Witchblade #001 - #008: Počátek

Povídka od: kolektiv autorů

Z knihy: Witchblade Kompendium: Kniha 1

Policistka Pezziniová, řečená Pez se náhodou připlete do místa konání tajného spolku, který se sešel ve starém a nepoužívaném kině. Gangster Ian Nottingham zde testuje čarovné ostří WITCHBLADE. Ostří si někdo musí navléknout na ruku a pokud jej Witchblade přijme, získá tato osoba nesmrtelnost a nadpřirozenou sílu. Witchblade si vybere policistku Pez. Její parťák však při masakru v kině umírá. Pez se pomocí rukavice Witchblade pokusí svého partnera oživit. Mezi tím zjišťuje, že Witchblade je něco jako symbióza, když jí má na ruce, mají spojenou mysl. Sára Pezzinová začne Witchblade používat.

Příběh je rozdělen do osmi sešitů.
#001 - #008

Originální název:

Witchblade #001 - #008


Rok vydání originálu: 1995

Komentáře (1)

Terva
10.12.2017

Sice je kresba totálně nádherná, ale scénář trochu vrže. Hlavně v sešitě #1. Ano, na počátku byla Witchblade, ale nikdo pořádně neřekne, kde se tu vzala. Prostě je a milej čtenáři se s tím smiř.
No, to mě moc nevonělo, oproti barvám. Podstatné je řečeno a policistka Pezziniová může v podstatě vzít zákon do svých rukou.....
Ale vzhledem k tomu, že příběh se pak perfektně rozjede, čtenář klidně opomine neřečené a hold musí čekat do dalších dílů, kde určitě bude vše vysvětleno.

Malá ochutnávka:
Jen máloco se vyrovná pocitu,
když tak pěkně kopne revolver ráže třistapadesátsedm s krátkou hlavní......
Ta pistole je jako moje prodloužená ruka.
S ní jsem superhrdinka...

CITÁT – Už jako malá jsem věděla, že budu polda.