Období

Povídka od: Vilém Koubek

Z knihy: Krásky a vetřelci: Pulp stories

Popis není zatím k dispozici.


Komentáře (3)

kure91
25. února

Samotná povídka mi přijde podle poměrně obvyklé šablony, kdy vezme partu hrdinů, která dostane zaplaceno za šílený úkol, avšak jsou na štíru s penězi, tak to vezmou. Část cesty vše probíhá v pohodě, pak se něco zvrtne, část hrdinů zemře a ti šťastnější se dostanou zpět... I takhle by ve zkratce šla povídka shrnout, tentokrát tu máme ještě přívažek k partě hrdinů v podobě nezkušeného externího člena a závěrečný fail.Co mě však bavilo a proč jsem dal povídce vysoké hodnocení je prostředí, které mi přišlo hodně originální a takového pojetí města mě opravdu zaujalo a nepřijde mi, že by bylo obvyklé. Takže bych se přimlouval, kdyby autor krom psaní příběhu Vincenta Krhavého v Odpočinku rozpracoval Tkáň a nabídl nám taky nějaký plnotučný příběh z toho světa.

FraGyver
03.10.2021

Kdybych si měl vybrat jednu jedinou povídku, jejíž svět bych rád prozkoumal znovu a blíže, byla by to právě tato. Myšlenka napůl organického města pro bioteroristickém útoku mě naprosto uchvátila. :)

Maud22
02.10.2021

Asistovaná sebevražda, tak charakterizuje Kudla budoucí misi v podivné části města zvané Tkáň v nejnebezpečnější dobu - v Období. Tým má dostat velmi dobře zaplaceno za přinesení kufříku. Vše financuje Leo, pornomagnát. Fantaskní prostředí Tkáně je hodně realisticky popisováno a průnik dovnitř a úprk ven rovněž. No, aspoň že Bobík vydržel... :-)