Nezvratný osud

Povídka od: Petr Heteša

Z knihy: Krásky a vetřelci: Pulp stories

Popis není zatím k dispozici.


Komentáře (3)

kure91
30.12.2021

Jak už Martin Fajkus varuje v předmluvě, v antologii čekají brakovky a podobné povídky, kde by se měli vyskytovat emzáci, krásky a tak podobně. No a hned první text antologie nám nabízí, jak by řekl Vladimír Železný v dobách své nejlepší formy, brak nejbrakovatější, když se dostáváme do Baltimoru budoucnosti, kde už problémem není "špína", nýbrž jeden pes na útěku. Ten však má jisté implantáty, které obsahují jisté informace, které se nebudou líbit místní smetánce. Povídka ubíhá ve svižném tempu, hlavní postava a její bussines jsou hodně zajímavé, akorát ten závěr mě trošku zamrzel. Ale na úvod paráda.

Madla81
27.12.2021

První povídka antologie je vždy prubířským kamenem a Petr Heteša svým textem velmi zdařile ukázal, co můžeme od této sbírky čekat. Nezvratný osud je plný akce, sexu, zabydlený spoustou bizarních postav, které jsou však perfektně vykresleny a ani na okamžik se v tomto pitoreskním světě neztratíte. Pokud si ovšem nezapomenete zapnout neurotransmiterový zesilovač ... Neskutečně vtipná řežba je tím pravým předkrmem, který čtenáře navnadí na další povídky. A že je nač se těšit!

Maud22
28.09.2021

Vtipně napsaná povídka, svižný děj, smála jsem se nahlas už na začátku. Je to taková sonda do prohnilého světa a vše se odehrává v kulisách města Baltimore, s množstvím postav i na malém prostoru skvěle vykreslených. Konec je předvídatelný, ale je tam všechno. Všechno včetně enzymatických zesilovačů a neurotransmiterových urychlovačů a obojků a.... a... a Jacka Danielse. :-)))