, že od poloviny mě už kniha začala válcovat a já jsem ji nestíhala. Ovšem to je problém u mě, na takový žánr nejsem úplně stavěná. Přesto všechno, co jsme tu napsala, ji určitě doporučuji přečíst.


Na volné noze
leden - květen 2022
Na volné noze 2017, Robert Vlach

Kniha, ve které je každé slovo důležitý a dala mi toho hrozně moc. Jak je kniha tlustá, tak ji budete číst dlouho, ale to není vůbec na škodu. Ke knize se budu stále vracet a doporučuji ji všem, které tohle téma zajímá.


Opravdové zločiny
květen 2022 (04.-05.)
Opravdové zločiny 2021, Lucie Bechynková

Super kniha pro všechny zločinožrouty! Oceňuji grafické zpracování knihy, které je hodně efektní. Kniha obsahuje několik zločinů, které však můžete znát v plném znění z podcastů. Takže pokud máte naposlouchaný podcast, v knize vás žádný nový krimi příběh nečeká (to byl bohužel můj problém). Takže bych doporučila knihu lidem, kteří ještě podcasty nemají naposlouchané nebo s ním minimálně začínají. Text je napsaný čtivě. Kniha se mi moc líbila.


Erotické pověsti staré Prahy
květen 2022 (01.-04.)
Erotické pověsti staré Prahy 2013, Jan Žáček

Líbí se mi, jak autor v knize pracuje s pověstmi. Občas mě až pobavilo, jak fantazie autora pracovala a jakým způsobem tam ten erotický prvek vsadil. Kniha je psaná líbezně, čte se sama. Pověstí je tu opravdu hodně a na různé témata.


Cesta k plnohodnotnému životu
duben - květen 2022
Cesta k plnohodnotnému životu 2002, Jeffrey Hopkins

Miluju Jeho Svatost Dalajlamu, jeho myšlenky a názory. Ovšem tohle se nedalo číst. Neúspěch této knihy vidím ve špatném stylu psaní autora Hopkinse. Informace se pořád opakují a čtenář se v textu ztrácí.


Gump – pes, který naučil lidi žít
28. duben 2022
Gump – pes, který naučil lidi žít 2019, Filip Rožek

Děj knihy plyne rychle. Oceňuji, že se tu autor neuchýlil k výplňkovým pasážím a tak krásně vynikla hlavní myšlenka. Charaktery postav byly vykresleny skvěle. Jednoduchý styl psaní se mi k typu této knihy hodí. Knihu můžu doporučila lidem, kteří mají rádi film nebo knihy od Camerona W. Bruce.


Kronika ohlášené smrti
duben 2022 (26.-28.)
Kronika ohlášené smrti 2005, Gabriel García Márquez

Tohle se mi vůbec nelíbilo. Strašně moc postav, ve kterých se nevyznáte. Děj je zmatečný a popisuje dějovou linku strašně zmatečně a ještě k tomu to není vůbec zajímavý. Nevím co tímto textem chtěl autor říci, ale mě to určitě nepředal. Nedoporučuju.


A každé ráno je cesta domů delší a delší
duben 2022 (26.-27.)
A každé ráno je cesta domů delší a delší 2018, Fredrik Backman

Útlá knížka, která v sobě skrývá mnoho. Celou knihu jsem měla slzy v očích, každé slovo mě nějakým způsobem zasáhlo. Autor napsal knihu brilantně a já ji můžu doporučit všema deseti!


1 ...