Polibek pod zámkem

Povídka od: Tomáš Lesk

Z knihy: Můj první polibek

Mladý spisovatel na volné noze a redaktor místních novin v jedné osobě vyráží na rozhovor se starým milionářem, toužícím na sklonku života vyprávět svůj životní příběh. Z obyčejné schůzky s bohatým pánem se vyklube definující okamžik, po němž už mladíkův život dost možná nikdy nebude stejný. Čas, který lze ohnout, neuvěřitelná souhra událostí a v srdci toho všeho nejčistší ze všech citů - láska, jež ono srdce dokáže zlomit...

Rok vydání originálu: 2021

Komentáře (1)

Slepýš24
20.02.2022

Jsem zklamaná. Když jsem si četla anotaci, domnívala jsem se, že by se mi povídka mohla líbit, že by to mohl být jeden z těch příběhů o starém vdovci, který láskyplně vzpomíná na svou milovanou ženu a na všechny překážky, které museli překonat, než se vzali. Čekala jsem poetický jazyk, příběh, kterých se vine pomalu, klidně, příběh s nádechem melancholie. Sice je to neskutečně ohrané, ale jednou za čas si takové vyprávění ráda přečtu. Inu, přepočítala jsem se...

Vyjadřování bylo místy kostrbaté, na některých místech byla špatně interpunkce (budu naivně doufat, že alespoň v tištěném sborníku jsou chyby opraveny).

Samotný příběh mě neoslovil. Začátek byl "rozvleklejší", než bylo třeba, na to hlavní, co mělo přijít na konci, tak nezbylo dost místa. Osud Lucie mi připadal přitažený za vlasy. Vše, co se točilo kolem vztahu mezi ní a Antonínem, bylo zvrhlé - bohužel ne v tom dobrém smyslu slova.

Mě si povídka nezískala, ale pokud máte rádi cestování v čase, o kterém se tu spíš jenom mluví, možná vás bude příběh pana Střelce bavit.